bugün

nba'de portland trail blazers takımında 3. profesyonel sezonunu yaşayan '84 doğumlu lise mezunu basketbolcu. 2,06 boyunda ve 97 kilo.
zayıf, futbolcu tipli, atlet small forward. önümüzdeki seneler daha iyi olacağını düşünüyorum.
bu sene attığı birbirinde "clutch" maç kazandıran şut vardır. hidayet türkoğlu ile birlikte bu senenin en süperstar olmayıp "clutch" işler yapan oyuncularındandır. cümleden ne kadar clutch oldu ondan emin değilim.
new jersey nets ile 5 yıllık sözleşme imzalamıştır. 5 yılda 35 milyon dolar kazanacak. nba kariyerine başladığında beklentilerden biraz uzak kalmasına rağmen kendini her konuda geliştirmeye başladı. zaten çok atletik bir oyuncuydu. böylece savunmada da etkiliydi. bu özelliğinin yanına bir de uzak mesafe şutları ekledi ve çok daha tehlikeli bir oyuncu haline geldi. geçtiğimiz sezonda ise portland trailblazers'ta maç sonu attığı basketlerle birçok maç kazandırmıştı takımına. new jersey için iyi bir transfer diye düşünüyorum.
new jersey nets tarafından serbest bırakılmıştır. amnesty clause ile serbest bırakıldığından dolayı bir süre sadece salary cap'in altındaki takımlar ile sözleşme imzalayabiliyordu. kendisini sacramento kings kaptı.
kaybolup gittiğine hala inanamıyorum. portland'da yedekken bir takıma gitse yıldız olur deniyordu, ama ortalarda yok.
bu kadar az entryi haketmeyen oyuncu.

takas karşılığında ve phil jackson'un isteğiyle new york'a olmuştur.

http://bit.ly/ernz17