bugün

hipnoz ile ilgili dehşet bir film. izleyin.
muazzam bir film. kurgusu ile sizi dayak yemişten beter ediyor.
james mcavoyve ve vincent cassel ın yine döktürdüğü filmdir. sonu resmen tokat gibidir izleyene.
izleyince insanın siyahi bir kadınla sevişesi geliyor.. inanılmaz estetik bir kutu var kadında..
baştan çıkartan müzik türü.
seven ve dinleyenleri kendinden geciren muazzam muziktir .
danny boyle'un harikalar yarattığı son filmi. açık konuşmak gerekirse The Prestige den bu yana kafamı bu kadar allak bullak eden bir film seyretmemiştim. tabii ki olumlu anlamda söylüyorum bunu. gerçekten kaliteli bir film. sonunda tüm parçalar birleştiğinde ve hikayeyi anladığınızda izleyiciye verdiği zevk neden bu tür filmlerden daha çok çekilmiyor dedirtecek cinsten.. sağlam oyuncu kadrosuyla, kendine özgü sahneleri ve hepsinden önemlisi kaçık kurgusuyla kaçırılmaması gereken bir film. tek kelimeyle etkileyici!
kimileri kurguyu sevmeyebilir ama bana göre dağıttığını zor da olsa toplayabilmiş bir film. bir yerinde en büyük intikam unutmaktır diye bir cümle geçiyor.
Öncelikle film baştan sona sürükleyici nerdeyse bir an bile durmuyor hatta ben her sahnesinden keyif aldım diyebilirim.Filmin yönetmenliği başarılı zaten üstad Danny Boyle yönetmen koltuğunda onu geçtim filmin senaryosu ve kurgusunun bu denli farklı ve kafa karıştırıcı olacağını beklemiyordum gerçekten farklı,başarılı ve çok kafa karıştırıcı bir senaryosu var filmin.Film yaklaşık 6-7 oyuncuyla geçiyor ve filmde bir şeyler yaşanıyor fakat insan neler olduğunu tam olarak anlayarak izleyemiyor çünkü tam anlamıyla beyin jimnastiği yaptırıyor film zaten izlerken hep sonunun nasıl bağlanacağını merak ettim ve filmin sonu fazlasıyla dolambaçlı ve şaşırtıcı bir son.Bana kalırsa Trance Inception kadar başarılı değil fakat Inception'dan daha kafa karıştırıcı olduğu kesin.Ben filmin soundtracklerinin bu denli başarılı olacağını da beklemiyordum fakat soundtrackleri gayet başarılı fakat keşke fragmandaki müziklerde filmde kullanılsaymış.Bunu söylemek istemezdim ama ben James McAvoy'un oyunculuğunu bir başrol olarak çok beğenmedim biraz fazla abartılı oynamış,Rosario Dawson iyi denilebilir,Vincent Cassel bence filmdeki en iyi performansı çıkaran oyuncu.Aslında film hakkında değilde filmin senaryosu hakkında daha fazla yazmak isterdim çünkü gerçekten alışılagelmişin dışında ve çok dolambaçlı kafa karıştıcı bir senaryosu var filmin keza kurgusu da öyle başarılı.Bu arada filmin tam bir psikolojik film olduğunu söylemeliyim kesinlikle aksiyon beklemeyin tam anlamıyla psikolojik türünde bir yapım.Ben filmin en çok hipnoz sahnelerini beğendim hipnoz sahneleri gerçekten etkileyici olmuş.En azında sırf senaryosu için bile Trance izlenmeli diye düşünüyorum.Özetle film başarılı,oldukça kafa karıştırıcı,şaşırtıcı,farklı,etkileyici bir film olduğunu düşünüyorum,tavsiye ederim.

7.5/10
Filmin yönetmeni Danny Boyle olduğu için otomatikman filmden beklentilerim vardı zaten filmin başarılı çıkacağını da az çok tahmin ediyordum ki hem beklentilerimi karşıladı hem de başarılı bir film olduğu konusunda haklı çıktım.Öncelikle film baştan sona sürükleyici nerdeyse bir an bile durmuyor hatta ben her sahnesinden keyif aldım diyebilirim.Filmin yönetmenliği başarılı zaten üstad Danny Boyle yönetmen koltuğunda onu geçtim filmin senaryosu ve kurgusunun bu denli farklı ve kafa karıştırıcı olacağını beklemiyordum gerçekten farklı,başarılı ve çok kafa karıştırıcı bir senaryosu var filmin.Film yaklaşık 6-7 oyuncuyla geçiyor ve filmde bir şeyler yaşanıyor fakat insan neler olduğunu tam olarak anlayarak izleyemiyor çünkü tam anlamıyla beyin jimnastiği yaptırıyor film zaten izlerken hep sonunun nasıl bağlanacağını merak ettim ve filmin sonu fazlasıyla dolambaçlı ve şaşırtıcı bir son.Bana kalırsa Trance Inception kadar başarılı değil fakat Inception'dan daha kafa karıştırıcı olduğu kesin.Ben filmin soundtracklerinin bu denli başarılı olacağını da beklemiyordum fakat soundtrackleri gayet başarılı fakat keşke fragmandaki müziklerde filmde kullanılsaymış.Bunu söylemek istemezdim ama ben James McAvoy'un oyunculuğunu bir başrol olarak çok beğenmedim biraz fazla abartılı oynamış,Rosario Dawson iyi denilebilir,Vincent Cassel bence filmdeki en iyi performansı çıkaran oyuncu.Aslında film hakkında değilde filmin senaryosu hakkında daha fazla yazmak isterdim çünkü gerçekten alışılagelmişin dışında ve çok dolambaçlı kafa karıştıcı bir senaryosu var filmin keza kurgusu da öyle başarılı.Bu arada filmin tam bir psikolojik film olduğunu söylemeliyim kesinlikle aksiyon beklemeyin tam anlamıyla psikolojik türünde bir yapım.Ben filmin en çok hipnoz sahnelerini beğendim hipnoz sahneleri gerçekten etkileyici olmuş.En azında sırf senaryosu için bile Trance izlenmeli diye düşünüyorum.Özetle film başarılı,oldukça kafa karıştırıcı,şaşırtıcı,farklı,etkileyici bir film olduğunu düşünüyorum,tavsiye ederim.

7.5/10
müzik denilebilecek tek müzik türüdür. trance bir yana, diğerleri bir yana.

https://soundcloud.com/mo...mru/club-mix-october-2013
yahel'in bazen tanrı olabildiği müzik türü ve nick'im.
en çok tecno müzik ile karıştıralan müzik türüdür. lakin bpm farkı net olmasa da bir gösterge kabul edilebilir. vuruşların arkasına uzun gamlı melodiler girince trance olması içten değil ayrıca arkadaki beatler kesik ve doludur.

trance müziğin üstadı olarak kabul edilen armin van buuren yanlış hatırlamıyorsam 2005 yılından itibaren çıkardığı state of trance albümü ile trance'ın zirveye ulaşmasını sağlamıştır.

bu şarkılar ile gereken açıklamalar desteklenecektir.

http://www.youtube.com/watch?v=yHc9Z1VmNYY

http://www.youtube.com/watch?v=U73RkAuJz1k

http://www.youtube.com/watch?v=PJEJYgN65G4

http://www.youtube.com/watch?v=hAkGZ-sMCiw
sürükleyici bir film insanların hırs uğruna neler yapacağını çok iyi konu alan film.
leütfen sevenler kızmasın ama şu dünyada trance müzik kadar gereksiz bir müzik türü yok.tam cahil apaci müziği.ulan bi kere doğru dürüst bi enstürman yok.sacma sapan bilgisayarın cıkardığı dıt dırı dıtt diye sesler.yani ruh yok.onun haricinde sesiyle şenlendiren bi sanatcıda yok.35 dakika sadece müzik! dinliyorum bakıyorum sundan ne zevk alınabilir diye ama anlayamıyorum.biz buralarda o müziğe hapçı müziği diyoruz
zevk almak için sabirli, acik ve dikkatli bir dinlemenin gerektiği müzik turu. klasik müzik sevenlerin bu müziği de sevebilecwgini söylemek olurludur. distan dinlendiginde kimilerine kaba ve düz bir müzik gibi gelebilir lakin şeytan ayrintida gizli. temel bir ritm vqrdir evet fakat asil olay o aralarda aniden çikan değişik ve melodili seslerdir ki trance burada devreye girer. daha iyi bir deneyim için mutlaka kaliteli, iyi bass veren kulakustu bir kulaklikla dinlenilmelidir.
trance müziğin dogasidir, gerçek müziktir. gelinebilecek en üst seviyedir, ötesi yok...
Old school trance'in en güzel örneklerinden biri buradadır. Solist bildiğimiz Enya'nın en büyük kızkardeşi. Aynı zamanda adını hatırlayamadığım efsane bir irlanda grubunun solisti. Şarkı cennetten kopup gelmiş gibi, alın elinize kırmızı şarabınızı, kapayın ışıkları, bırakın kendinizi ritmin kollarına.

Adamlar bu güzelliği 1998'te yaratmışlar. Yıl olmuş 2014 bizi hala Serdar Ortaçlarla, Demet Akalınlarla, Kenan Doğulularla kandırıyorlar. Ondan sonra niye Türk müziği dinlemiyorsunuz diye kızıyorlar bana. Bundan sonra Kral TV saçmalıklarının nesini dinleyeyim?

https://www.youtube.com/watch?v=HVFEYawAVjk
https://soundcloud.com/at...r/time-travel/recommended
En güzel örneklerinden bir tanesi:

https://www.youtube.com/watch?v=QaiyXudo6PM
içinde her türlü duyguyu bulunduran müziğin en müthiş hali..
dinleyin, dinletin. adı üstünde.. trans.

bir de vocal trance olanı vardır ki, dinlemekten sıkılmazsınız.
Öyle bi kafa sikerki, o uğultu kafanızdan üç gün gitmez. Zaten bunu kimse mp3ünde dinlemez bakmayın mal mal konuştuklarına süper neymiş zıttırıvık diskolarda çalar, avrupada bilhassa hollandada yaygındır alkol yada uyuşturucu alan insanın kalabalık ve uğultu içinde kendini kayberderken ruh halinin biraz daha güzel olmasını sağlar.
Sunset mix arabian romanian hause tarzlari cok guzeldir.
25. dash berlin & jay cosmic feat. collin mcloughlin – here tonight (club mix)
24. simon o’shine & ahmed romel – l’absente (original mix)
23. the thrillseekers – this is all we have
22. dart rayne & yura moonlight feat. katty heath – stole the sun (allen & envy remix)
21. alex m.o.r.p.h. feat. natalie gioia – my heaven (original mix)
20. aly & fila with jaren – for all time (extended mix)
19. aly & fila with skypatrol feat. sue mclaren – running
18. armin van buuren feat. laura jansen – sound of the drums (bobina remix)
17. aly & fila meets roger shah feat. sylvia tosun – eye 2 eye
16. marlo feat. jano – haunted
15. andrew rayel feat. johnathan mendelsohn – one in a million (original mix)
14. jorn van deynhoven – new horizons (#asot650 anthem)
13. above & beyond feat. alex vargas – blue sky action (above & beyond club mix)
12. dash berlin feat. roxanne emery – shelter (photographer remix)
11. marlo – visions
10. andrew rayel feat. alexandra badoi – goodbye
09. bobina – winter
08. armin van buuren – ping pong
07. armin van buuren – hystereo
06. cosmic gate & eric lumiere – falling back (mark sixma remix)
05. armin van buuren & andrew rayel – eiforya
04. luke bond feat. roxanne emery – on fire (aly & fila remix)
03. alex m.o.r.p.h. feat. natalie gioia – the reason
02. armin van buuren pres. gaia – empire of hearts
01. gareth emery feat. bo bruce – u (bryan kearney remix)
http://www.imdb.com/title/tt1924429/
güncel Önemli Başlıklar