bugün

köye gidiyorduk bir karaltı oldu döndüm arkaya baktım harfiyat kamyonu sol yandan çarptı ve köprü üstünden bizi itmeye başladı.

sonra kaçmaya basladı camdan bildiğim tüm küfürleri ettim ilerde durdu camdan atladım dışarı çıktım yanımıza geldi. Hem suçlu hem artistlik peşinde canınızı kurtardığınıza şükredin falan diyor.

sonra bir tane daha harfiyat kamyonu durdu o alttan alıyor falan ben dalacam adamlara babam tuttu bunlarla uğraşılmaz demişti.
laleli'de trafikte kalmışken yandaki taksideki turist abla kapıyı açıp, sol ön çamurluktaki küçük sinyal lambamı kırmıştı. Bu sayılmazsa hiç kaza geçirmedim. Bu başlığın gudubeti "geridekalan" seçilmiştir. Hayırlı uğurlu olsun!

Not: şaka maka, Allah kaza bela vermesin kimseciklere.
iki kere takla atan arabadan çıktım.iki kere geri giderken birinde duvara,biride köprü koruluklarına çarptım
kaza sayılmaz yaralanan olmadı en azından kaza esnasında ama sonra arabasına verdiğim tahribattan ötürü dini imani para olan babam ruhen yaraladıydı beni.
Kaza sayılırsa anlatıyorum hemen .Hayatımın en mutlu günlerinden biriydi. ilk defa bisikletim olmuştu. Bilirsiniz ilkler unutulmaz. Tabii ilk binme hevesi ahh ahh. ilk oturuş, ilk pedal derken bir iki tam dengeyi sağlamaya çalışırken koskoca gül ağacının içine girdim. Tabi her tarafım kan revan içinde kalmıştım. Tamam bir şekilde girdim ama çıkış daha da can acıtan cinsten oldu. Bu da böyle bisiklete ilk ve son biniş anım oldu.
Esenyurtta kırmızı ışıkta beklerken arkadan gelen beton mikseri çarptı. Öyle böyle değil sağlam çarptı. Arka koltukta oturan kimse yoktu allahtan, yoksa kesin ölmüştü.

Avcılar’da motorsikletle dönel kavşağın içindeyken kavşağa bodoslama giren Şahin bizi altına aldı, artçımın ayağı kaldırımla araba arasına sıkıştı. Topuğu tuz buz oldu. Sağ ayağında 6 tane vida var. Topuğunu bükemiyor.

Pötürgede virajı alamayarak şarampole uçtuk. He bildiğin uçtuk. Flight simülator oynayanlar bilir altında pist var ama havada gidiyosun henüz temas etmemişsin. Aynı öyle oldu.

Keban yolunda virajı alamayarak takla attık. Bak bu çok kötüydü işte. Arabanın içinde dönüyosun. Kalemdir telefondur havada uçuşuyor. Toz duman dağıldığında bi baktım bana facesitting yapıyolar. Çek lan götünü dedim boğuk bi sesle. O gün bugündür arabanın içinde açıktaki gözlere ıvır zıvır koyanlara ayar olurum. Hiç gerek yok, gözümüze mözümüze girer, kör oluruz lan!

Diyarbakır’da geri geri gelirken kirpi(askeri taşıt olan) bizi göremedi orta direğin ordan küt diye koydu. Araba kazadan sonra yukardan bakınca fiyonk makarna gibi görünüyordu. Ama onu kazadan saymıyorum pek. Devletin Arabası sonuçta. Bi de Mehmetçik la adam. Motor sesinden kornamızı duyamadı ellam.
bir keresinde karşıdan karşıya geçerken taksi çarpmış fakat birşey olmamıştı. sayılır mı acaba?
Aralarında olmadığım yazarlardır.

Ama çok kez büyük kazalardan kılpayı kurtuldum, çizik dahi almadan.

tanrı ewini seviyor.
Önümdeki arabanın aniden durması üzerinde 75km/h ile bisikletle giderken geçirdim arabaya arkadan. Aniden durmasının sebebi ise 5. Vitese atacakken 1. Vitese atmış(Mış), Bayan sürücü!
Dip: takip mesafemi koruyordum. Hatta fazlasıyla. Ama yarış bisikletlerinde fren mesafesi çok uzun olduğu için duramadım.
Dip2: geçen yaz oldu bu olay. Kilitli pedal olduğu için uçmadım. 2000tl değerindeki jantlarım gitti. Kask olmasaydı burada olamazdım. Kask infinity kullanıyordum kask olarak. 1000tl ye borçluyum hayatımı.
Birkaç kırıkla atlattım geçti.
20 yasında derbentte karşı şeride uçmuşluğum var.
benımdır. Sanırım yedı yaslarımdaydım karsıdan karsıya gecerken araba carpmıstı baygınlık gecırmısım hastanedede çatlaklarla çıkmıştım.
gta vice city de komutanın kızını ezdim.
ankara kayseri yoluna çıkarken kırmızı ışık ihlali yapan bir hödüğün benim tarafımdaki kapıdan gümbürt diye geçirmesinin bizzat kurbanı olmuştum.

o neydi amk lan. fren sesini duyar duymaz omuza gelen darbe, sonra savrulan arabanın refuje çıkması, yüzü tokatlar gibi patlayan airbag, araç içindeki çığlıklar, tuz duman...

insan araçtan çıkınca bile adını hatırlayamıyor amk.
Dahil olduğum grup.

Kazayı anlatmayacağım sadece reno clio ile şehir içinde 50 yi geçmeyin.

Eski kasaydı ama. Şimdikileri bilmem.
saniye farkıyla ölümden kurtuldum. tabi 12 yaşında araba kullanırsam olacağı o. sen dikiz aynasına bakmadan sinyal vermeden soldaki yola girmeye kalkarsan arkadaki araba seni olduğun yerde 180 derece döndürür.
iki bacağımın kırılması ve yanımdaki arkadaşımın elmacık kemiğinin sağ bacağının ve kolunun kırılması ile sonuçlanmıştı. araba pert. hala nasıl çıktım o arabanın içinden diye düşünürüm.
18 yaşında ehliyetsiz ve alkollü bir halde maslak-levent arasında (harp akademilerinin büyük giriş kapısına gelmeden 200 metre önce) bir minibüsün sıkıştırması sonucu refüjden karşı şeride uçmuştum ama çok şükür ki burnum bile kanamamıştı. 99 model opel astra kısmen perte çıkmıştı.
ilk uzun yol deneyimimde, kar yüzünden otobanda 180 derece dönüp, bariyerlere çarpmışlığım var. yalnızım ve tüm arabalar üstüme doğru geliyor. Ne korkuydu.
2 kez gecirdim .
Ilki basit bi kazaydi pek hasar almadik
Ikicisi baya iddaliydi.
Ucuncuye allah kerim.
Onlardan biriyimdir. Üç defa geçirdim. Üçünde de bir bok olmadı. Şans mı diyeyim ne diyeyim artık.

Bir keresinde halısahadan geliyorduk arkadaşlarla. Hava yağmurluydu, bende halısahalar vardı. Sürekli oynadığım için altları düzleşmişti. Tam karşıdan karşıya geçerken kaydım düştüm. O sırada kartal bir dolmuşun ön tekeri vurdu. Neyse ki hiçbir şey olmamıştı. Şans eseri çantam arabanın vurduğu taraftaydı.

Bir diğerinde ise okuldan çıkmış dalgın dalgın yürüyordum. Bizim bursanın bazı mahallerinde yollar bildiğin yokuş. Burası da öyle bir yer işte. Tam giderken yandan bir şey fena koydu. Ben resmen bir metre uçtum. Sonra da azıcık yuvarlandım. Bir an ne olduğunu şaşırdım. Sert çarpmıştı ama hiçbir acı hissetmiyordum. Etrafımdaki insanların şaşkın bakışları içinde doğruldum. Çarpan arabaya baktım. Şaypa arabasıymış mk... sonra hastaneye falan götürelim dediler, istemedim. harbiden bir şeyim yoktu o hızda vurmasına rağmen. Yalnız kollarım biraz sıyrılmıştı. Eve gidince oksijenli su falan sürdüm, hastaneye bile gitmedim.

Diğeri de zaten çok saçma. Küçükken kamyonetin arkasına tutunmuştuk arkadşlarla. Ani fren yapınca cemaat olarak düşrük biz de. Bu da trafik kazası sayılmaz tabi. Ama kafa patlıcan gibi olmuştu orası ayrı.

Ulan şimdi dikkat ettim de bize de hep takalar külüstürler çarpmış. Yok kartal, yok şaypa arabası, yok kamyonet... hiç karizmasi olmuyor ki böyle anlatmanın.
motorla yolda gidiyorum hızım yaklaşık 60 km, yol boştu o yüzden biraz bastım sağ tarafta bir minibüs duruyordu anayolda bir anada u dönüşü yaptı önüme geldi, asıldım frenlere sonuna kadar ama hızlıydım duramadım, çarptım yandan, allahtan bana bir şey olmadı, burdan ehliyet kurslarına sesleniyorum ehliyet vermeden önce ilk olarak sürücü adayını doktara gönderin kafasının içinde beyin olduğuna dair bir kanıt getirsin size.
Tek yonlu yolda Hatali sollama sonucu karsidan araba gelice kafa kafaya carpmamak icin bizim oldugunuz seride orospu cocugunun teki girmesiyle bize carpmasi ve 140 km ile giderken arabanin taklalar atmasi sonucunda olumden donmuslugum var evet.
bir değil iki değil üç değil dört değil tam tamına beş kere gerçekleşmiştir.
biri kendi isteği dahilin de olunca kaza denemez blinçli yaralanmadır.
çocukken bisikletle arabanın önüne çıkmıştım sonra bisikletten atladım canımı zor kurtardım. olaya canlı canlı tanık olan rahmetli komşumuz şoka girmişti. o zamandan belliymiş ne bok yersem yiyeyim hep ucuz atlatacağım.
Bir anda bir rüzgar eser,sen yerlerde sürüklenirsin kardeşin metrelerce uzağa sürüklenir. Kardeşini arabanın altında ararsın o parçalanmış dizlerle.. Sonra biri gelir kardeşin az ileride der ve sürüne sürüne gidersin. O kanlar içinde yatar,sen kanlar içindesindir. Kafasını kaldırmanla üzerine kusar ve derin bir oh çekersin çünkü ölmemiştir, yaşıyordur. Kafanı kaldırırsın insanlar sana bakıyor ve etrafta bir sürü polis,doktor olduğunu iddia eden adamlar,kazayı izleyen insanlar vs vs. Bu da böyle bir anıydı işte.