bugün

çok net trabzonlu olur bunlar.
doğuştan silahı olan erkeklerdir. babamdan biliyorum... Ulan adamlar trabzonda ıslıkla değil silahla işaretleşiyor..
Çabuk parlayıp çabuk sönen tiplerdir. Kin tutmazlar.
çoğu zayıf kuru olurlar, birde şive olmazsa olmazlarıdır.
deli fişekler , bir parlayıp bir sönerler, eğlencelidirler sıkılmazsınız ama insanı bazen ifrit edecek uyuzluğa da sahiptirler. tabi bu söylediklerimiz of dışındakiler için. of'u trabzondan saymamak gerek*
oflu biri olarak enterasan olduğumuz konusunda kabulüm
afyonda 61 plaka otobüs görünce plakayı öpmek
65 veren hocaya 61 vereseydin ya demek
2003 senesinde afyon özdilekte trabzonspor otobüsü olduğunu öğrenince finale girmemek
arabanın plakasının son iki rakamı 61 olsun diye 400 TL bağış yapmak
lise çağında ben ofluyum bana bir şey olmaz diyerek güneş kremi kullanmayıp bildiğin yanmak

gibi bi dolu garipliğe imza atan erkek gurubuna dahil olmak hoşuma gidiyor.

ayrıca fena halde ev temizlerim , ütü dışında her boku yapmışlığım var.
babam ise tam tersi , her trabzonlu ev temizlemez yanlış bilgi hatta çoğu ters ters bakabilir.
boyları kısa oluyor genelde. ve biraz da asabi-agresifler.
rumcayı unutmuş erkeklerdir.
bir de bıyıklı gözlüklü ve eczacılık okuyorsa tadından yenmeyecek olan erkeklerdir.
tiplerinden trabzonlu olduğunu bir nebze de olsa gösteren erkeklerdir. zira içimden bu trabzonlu kesin diye geçirsem, yanılmamışımdır.
bazisi golozdur.
Gavalı boldur.
faşist olurlar çoğunlukta. bir de çirkindirler. engin hariç.
Hayalimdeki erkektir. Beni bulsa da evlensek.
içlerinden biri 193 boylarında, siyah saçlı, kahverengi gözlü, sportik bir erkektir.
Rum diyeni alnının çatından vuracak kadar delikanlılardır. Ayrıca kürt kızlarından hoşlanmazlar, zevk sahibidirler *
kime nerde kaba davranılacağına kime de nezaket gösterileceğini, çapkınlığın bekarken yapılacağını, cebindeki 3 kuruşu saklayanların 5 kuruş verilip susturulması gerektiğini bilirler.
not : araklılıyım
(bkz: of un direk allah a bağlı olması)
benimdir.

görmek isteyen resmime bakabilir. evet.
1 0 önde başlarlar.
şikecilere ve ibneler yahut ikisine birden karşıdırlardır.
adamdırlar adamm.
Kusura bakmayın ama burun faktörleri çok kötüdür.
altına açık kot, üstüne deri ceket giyip boyunlarına trabzonspor atkısı dolarlar. aşırı t'cidirler. geçen gün bunlardan birine denk geldim. ''biz trabzonluyuz'' falan ahkam kesiyodu. ''ben de gümüşhaneliyim'' dedim. ''nerde o'' dedi.

özet: sığ beyinlilerdir.

(bkz: adam tsatir tsatir barazj yapai yol yapai)
Genelleme yapan insanların hala var olduğunu gösteren başlık.
Evet nick'ten anlaşılacağı üzere bende bir trabzonluyum.

Ve bunu söylemekten fazlasıyla gururluyum,heralde tekrar tekrar dünyaya gelsem seçenek verilse yine yeniden trabzonlu olmak isterdim.

Evet trabzonluyum diye uzun uzun kendi memleketimin insanını övmücem.

Çünkü ben biliyorum ki heryerin iyi insanı olduğu gibi kötü insanıda vardır ve trabzonda da böyle insanların olması diğer memleketlerde olduğu gibi gayet normal birşeydir.

Onun için birkaç kişiye bakıpta genelleme yapmayı,bırakmanız dileğiyle.
kendilerini sevmeyen çok çevre vardır. buna başlıca sebep, genelde dinin gereklerini yerine getirmeseler bile dine fazlasıyla sahip çıkma çabaları (atayizler), milliyetçi olmaları (pkk sempatizanı nasipsizler) ve şikenin karşısında dimdik duruyor olmalarıdır. (fenerbahçe taraftarı)