bugün

oyuncağı için değil de o muhteşem sakızı için defalarca alırdım. günümüzde halen üretimde olması beni çok mutlu ediyor, toybox sakızına bayılıyorum çünkü. (denemeyenlere şiddetle tavsiye edilir.)

dipnot: 90'lar çok özledin çok, la la.
Bugün a101'de bulup deyim yerindeyse "kutusuyla aldığım" çocukluğumun şeysi. Sevdiğim bir şeyi işte ne diyeyim bilemedim. Yüzük gibi takılan veya anahtarlık yapılan saatleri mi dersin minik hesap mankineleri mi birsürü şey çıkıyordu hep kuzenime. Bana da onlardan çıksın diye uğraşıp durdum yıllarca. Nerde kıytırık plastik figür varsa onlar çıktı hep bana.

ilk çıktığı zamanlara göre pahalıydı ama şu an 75 kuruşa satılıyormuş. Alıp mahalledeki çocuklara dağıtmak lazım.
artık üretimi yeniden başlamıştır, çeşitli noktalarda görebilirsiniz! yalnız biraz pahalı. tabii ki 2004'e gidip gelmenin keyfine paha biçilemez.

içinden de aynalı tarak çıkmıştı geçenlerde aldığımda.
Yuh o ne biçim tırnak be öyle dedirten ellerde olan sakız.
küçüklüğümün oyuncakçısı.

bir keresinde bundan elektronik bir oyuncak çıkmıştı. bi bana mı çıktı bilmiyorum ama küçük ekranı ve tuşları olan bir şeydi. araba yarışı vardı. hayal görmüyorum gerçekti.
çocukluğumun bir numarası, 2011'de üretimi durdurulan efsane.
masaüstünde bir oyuncak kutusu yapmamızı sağlayıp toplarla vb oynamamızı sağlayan oyun.
kutuları birleştirip ev yapabilrsiniz, öyle de bir ürünü satma stratejileri vardır.
hayatımda karıştığım tek hırsızlık vakasını bana yaşatan sakız. çok istememe rağmen marketteyken annem almamıştı. bende kutuyu ağzıma koymuştum eve kadar götürmüştüm. eve annem görünce ağzıma sıçmıştı tabii.
şimdi at yarışından, iddaadan, kumardan kendimi alı koyamıyorsam sebebi bu şerefsizdir.

hep o 1 liralık kutudan son model bir araba, lüks bir semtte daire çıkacak gibi heyecan ile alırdım amk.
fakir fukara garip gureba çocuğunun içinden üç beş adam gibi oyuncak çıkar umuduyla dadandığı oyuncak kutucuğu. çok para verdim bu zımbırtıya. içinden çıkan oyuncağa da günlerce bakıp sevinirdim arkadaş edinirdim bazılarını. çok fakirdim be sözlük. çok.
tedavülden kaldırıldı.
kinder süprizin fakir işi.
hem toydur hem boxtur. harikadır, özellikle küçükken çok alınan sonra yavaş yavaş bırakılan bağımlılıktır.
sihirli sakızlı oyuncak kutusu. yeğenime arada sırada alırım. mutlu oluyor kerata. *
reklam jingle'ı da söyledir:
"Bir küçücük kutucuk, toy box toy box,
içi dolu her şey'cik toy box"* * *
çocuklar en çok ilgisini çeken * sakız ve oyuncağın harmanlanarak kent firması tarafından piyasaya sürülmüş üründür.
kent'in "oyuncak kutusu" anlamına gelen,renkli ambalajlı,içinden türlü türlü oyuncak çıkan,sakızlı ürünü.