bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
  1. 1.
    kent'in "oyuncak kutusu" anlamına gelen,renkli ambalajlı,içinden türlü türlü oyuncak çıkan,sakızlı ürünü.
    1 ... asiti kaçmış kola
  2. 2.
    çocuklar en çok ilgisini çeken * sakız ve oyuncağın harmanlanarak kent firması tarafından piyasaya sürülmüş üründür.
    1 ... uuur
  3. 3.
    reklam jingle'ı da söyledir:
    "Bir küçücük kutucuk, toy box toy box,
    içi dolu her şey'cik toy box"* * *
    1 ... pucca
  4. 4.
    sihirli sakızlı oyuncak kutusu. yeğenime arada sırada alırım. mutlu oluyor kerata. *
    2 ... windigo
  5. 5.
    hem toydur hem boxtur. harikadır, özellikle küçükken çok alınan sonra yavaş yavaş bırakılan bağımlılıktır.
    1 ... gottenbacak
  6. 6.
    kinder süprizin fakir işi.
    4 ... prowolf
  7. 7.
    tedavülden kaldırıldı.
    1 ... deklan
  8. 8.
    fakir fukara garip gureba çocuğunun içinden üç beş adam gibi oyuncak çıkar umuduyla dadandığı oyuncak kutucuğu. çok para verdim bu zımbırtıya. içinden çıkan oyuncağa da günlerce bakıp sevinirdim arkadaş edinirdim bazılarını. çok fakirdim be sözlük. çok.
    2 ... dis guclerin oyunu
  9. 9.
    şimdi at yarışından, iddaadan, kumardan kendimi alı koyamıyorsam sebebi bu şerefsizdir.

hep o 1 liralık kutudan son model bir araba, lüks bir semtte daire çıkacak gibi heyecan ile alırdım amk.
    2 -1 ... sosyalistkamyoncu
  10. 10.
    hayatımda karıştığım tek hırsızlık vakasını bana yaşatan sakız. çok istememe rağmen marketteyken annem almamıştı. bende kutuyu ağzıma koymuştum eve kadar götürmüştüm. eve annem görünce ağzıma sıçmıştı tabii.
    3 -1 ... hz hazret
kapat