bugün

yeni bir site ve gelişme aşamasında. belkide türkiye'de ki en yetenekli insanların toplandığı oluşum. ayrıca çoğunuzun bobilerden tanıyacağı efsane isimlerin eski ve yeni photoshop becerileri tamamen bu sitede.
orjinali için

(bkz: bobiler örg)
bobiler örg'nin yandan yemişi, arkadan almışı. bir anaokulu seviyesinde gözlemlenecek olan, küsüp giden bobiler'in hazin sonu da diyebiliriz tabi.
örnek vermek gerekirse ekşinin kimsenin birbirini sallamayan ortamından sıkılıp, uluya gelmiş insanlardan oluşmaktadır.

ekşi = bobiler

ulu = tospuk*
bu başlık altında girilen entrylere şöyle cevap vermiş bir üyesi;

--spoiler--
Bu eleştirilerin gelmesindeki en büyük etkende lafebesi.tospuk.com'un bobilerden sonra kurulmuş olmasından kaynaklanıyor. Ama dikkatli incelenirse adminlerin bobilere benzememek için gerek sitenin grafikleri olsun gerek de üye alımındaki hassasiyet olsun, uğraş verdikleri rahatlıkla görülebilir. Şuan için lafebesi.tospuk.com beta aşamasındadır ve kaliteli insanları bünyesine katarak gelişmektedir ayrıca ne kadar gelişirse gelişsin bobilerdeki gibi adam kayırma politikası uygulanmayacaktır. Hatta yapım aşamasında olan bir sistemden bahsetme ihtiyacı duyuyorum; adil bir puanlama sistemi hakkında ugras veriliyor. Böylelikle bobilerdeki gibi oy sistemi belli baslı kişilerin elinde dönmeyecek ve jüri sistemi oturtulmaya çalışılıcaktır. Şimidilik söyleyeceğim bunlar ben istanbuldan epsilonn sözü merkeze bırakıyorum. (basından tospuk) =)))
--spoiler--

öncelikle dikkatle incelenecek bir şey yok! söz konusu internet sayfanız bariz çakmadır, klondur! önemli olan yaratıcılık ve yeni bir şeylerle kendini ispat etme çabasıdır. birde, bir zamanlar ekmeğini yediğiniz bobiler.örg'de adam kayırma ve adil olmayan bir oylama sisteminin varlığından bahsediyorsunuz! hangi sanal platform bu güne dek demokratik bir sistem çerçevesinde yönetilmiştir? elbette oylama sistemi ve karar mercii belli başlı, kendini ispat etmiş isimler etrafında
dönmek zorundadır. hem zaten bobiler.örg'ye kayıt olduğunuzda "burada demokratik bir oylama sistemi vardır!" gibi bir ifade gördünüz de ondan dolayı mı bu rahatsızlığınız, bu tripleriniz, tafranız? size böyle bir vaad verilmemiştir zaten.

siz demokratik oylamalarınızı yapın hele... sayfanız bir klon ve bir para kazanma mekanizması haletiyesinden öteye gidemeyecek. hele işin içine bir para girsin, o zaman göreceğiz demokratik oylama sisteminizi.

özgünlük konusu da gayet komik. monte yerine conta diyorsunuz. konuşaga yerine "bıdı bıdı" diye aynı formatta bir fasiliteniz var. sektör muadili lafebesini de açmışsınız. bu mu özgünlüğü tospuk'un?

kolay gelsin. ama biraz özgün olun olur mu?
(#6120616) numaralı entrymden sonra resmen kudurmuşlar!

garafikmen rumuzlu arkadaşımız "heheh biz klonsak sen de klonda yazıyorsun ama yıh yıh" demiş. yahu ben uludağsözlük ekşisözlüğün klonu değildir demedimki! demem de. buna dilim varmaz lan!

tolgaca rumuzlu arkadaşımızda "bobiler'i bobiler yapan üyeler şu anda burada, tek tek isimlerini yazdırma bana fenahaldetirstim, bir kere soğurberi burada voaww 2 gazeteyi birbirine düşürmüş insan çok acayip!" gibi lüzumsuz açıklamalar yapmış. yahu ozan olsa ne yazar bünyenizde? sonuçta klonsunuz arkadaşım.

bir başka noktada soğurberi'nin bünyenizde yer alıyor olması, adil oylama sisteminizin sekteye uğramasına yol açmasın dikkar edin. zira mafyacılık oynamayı çok sever kendisi.

l-manyak ve lombak benzetmesine ise tamamen gülüyorum! formatları iyi incelesin benzetmeyi yapan arkadaş. neyse monte/conta, it/tosbaa bunlar fani şeyler. klonsunuz!!!

mükü mükü çeeyğzaaa -ığ mükü çeyğzaa
(bkz: eceli gelen bobi cami duvarına işermiş)
bobiler'i bobiler yapanların takıldığı site. içeriği henüz geniş olmamasına rağmen güldürüyor, özgün fikirli kullanıcıları var.
taklit değildir efendim. bobiler.org yönetimine tepkidir. açılmasının başlıca sebebi soka olayıdır. soka dediğimiz şeyi, ilkokul talebesi de basabiliyor*. daha mesajı anlamadan soka basanlar var. kısacası beğenen artı oy versin, beğenmeyen hiçbir şey... tospuk daha iyi. reklam aldığında tahminimce daha bir özen gösterilecektir.

(bkz: sokadens mafyasi)
bünyesinde uludağ sözlük'e şu şekilde sallayanlar var! şahsımla klon muhabbetine girdikçe sıçıp sıvıyorlar. bak hele;

--spoiler--

sözlükçüleri hiç sevmemişşimdir zaten. bu siteden adminlik teklifi geldi bir ara ama sahiplerini tanıyorum "hiç bir kızın parfümünü 3 metreden daha yakın mesafeden koklayamamış" tiplerden oluştu. Görükle'nin abazan topluluğu işte. Klon kelimesinin anlamını iyi biliyorlar aslında ama eğitimlerini layıkı ile yerine getiremediklerinden dolayıdır sanıyorum içini dolduramamışlar. Çakma ekşisözlük * Bunun üzerine bir tasarıım yapııp atasıım bile geldi kııl oldum ya nasııl havalarda.

bunlar abi ekşisözlük tarzı bir script yaz bize parasıyla diyen tiplerdi. yüzleri de kızarmıyor.

Son not: yada sosyolojik açııdan yaklaşşıırsak çakma zippo kullanmaya alışan adam el yapımı bir çakmak gördüğünde "tıpkı muhtar çakmağı, hiç özgün deil" diye çamur bulaştırır. Tasarım kabiliyet ve zekâ meselesidir ilk önce kendi butonlarınıı 1990'lardan çıkarsınlarda konuşsunlar !

--spoiler--

yakışmıyor tosbaalar size. mükü çeyzaaa...
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar