1. 1.
  (Terms of Reference)Genel olarak bir uluslararası kuruluş kapsamında yapılan projelerde mal ya da hizmet satın alımı konusundaki istek ve koşulları belirleyen, Türkçe'ye şartname şeklinde çevirilebilecek ve daha çok kısaltmasıyla ün salmış büdü. Hazırlanması ömürden ömür yiyebilir, tavsiye edilmez.
  1 -1 ... sargatanas
 2. 2.
  (bkz: terms of reference)
  1 ... sargatanas
 3. 3.
  almanca gol demek olan kelime. almanların dillerini koruma çabasının en önemli örneğidir. tüm dünya "gol" derken almanlar tor demeyi tercih etmişlerdir. ayrıca televizyona da fernseher, herkesin bildiği penaltıya ise elfmeter derler.
  3 ... mmtyvs
 4. 4.
  tör: altın çadırda en şerefli yer.
  (neyin nesi bu altın çadır derseniz bende bilmiyorum)
  -1 ... arsmagna
 5. 5.
  bir eksen etrafında 2 boyutlu bir şekilin 360 derece döndürülmesiyle oluşan şekildir.
  mesela , bir çemberi bir eksen etrafında sözü edilen şartlar ışığında dönderdirsek.. bir simit olur , bir tor olur , tombul çember olur.
  barnak ve bilenk(bilek) kaslarımızı güçlendirmek için kullandığımız eski model lastik sık sık'lar da birer torlardır , simitlerdir , tombul çemberlerdir.
  (bkz: matematik)
  1 ... maniacdepressive
 6. 6.
  başköşe anlamına gelen bir diğer isim.
  ... herif
 7. 7.
  (bkz: bereket tanrısı) iskandinavya'dan çıkan bir mitsel görüşe göre norveç'de hıristiyanlık yayılmadan önce insanlar tor'un iki keçinin çektiği bir araba ile gökyüzünde dolaştığına inanırlarmış.tor çekicini salladığında şimşek çakar, fırtınalar koparmış. bunun ardından da yağmur gelirmiş ki tor'a bu yüzden bereket tanrısı olarak taparlarmış.
  1 ... fifi
 8. 8.
  irc serverlarında zline yedikten sonra modeme reset atmadan tekrardan girmenizi sağlayan program.
  1 ... kajmer
 9. 9.
  girmek istediğiniz siteye normal yollar üzerinden değil de biraz daha dolambaçlı gibi (aslında değil) şifreli bir tünel aracılığıyla girmenizi sağlayan network. yani işin özü sizi takip edenler ip adresinizi bulamadıkları gibi ne gönderdiğinizi de göremiyorlar. mesela bir şirkette bilgisayarlarınız kontrol altında ve facebook vs gibi sitelere girmeniz istenmiyor. http://www.torproject.org/ adresinden yükleyeceğiniz tor project sayesinde artık kimse nereye girip çıktığınızı göremeyecektir. (bkz: kendimden biliyorum)
  2 ... demi moore yes ofcourse
 10. 10.
  (bkz: thor)
  ... notrinova