bugün

dedelerimizin zamanından kalma içi pislenme özelliğine sahip kullanışsız mouse'lerdir.
nitekim artık heryerde optik mause kullanılmaktadır *
her el hareketinize büyük bir vakurla itaat eden yegane mouse türü. optik mouse gibi sapıtıp işaretçiyi oraya buraya kaçırtmaz. bu sebeple eski kulağı kesiklerin vazgeçmemek için çabaladığı ancak üretimi günden güne düştüğü için bulunması da günden güne zorlaşan aygıt.
kullandıkça içi pislik yuvasına dönen bir süre sonra da işlevsiz hale gelen optik farelerin çıkması ile kurtulduğumuz fare çeşidi.
eskiyince topu bilye diye kullanılabilir.
antika değeri taşıyabilirler. ben de var bi tane... * *
hafif kiloludur.
hala kullanan var mı sorularını akıllara getiren eski mi eski donanım parçasıdır.
bundan çok uzun yıllar önce, içini açıp topunu ve topun kaydırdığı ruloları temizlediğim mouse tipidir.
bilgisayar aleminin akseuar bazında ilk gözağrıları. vakti zamanında kardeşimin sokaktaki arkadaşlarına bilye diye yutturup 200 bilyeye takas ettiği, 1'e 200 veren top.
eger cift tiklama ozelligine sahip ise, counter strike ta keles ( 4-1, ak 47 ) kullanmayi cok kolaylastiran mousetur.

yanlis anlamisim, galiba malim editi; ben, toplu mouse tan sayfada yukari asagi inip cikmayi kolaylastiran zimbirtinin kastedildigini dusunmustum. e ama baska bir adi varsa da bilmiyorum ben onu.
(bkz: dedelerden kalan mouse)
(bkz: yaş kaç)
topun altındaki kapak yalama olmuş ve sürekli açılıyorsa kullanımı bir dert olan, bir zamanların bilgisayarlarının vazgeçilmezi. neyse ki optikleri çıkmıştır, ve artık piyasada pek, hatta hiç bulunmamaktadır.
topu ayak parmağına düşünce parmağı morartan mouse.
(bkz: skib bıraktı)
(img:#323303)
içindeki topu langırtta hard core oynamak için kullandığımız eski tip mausedir.
topu çıkarılıp oynanan mouse. artı ağırdı da o top garip.
ismi gibi derli toplu değildir. sert darbelerde topu kapağı sağa sola fırlayabilir.
artık kalmayandır.