bugün

fi tarihinin video oyunu.
Tam adını hatırlamadığım ama aramızda "kara kutu" olarak adlandırdığımız oyun cihazının en sevdiğim oyunlarından biriydi.
linux işletim sistemlerinde post-it kağıdı mantığıyla çalışan bir notepad uygulaması.
(bkz: toygan)
gaylerin renkli dünyasını kendince göstermeye çalışan danimarkalı gay şarkıcıdır.

web sitesi: http://www.tomboy.dk/
céline sciamma senaristliğini ve yönetmenliğini üstlendiği film. gerçekten izlemeye değer. filmdeki erkek fatma rolünü zoé héran diye bir velet üstlenmiş, çok iyi oynamış kerata. kısaca film; erkek gibi hisseden ufak bir kızın yaşamını konu almaktadır. marjinal bir konu, sıradışı bir senaryo.
2011 Fransız yapımı bir filmdir. Filmin konusu 10 yaşında futbol sevdalısı bir kızın yeni taşındığı banliyöde yeni çocuklarla tanışırken kimliğini gizlemesi üzerinedir ama kızın cinsiyeti bir tuvalet sahnesine kadar izleyiciden de gizlenir. Bu bana prodigy'nin güzel bir klibini hatırlatır.
görsel
tomboy lezbiyenin aktifi gibidir. Pasif lezlerin partnerleridir ki iki pasif bir ipte oynamaz derler.
2011 yapım bir fransız dram filmi. laure micheal'mış gibi davranıyor ve ailesi de onu sanki erkekmiş gibi yetiştiriyor. sonra annesi laure'nin kendisini herkese erkek tanıttığı için tokat atıyor ve herkese kız olduğunu açıklıyor. filmin konusu değil kendisi çok saçma bir filmdi. imdb puanlarına da inanmıyorum artık 7.2 vermişler ama ederi 1/10.