bugün

çapulcuların son zamanlarda artarak çoğalmasını gözlemleyen bendenizin geliştirdiği mühendislik harikası cihaz. biber gazına karşı dirençlenmiş, orada burada slogan atan, broşür vs. dağıtan bu çapulcuların kökünü kurutmak maksadıyla uzun çabalarım sonucu (20 dk.) geliştirdiğim, yok etme makinası! tam bir canavar, eylemcilerin korkulu rüyası. bu prototipi en kısa zamanda devletimizin de desteğiyle ankara, istanbul ve izmir sokaklarına taşıyacağımdır.

görsel geliştirilmiş ikinci jenerasyon toma

özelliklerine gelecek olursak, resimden de takip edebileceğiniz üzere;

1. ölümcül kepçe: eylemcilerin kurdukları barikatları yıkarken çalıntı buldozerleri de alaşağı ediyor.

2. kimyasallı su vanaları: iki kişi tarafından kontrol edilen bu mekanizma kepçeye tırmananları alaşağı ediyor, kalp kırıyor, gönül koyduruyor.

3. bazukavari topuz: büyük kitlelere ilk darbeyi vurmak için tasarlanmış 20 cm çapında kimyasallı su atan cihaz. aynı anda 10 eylemciyi 5-6 metre geriye attırabilirken, yüksek basınçlı kabini sayesinde sudan tasarrufla maksimum müdahaleyi yapıyor.

4. alaşağı anteni: plastik mermi attılar mı atmadılar mı mevzusuna kesin çözüm sağlıyor. destekçi atan apartman sakinlerine yapıştırıcı sakız benzeri madde fışkırtmak suretiyle olduğu yere zımbalıyor, pencereden düşmelerin önüne geçiyor.

5. beyin: 4 polis kapasitesinde aracın direksiyon kısmı. küçük motoru sayesinde altı tamamen su ve yapışkan haznesi olarak kullanılabilinir.

6. katil pervane, arkadan tırmanmaya çalışan eylemcileri savuşturuveriyor.

7. şamar processus, yanlarda iki adet sivri kenarlı çıkıntı bizanslıların atlı arabalarından esinlenerek yaratıldı. eylemcilerin arasında kalan tomayı zalim bir biçiciye çeviriyor.

8. yenilikçi faraş, projemin en büyük yeniliği.. suyu böğrüne yiyen eylemcilerin solunum problemi çektiğini hatta mühürlü kalplerinin durduğunu okudum. yenilikçi bıçkı eylemcilerin ayağını yerden süpürecek, gezici şahıs havada takla atıp düşmek suretiyle etkisiz hale gelecektir.

evet sevgili dostlar, yeni aracım gördüğünüz üzere eski model pespaye tomaları gölgede bırakıyor, gezicilerin ve çapulcuların üzerinde psikolojik baskı yapıyor. devlet bana yeterli lego desteğini yaptığı müddetçe geliştirilmeye açık bir araç tasarladığımı düşünüyorum. bu uğurda sözlüğümüzün sevgili makine mühendisi yazarlarından gereken desteği bekliyorum.