bugün

uktecinin notu: ben denedim hayatta kaldım başka deneyip yaşıyan varmı diye.

ukteyi veren: deligado

mümkün olan, fakat ağır g kuvvetlerine dayanabilen sürücü isteyen, tek başına yapılması makbul olan eylem. altınızdaki araba 180 den sonra zangır zangır titremeye başlamalı ki 200 ü düşünmek bile istemiyorum tofaşla.
bir emir cümlesidir. yoksa oluşacak benzer durum için;

(bkz: asd/#322472)
dümdüz yolda ucak benzini marifeti ile yaptiğim ve 200 kilometre yaptiktan sonra arabayi artik saksi olarak kullanmama sebebiyet vermiş olan olgu. işte nane mane, lale male falan yetistiyoruz.

- mulayim nasil oluyor bu?
- mesela yani zwht
dereceli egzantirik acik hava filtresi headers benzin duz uzun bir yol ve araba surmeyi bilen biriyle kolayca yapilacak eylem...

(bkz: gokhan okur)
başlığın saçmalığından dem vuracak değilim; uktecinin adını merak ediyorum. arabalardan, fizik kurallarından bihaber "olum geçen bir iki yüz basmışım eaaa" diyen bu kopili merak ediyorum.

tofaş'ın herhangi bir modeliyle 200 km/s hıza ulaşmanız mümkün değildir. ne motor buna müsaade eder ne de fizik kuralları. slx'te kadnarda belki bu hıza ulaştığınızı görürsünüz ama 200 km/s olarak gördüğünüz hız en fazla 167-170 km/s'tir. o da çok ekstrem. belki.
tarafımdan 2000 yılında üretilmiş, 1.6 i.e model bir şahinle test edilip onaylanmışlığı olan eylem.

aynı şahin 170 km hıza otogaz sistemi aktifken de ulaşmıştır belirtmek isterim. -benzinin performansı daha iyidir-

fakat, bu 200 km hız yaklaşık olarak 10-15 saniyelik bir evrede gerçekleştirilmiş olup, şahin, adına yakışır şekilde kanatlanmaya hazırlanırken, hız düşürülmüştür.

1 kez denenmiş, 2.'si için asla denmiş bir eylemdir.

eğer ki, aracınızın bagajında minimum 50 kg değerinde bir ağırlık yoksa hiçbir şekilde denemeye kalkmayınız.

not: ukteci değilim, tanımam etmem.

2. not: asla ve asla övünülecek bir eylem değildir, eğer ki denenen yolda en az 10 kilometrelik dümdüz bir alan yoksa, herhangi bir yere amele sümüğü gibi yapışmanız kaçınılmazdır.
tarafımca 1993 model doğan slx ile 1998 yılında izmir-aydın otobanında gerçekleştirilmiş eylem.
neticesinde ibre yokuş aşağı 200 ü görmüş hatta araç 5 saniye kadar bu hızı korumuştur. lakin 5. saniyeden sonra aracın kaputundan çat diye bir ses gelmiş hemen akabinde hararet hızla yükselerek hararet ibresi 130 a vurmuştur. daha sonra hemen araba durdurulmuş, motor kaputu açılmış ve radyatör ile motor arasındaki kauçuk su hortumunun patladığı ve hararetin yükselmesine sebep olduğu anlaşılmıştır. daha sonra, tofaş yol yardım aranılarak selçuk ilçesinden servis çağırılmış ve tofaş sahibi olunduğuna şükür edilmiştir...
güncel Önemli Başlıklar