bugün

Türkiye'de ilk kez halka iptv hizmeti sunacak olan organizasyon.
IPTv internet üzerinden yayın yapan televizyon demektir ve bu hizmetle daha net görüntü alırsınız. TTnet'in kurduğu bilgisayardn izlenebilinen tivibu'nun aynısı diyebiliriz. Tek fark aynı kanallları bilgisayar yerine tv üzerinden izlemektedir, ve kablo tv gibi çalışmaktadır. 10 lira ile 40 lira arasında değişen paket fiyatları vardır ve d smart ile digitürk'e göre hiç de pahalı değildir. Üstelik bu uygulama ile ESPN America, ESPN Classic, Eurosport, Eurosport 2, Bebe tv, Disney Channel, Disney Playhouse, style network, FX, Ntional Geographic Channel, Nat geo Adventure, Nat Geo Wild HD, BBC HD, Sci-Tech tv, MyZen tv, MyZen tv HD, Sinema tv Aksiyon, Sinema tv Aşk, Sinem tv 1001 ( ve bu kanlların HD'leri dahil), TRT HD ve daha onlarca kanal izlenebilmektedir. Sözlük yazarları tv izlemek istiyorsa alması gerekmektedir kannatimce. Uludağ tv, Uludağ HD, Uludağ entry kanalları da gelir mi acaba?
başlangıç papeti 9.90, standart paketi 19.90, standart plus paketi 29.90 olan dijital platform. sadece fiyatlara bile bakıldığında eğer lig tv üyeliğiniz yoksa digiturke göre hayli hesaplıdır. ayrıca digiturkte kurulduğu dönemden bu yana ancak 4 bin film içeriği satın alınmışken tivibu ev'de ayda 4 bin içerik alınmaktadır. çok sayıda ve her türde film de tercih nedeni olabilir.
sabit telefon zorunluluğu ile sabit telefona her ay gelen gizli zam sonucu sürekli zamlanacak hede.
iinde her b*kun bulunduğu yeni nesil televizyon.bunların parasını nerden kitleyecekler bilmiyorum ama.
kanal geçiş hızının boktan olduğu ip tv hizmetidir.. en kötü reciver markasının bile kanal geçiş hızı daha fazladır sanırım. seç izle olayı güzel olmuş ama içine çok eski filmler koymuşlar. kısacası heves edip alıp hataya düşmeyin benim gibi geliştirilmesini bekleyin derim.
yaklaşık 1 yıldır kullandığım hizmet. ilk önce test amacıyla kullanmaya başlamdım. ilk başlarda birkaç sorunla karşılaşsamda şuan gayet güzel çalışan ttnet hizmeti. içerikleri, seç-izle, tekrar-izle ve durdur-izle özellikleri gerçekten kullanışlıdır. özellikle durdur-izle çok işime yaramakta. diziyi başlarken 15 dakika durdurduktan sonra reklam olmaksızın izleme imkanı en iyisi. aynı zamanda yemek siparişi verme, twitter tarzı uygulamaları fazla kullanmasamda iyi bir özellik. kısaca memnun olduğum bir platformdur kendisi. tabiki bunun yanında eksik şeyler de var fakat zamanla oturacağını düşünüyorum. özellikle kanal saysını arttırmaları gerekiyor.
benim tivibu ev ile tanışmam biraz mecburiyetten oldu. eski oturduğum dublex evin yapılışında üst kata uydu çıkışı verilmemişti. sonradan eklemek gibi bir seçenek de yoktu. bu yüzden tivibu ev'i tercih etmek zorunda kaldım. şuan orada değil, başka yerde oturuyorum ama halen kullanmaktayım.

ilk başlarda çok problem yaşadık başvuru aşamasında. sonrasında da ufak tefek hatalar oldu düzeltmeleri gereken. bunun dışında, cihaz firmware inin biraz daha yükseltilmesi ve yazılımın iyileştirilmesi gerekiyor. pakete dahil olmayan kanallarda uyarı çıkmaması gerekiyor -bu rahatsız edici oluyor- kanal geçişlerinin hızlandırılması gerekiyor. seç izle kirala izle ve tekrar izle fonksiyonları çok güzel fakat filmleri şöyle tanımlayayım ; seç izle'de olması gereken filmler kirala izle'de duruyor. *
tabletlere de gelmiştir:
görsel
içerisinde a haber kanalını bulundurmayan televizyon servisi.
edit: artik bulundurmakta.
teşekürler. bacaklarini kokunden yolarim
yaklaşık 2-3 gündür evimin baş köşesine kurulmuş iptv hizmeti. genel kanı ve yorumlar olumsuz yönde olsa da benim takdir ve beğenimi kazanmıştır.

öncelikle olumsuz taraflarından bahsetmek gerekirse gözüme 3 temel unsur takıldı.

- ilki menüler arasında geçişin zaman zaman yavaş olması. ha eğer yaşım zaten 50' ye merdiven dayadı kumanda da tuşları zor buluyorum diyorsanız dert etmeniz gereken bir durum değil zaten.

- ikinci durum günde en az bir kez giden yayın. bunun nedeni de uzun süre menüde gezindikten sonra sistemin sapıtmasına bağlıyorum.

- üçüncü ve son olumsuzluk, seç-izle menüsündeki bazı filmlerin ücretli olmasına rağmen fiyat hanesinde 0 tl yazmasıdır. bunu birkaç filmde görmek mümkün.

olumlu yanlarını yaz yaz bitmez aslında.

- ilk 2 ay ücretsiz.

- kurulum, modem vb hiçbir ücret almaması.

- orta zenginlikte kanal içeriğine sahip olması.

- rehberinin gayet iyi güncel olması.

- twitter gibi interaktif ortamların varlığı.

- iki bin civarında filmin mevcut olması.

- bunun yanında ondan fazla dizi, belgesel, dini yayın, çocuk vb birçok yayının kütüphanesinde bulunması.

- müzik içeriğinin ortalama derecede olsa da keyif veren müziklerinin ve video kliplerinin olması.

- durdur oynat geriye sar seçeneğini yazmak bile istemedim.

- geçmişe dönük 7-10 gün süreli birçok yayına ulaşma özgürlüğü.

- anlık haberler, hava durumu ve spor ile ilgili birçok durumu anında erişme imkanına sahip.

düşünenlerin aklında bulunması gereken bir platformdur.
son 1 aydır çığır açmış platform. seç-izle menüsünün dizi sekmesinde sadece türk dizileri bulunuyordu. sağ olsunlar öyle bir atak yaptılar ki önce terminator, ardından supernatural ve fringe eklendi. person of interest ve vampire diaries derken son bombası the walking dead olmuştur.
bi işe yaramayan tivibucep'in bi işe yarayan alternatifidir.
ÜÇ AYDIR KULLANIYORUM HENÜZ BiR SORUN YARATMAMIŞ PLATFORM. ÜSTÜNE ÜSTLÜK TELEViZYON BAĞIMLILIĞI YAPTI. TTNET TEN BÖYLE BiR HiZMET GELMESi BiZiM ADIMIZA SEViNDRiCi.
bayram ve yılbaşı gibi özel günlerde bütün içerikleri ve kanalları ücretsiz hale getiriyor. şu an için tek eksiğinin mtv kanalı olduğunu düşünmekteyim. digiturk platformunda bulunan mtv kanallarını da görmek istiyorum.
yazılım güncellemesi ile arayüzünün güzelleştiği ama seç izle gibi bölümlerin çalışmadığı hizmet.