dunya televizyon tarihinin en uzun soluklu dizilerinden biri.o kadar uzun surdu ki birllikte olmayan karakter kalmadi dizide.*
naif ev kadınlarını entrika ve yalan dolanla tanıştıran dizi.
kimin eli kimin götünde belli olmayan yıllarca bitmek bilmeyen pembe dizi..
(bkz: yalan rüzgarı)
anneannelerin ay şu perde pek güzelmiş, kadının saçları ne kadar hoşmuş(kuaförde yapıldığını tahmin etmediğinden),jose ile estella ne zaman evlenecek yorumlarıyla dantel örtülü tvlerinden izlediği dizi
"yeter artık ne zaman bitecek bu dizi" dediğim ama ama şimdi onun bir dizi olamayacağına inandığım ... şey... ulan geldik gidiyoruz.. hala yeni bölüm çıkarmayı başarıyorlar...

hayır o da değil.. bu oyuncular setteki çalışanlar artık orada mı yaşıyorulardır.
ya da bir birlerine dizideki isimleriyle mi hitap ediyorlardır.
Ne zaman başladı, ne zaman biter bilinmez...
Kim kiminle nerede ne yapar anlaşılmaz...
Karakterlerin çocukları, torunları, onların çocukları falan olur...
Bu dizi bitmez...

Efsanevi bir dizidir...
yılların eskitemediği, şarap gibi ablaların cillop gibi abilerin rol aldığı, hakikaten kimin eli kimin cebinde belli olmayan, ev hanımlarının olsa da izlesek şeklinde iç geçirdiği dizi. amerikada ısrarla gösterimi devam eden uzun soluğundan bizim başımızı döndüren dizidir ayrıca.
bi viktor vardı hep işi dalavereydi.bide viktoria vardı o da güzeldi.*
unutulmaz tema muzıgı; richard clayderman ve henry mancini nin nadia s theme idir.
amına kodugum dizisi. yasamaktan soguttun lan beni.
izleme ne yapıyım diyorsun ama susam sokagının basını kacırma nıyetınde degıldım.
bakıcı olacak gerizekalı karıya söylerdim,susam sokagı baslayınca soylersın dıye, anlamıyordu beyınsız, bende mecburen seyretmek zorunda kalırdım seni.
bir bok anlamıyordum senden, cocuktum ne anlardım yalandan dolandan,yalan ruzgarını poyraz karayel gıbı bir şey sanırdım. 4. sınıfta ogreten ruzgar cesıtlerını saydırırken araya senı de sıkıstıracak olmam, senın sucundu hatta.
bır suru ecnebı adam hatun bır bok varmıs gıbı aynı olayın pesınde olurdu, acıkcası bılgı ıcerıklı olsun dıye dızının konusunu yazacaktm ama konuyu bılmıyorum. susam sokagını beklerdım. bir de saat 17 00 da basladıgı ıcın fena halde annemı ozlemıs olurdum.
http://www.youtube.com/watch?v=4VgR7ERzY_A
inanması güç olsa da 1973 yılında başlayan ve hala da devam etmekte olan dizidir. evet, bu dizi amerika'da hala devam etmektedir.
turkiye'de ilk kez 1988 de yayınlanmaya baslamiştir.
sırf baş harfleri uygun diye ülkemizde yalan rüzgarı adıyla yayınlanan dizi.
herhangi bir sikindirik diyalogun 15 dakika sürdüğü, bazen kahramanların sorulan soruya 7 dakika düşündükten sonra cevap verdiği, kelimenin tam anlamıyla ömür törpüsü dizi
anneannemin,üstünde danteli olan o televizyonunda yıllarca hiç kaçırmadan izlemeyi başardığı dizidir. Hiçbir şey anlamazdım. Öpüşmenin nasıl birşey olduğunu onlarda gördüm,onlar öpüşürken anneannemin "püü utanmazlar sanki sahiden kocası gibi nasi öpüyolar birbirlerini sıracalı köpekler" nidalarının hala kulağımda çınladığı, amerikan dizisi.akşam üstü yayınlanırdı, yemekler o saate kadar bitirilir iş güç yapılmış olur, geçilirdi tv karışısına, akşamın o kasvetli havasında birden bir müzik... !
bir nesil için; mutsuzluğun resminde başrolü oynayan dizi...

soğuk ev, sobalı tek oda ve yalan rüzgarı... hatırlayınca bileklerimi kesip o başta cıkan y ve r harflerini yere yazarak intihar edesim geliyor laan... ah aaaah
90'ların başı çocuklarının en büyük kabusu olan dizi. bu dizi yüzünden çizgi film izleyemezdik lan. o değilde, şaka gibi ama, hala devam ediyor bu dizi.
1973'ten beri devam eden dizi. bu gidişle bizi bile gömecek dizi. türkiye'de 1990'lı yıllarda çocuk olanların bilinçaltına yer etmiş dizi.