1. 1.
  gitarlarinin sesi rolling stones gibi dedirtirken paint it blacki coverlayan, hareketleri nirvanaya benzetilirken menejerleri ropörtaj yapmak isteyenlere solistin intihar edebilecegini söyleyerek hizli davranmalarini isteyen, punk degil, rock degil, pop degil iken güzel ama amaçsiz müzik yapan avustralyali müzik grubu.
  2 ... seybn
 2. 2.
  (bkz: get free)
  2 ... thebrunette
 3. 3.
  dünyanın en dağınık, en eğlenceli müziğini yapan grup.
  3 ... double cross
 4. 4.
  outkast'in güzel şarkısı sorry mrs jackson'a iyi bir cover yapmış avustralyalı gruptur.
  in the jungle adlı şarkıları muhteşemdir.
  1 ... aristo socrates ve smile yk
 5. 5.
  avusturalya'nın sıcak görünümlü soğuk insanlara sahip olduğunun en net örneklerinden olan indie grup. homesick çok başarılıdır.
  ... kocaman
 6. 6.
  feci coşturabilme kapasitesi olan müziklerin grubu. bırakın sadece ilk albümlerini, hepsinden potansiyel şarkılar seçilip kafaya estiğinde dinlenilebilir.

  hiç yoktan "f.t.w" bile mesela..
  1 ... maybe dumb or maybe just numb
 7. 7.
  müziklerini belli bir kategoriye yerleştirmeye çalışmanın çok mantıksız olduğu, kendilerini ve müziklerini tanımlamak için sadece tek bir kelimenin yeterli olduğu grup: çılgın. aşırı çılgın şarkıları var. dinledikten sonra insana kendini yorgun hissettiriyor. şu ana kadar toplamda 5 stüdyo albümleri var ve cidden çok başarılılar.

  diskografileri:

  highly evolved (2002)
  winning days (2004)
  vision valley (2006)
  melodia (2008)
  future primitive (2011)

  ayrıca şahane bir the beatles- I'm only sleeping coverları vardır. haricinde get free, ride, in the jungle, don't listen to the radio başta olmak üzere kendi şarkıları da süperdir.

  rolling stones- paint it black ile arctic monkeys- i bet you look good on the dance floor coverları da dinlenesi parçaları arasındadır. ayrıca solisti 36 yaşındaki birine göre aşırı derecede sevimlidir.
  ... nil nil nil
 8. 8.
  kesinlikle değeri bilinmemiş gruplardan bunun sebebi biraz vokali (bkz: craig nicholls) un asperger sendromundan muzdarip olması fazla konser etkilikle uğraşamamasıdır, özellikle 3. albümleri (bkz: vision valley) kesinlikle şahaserdir bütün parçaları birbirinden güzeldir son albümleri (bkz: wicked nature) ise günümüz albümlerine nazaran içerisinde değişik değişik elektronik sesler barındırmayan gayet güzel bir rock albümüdür cahil rock kesimi tarafından dönüp yüzüne bakılmayan bir grup olsada kimisi için efsanedir.
  ... post acid