bugün

Şiir okurken aslında insan kendisi yazarmış. Bu dizinin sonunda da insan "şimdi senarist ben mi oldum? Dizinin sonu nerede?" Hallerinden kendini alamıyor.
Dizi yA da filmin sonunu kendim getirmek istediğim yapımlardan hiç hoşlanmıyorum ama bu dizi hayıflanmaya da mahal vermiyor. Biz yaptık izleyin sonunu siz getirin der gibi.
Baş karakterin değişimini izlerken hapisanenin insanı ıslah etmekten çok nasıl değiştirip keskinleştirdiğini anlatmış oluyor. insan masumiyetten, yediği suçlu damgasına uygun karaktere nasıl evrilir çok güzel işlenmiş. Mini dizi olması ayrıca güzel.
Tavsiyedir.
- Boşanmalar neden bu kadar pahalı biliyor musun?
- Çünkü her kuruşuna değiyor.

görsel
Monoton ve tek düze bir dizi beklerken acayip sürükleyici buldum diziyi. riz ahmed’e dizi boyunca hayran kalmamak elde değil. cast gerçekten harika. Uyumsuz, kötü denilecek bir kişi bile yok. dışlanma, cehalet, ırkçılık gibi kavramları öyle süslü replikler yerine gerçekçi bir şekilde işliyor dizi. Hayatın her alanında gördüğümüz gerçekler bunlar. Mutlaka izlenmeli bu muhteşem dizi.
izleyiciyi jüri koltuğuna oturtan 8 bölümlük bir mini dizi. Diğer hbo yapımları gibi bu da son derece sağlam. Adalet sistemi sorgulaması da başarılı. Teknik olarak neredeyse kusursuz. Sonu belki yavan gelebilir ancak baştan itibaren süregelen olayları tek tek önümüze koyduklarında jüriyle aynı fikirde olmamak imkansız hale geliyor. jüri koltuğuna sizi de oturtmuş gibi oluyor dememin sebebi bu. izleyenler demek istediğimi anlayacaktır.
muhteşem oyunculuk, muhteşem senaryo.
son zamanlarda tüm dizilerden soğudum. bir tek bunu bir tekrar seyredeyim diyorum.
görsel
görsel

Limon film'in türkiye'ye uyarlamaya başladığı dizi...
Bakın bu mini diziyi izleyin.

Başka bir şey demiyorum.

izleyin.