bugün

başlığın altını boş görünce garipsedim nedense. sadece ben mi izliyordum zamanında acaba diye düşünmeden edemedim. neyse filme aktarılmıştır. fragmanı da şöyledir;

http://www.youtube.com/watch?v=d4JYn81np6U
http://www.youtube.com/watch?v=PKVuHtjXkZQ

not: dizilere endeksili oldu herhalde benle yaşıt olanlar artık iyice.
vakti zamanında the muppet show olarak bilinen kuklalar silsilesi. yanlış değilsem.
başlangıçta türkiye ile hafiften dalga geçilmesi hoş olmamış. altyazıyı hazırlayan arkadaş mısır olarak değiştirmiş ama anlaşılıyor. lakin eğlenmedim desem yalan olur.. gerçekten güzel yapmışlar. görülmesini tavsiye ederim.
0-3 yaş için çekilmiş hissi veren film. gerçi hepsini izlemedim ara verir vermez salonu terkettim ama oraya kadar bile dayanmak zor oldu. aşırı sıkıcı bir filmdi, merak uyandıran, ilgi çeken ve güldüren bir tarafını göremedim. the muppets fanı değilseniz gitmeye değmez bence.
sonuç: uyuklayan bi anne, mısır kutusundan kafasını kaldırmayan bi kardeş ve biraz ayarsız isyan eden morpenguen.
eğlenceli zaman geçirmenizi sağlayacak güzel bir show. ayrıca müzikal havasında yapılması daha da iyi olmuş. baştaki türkiye ile dalga geçme sahnesi de ülkemizin tanıtıma olan ihtiyacını gösteren ibretlik tablodur.
jason segel'ın oynuyor olması, bu filmi biraz da olsa cezbedici hale getirse de sıkıcı sayılabilecek bir filmdir.
"hiç kimseye, hiç bir şeyi anlatmayın. çünkü anlattığınızda özlersiniz.. ve hiç bir şeyi, özlediğiniz şey kadar sevemezsiniz" diyordu "holden caulfield", "gonulçelen" kitabının bir yerlerinde..
eski günlerin hatırına izlediğim 2011 yapımı film. çok kötü olduğunu söyleyemem ama iyi de değildi ortalama bir film tadında. yine çocuklar hedef alındığından garip diyaloglar ve özlü sözler hakim. amy adams ve jack black çok geri planda kalmış oynayanların hatır için rol aldıkları kanısına vardım. jason segel ise bir müzikal olması sebebiyle filme hiç yakışmamış.
muppetları bilenler için izlenebilecek bir yapım ama çocukluğu onlar ile geçmemişler için sıkıcı gelecektir.