bugün

mahkemedeki savunmasında;

"Bu artık bizim dünyamız... Elektronun ve devre anahtarlarının dünyası... Saniyede akıp giden veri birimlerinin güzelliği... Çıkar peşinde koşuşan açgözlülerin elinde olmasaydı; son derece ucuz olabilecek, zaten mevcut olan bir hizmeti para ödemeden kullanıyoruz. Keşfe çıkıyoruz... Ve sen bize suçlu diyorsun. Bilgiyi arıyoruz... Ve sen bize suçlu diyorsun. Bilgiyi arıyoruz. Ve sen bize suçlu diyorsun. Bizim ten rengimiz, milliyetimiz, dinsel bağlantılarımız yok. Ve sen bize suçlu diyorsun... Sen atom bombaları yapıyor, para için savaşlar çıkarıyor, hile yapıyor ve tüm bunları kendi iyiliğimiz için yaptığına inandırmaya çalışarak yalan söylüyorsun... Hala biz suçluyuz... Evet ben suçluyum, suçum merak."

diye bir konuşma yapmış olan ve gelmiş geçmiş en büyük hackerlar arasında sayılan bilgisayar kişisi.

suçunu ve şu anki durumunu bilmiyorum, lakin kendisi hacki "bilgiyi özgür kılmak" olarak tanımlamıştır. tek istediği hükümetlerin yaptığı işleri halkıyla paylaşmasıydı, gizli bilgi olmamasıydı. Ve derdi ki, ya da demiş ki; "eğer siz bilgiyi özgür bırakmazsanız biz o bilgiyi sizden alırız ve halka ulaştırırız."
suçunun bu olduğunu düşünüyorum, hükümetten bilgi çalmak.

edit: "suçum merakımdan geliyor... Beni engelleyebilirsiniz ama hepimizi durdurmazsınız..."
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar