1. 1.
  henüz bi kaç tanesi çekilmiş 9 adet kısa filmden oluşan matrix nostaljisi tadında animasyon film serisi.Serinin ilk iki parçası;second rennassaince 1 ve 2 izlendiğinde ve insanların mal muamelesi yaptığı,üzerlerine hidrojen bombaları yağdırdığı robotlar tüm insanlığın mına koyup dünyayı ele geçirdiklerinde haketmiş ipneler düşüncesini doğurabilir
  5 -1 ... cemuzan
 2. 2.
  Matrix serisinin kısmi tamamlayıcısı ve bazı diğer hikayeler içeren kısa filmlerden oluşan, The Matrix'in oluşumu ve oluşum sebebi hakkında bizi bilgilendiren eser.
  3 ... methral
 3. 3.
  matrix evreninde geçen ilk iki filmden daha güzel olan * matrix hakkındaki bilinmeyenleri ve bazı filmden bağımsız küçük hikayeleri barındıran hepsinin yönetmeni farklı 9 bölümden oluşan animasyon film.
  2 ... kekistanlihobbit
 4. 4.
  matrix dünyasını animasyon dünyasından gördüğümüz filmdir.senaryosu ise matrix serisinin yaratıcıları wachowski kardeşler tarafında yazılmıştır.
  3 ... resul balay olmak
 5. 5.
  (bkz: the animatrix)

  seri içinde konu olarak her şeyin başlangıcını anlatan; ama sadece bununla kalmayan tahmini olarak matrix reloaded'e kadar uzananan bir sürece uzanan, origins diyebilecemiz 9 bölümden oluşan harika bir yapıt. insanlarla ai arasındaki savaşın nasıl başladığı ve sonuçları anlatılmakla birlikte, bundan bağımsız kısa öyküler de var. insanların kibirleri, morpheus'un deyimiyle: medeniyetlerini kutlaması, makinaları nasıl aşağıladıkları, yapay zekanın buna ilk nasıl karşı çıkışı çok güzel anlatılmış. her bölüm farklı bir tat, farklı bir kurgu, farklı bir yapı. üçlemeyi bitirdiğinizde kafanızda soru işareti kalmasa bile ayrıntılar için seyredilesidir.

  --spoiler--
  bedenlerinizi istiyoruz, size bambaşka bir dünya sunuyoruz.
  --spoiler--
  2 ... the cannibal
 6. 6.
  toplam dokuz bölümden oluşan matrix'i anlamamış yada taşları tam olarak oturtamayanların, detayları tekrar görmek isteyenlerin kaçırmaması gereken bir nevi matrix ansiklopedisi.

  (bkz: the matrix)
  ... akrep burcuyum kacma gel
 7. 7.
  1 ve 2. filmin tam ortası diyebileceğimiz bir anime serisi.
  Akılda kalan tüm soru işaretlerini tamamlamaktadır aynı zamanda.
  2 ... geceoldu
 8. 8.
  --spoiler--
  usain bolt o zamanlarda pek ortada olmasa da, 100 metre koşucusunun hikayesinin işlendiği bölümdeki atlet usain bolttur, yersen. * yani ona en yakını bolttu, yani az kalmıştı aslında:(
  --spoiler--
  2 ... nicholai rosicky
 9. 9.
  matrix hikayesini ve evrenini farklı gözlerden anlatan bir anime serisi, youtube üzerinde matrix teorisi kasan bir kanalda görüp merak edip izlemiştim.

  edit: siber punk seviyorsanız izleyin işte.
  2 ... gold tab gibson
 10. 10.
  matrix serisinin son filmidir ve anime şeklindedir. her şeyin başlangıcını anlatır bu filmde. matrix'in nasıl ortaya çıktığını derinlemesine anlamak için izlenebilir.
  ... kara atli prens