bugün

Böyle bir arkadaşım var. Mağazada tezgahtarlik yapıyor.
Neden sevmediğini söylediğin halde devam ediyorsun diye sorduğumda kimse maaş +yol+yemek 30 bin TL vermiyor buradan başka demişti.
Bu ülke şartlarında maalesef artık şaşırtmayan ama bir gerçeği ifade eden başarılı kişi.
Esek kadar herif 25 yaşındaki cocuklarla tezgahtarlık yapıyor üstelik Dr olmasına rağmen. Üstteki yazar kalkmis başarılı diye nitelemis. Adama sorarlar tezgahtar olacaktın da niye okudun o kadar. Nerede hani başarı.
Kahrından ölmektedir. Hayat kare kare gözlerinin önünden geçmektedir. Resmen kabir azabı.
Sığırdir
Kocaman bir sığır.
Lise mezunu da tezgahtarlık yapıyor.
dr ünvanıyla iş bulamıyorsa üniversitenin arka kapısından mezun olmuştur.

yani şemikoğlan üniversitesi bilmem ne bölümünden, cahiliye devri ekonomik sistemi üzerine doktora yapmıştır.

not: doktora ünvanım var, bilmediğim bir konu değil..
Sen Boğaziçi üniversitesi tarih mezunusun da cahiliye devri ekonomi üzerine doktora yaptın ve ahkam mi kesiyorsun.
Kart mi nakit mi efendim diye sabahtan akşama kadar tekrarlar durur.
Bu arkadaş başlığı uplayanın kendisi mi acaba diye düşündürmedi değil. Günlerdir aynı başlığı hortlatıp duruyor ve gelen yorumlara aşırı tepkiler veriyor zira.

Ha kim olursa olsun açıkçası üzücü bir durum ama kendi tercihi. Kendisi zaten bunu yapmayı kendi başına tercih ediyorsa olumlu yorumlar duymayı beklemesin.
Akademide başarının anahtarı, referans arkadaşlar.
Referansınız ya aileden olacak ya okurken siz kazanacaksınız..

Maalesef.
Başlık altına lütfen Türkçeyi ortalama kullanma yetkinligi olan birileri yazsın. Beni elestirecekken saçmalama seviyesine geçilmesi diğer yazarları üzer. "Kendisi" yaza yaza cümleyi bitirmiş.
Tezgahtarlık Türkçeyi iyi kullanmayı gerektiren bir meslek olsa gerek zahir.
şartlar değişir ve işine döner.
yaşamak zorundaysanız, yasal ve ahlaki olmak şartıyla ortama uyum sağlamak gayet normaldir.
ayrıca şunu ekliyeyim. aldığınız hiç bir eğitim boşa gitmez.
o mağazaya bir gün bir müdür lazım olursa, patron onu mu seçer lise mezununu mu?

beyleeerr. okuyarak meslek sahibi olmak artık garanti değil ama okumak şarttır.
hayat, 3-5 gün değil. aldığınız o eğitim sizi, çozuklarınız ve tüm sülalenizi belli bir konuma yükseltecektir.
sülalesinde 3-5 doktara yapmış insanın sülalesiyle, cahil bir sülale aynı olmuyor.
O iğrenç kelimelerini dürer, freud un ilk iki gelişim dönemine uygun yerlerine ilave ederim doktoralı tezgahtar.
Ben de doktora diplomami sana göndermek isterim
Bakıp bakıp gülersin.
Diplomanı tezgahının arkasına as, gösterip iftihar edersin.
Çalışmanın ayıbı olmaz.
Bence benden çok sana yakışır senin adını yazalım twitter'ına koy ve evleneceğim erkek bu diplomadan sahibi olmalı, yoksa zengin olmalı mı dersin sayın bipolar..
Duydun mu beni
gece gece ekşi rüyalar gören bipolar seni..

Little gavat.
Tezgah başında mı psikopatoloji öğrendin ağzı bozuk doktor? Tek kelime daha etme. Ben seninle aynı yerde çalışan iş arkadaşın değilim.
Üniversiteden sınıf arkadaşım doktora yaptı şimdi malatyada çiftçilik yapıyor adam nereye başvursa torpil soruyorlar. Ben de master doktora yapacaktım hocalarıma bakıp böyle biri olmak istemiyorum dedim istediğim alana yöneldim.
Bir sürü tanıdığım var doktora yapıp, restorant açıp esnaflık yapan.
O işte mutlu değildir, maaşını begenmemiştir, ortam sıkıcıdır, yani doğal şeyler bunlar.
valla kusura bakmayın da bu ülkenin doktorası yüksek lisansı da hatta %80 üniversitenin lisansı da çöpten başka bişey değil.
akademik kadroların %95i torpilli gerzek akademisyenlerle dolu.
yine 30 bine
iş bulduğuna dua etsin.
herkesin üniversite okumasına gerek yok.
hatta herkes üniversite okumamalı. hatta herkes lise bile okumamalı.
kimseye bi faydası olmayan zaman kaybı iş gücü kaybından başka birşey değil.
yazılım üzerine biraz tez okudum biraz dediğimde 45 den fazladır. Yüksek lisans doktora ve yukarisi tezler. Hiç öneri yok yapilan iş yok sadece kes kopyala yapiştır yapılmış hepsinde ayni cümleler sadece yerleri değişik.
Nasıl adamlarsiniz ultra değişikler.. diyor ki tanıdığım çok kişi var doktor ama garsonluk yapıyormus. Bak sen...