bugün

bu maharete sahip olan insanların hayatını karartan olaydır.zira bu insanlar yolda gördüğü bilimum tabelaları,billboard yazılarını istemsiz olarak tersten okurlar.bu insanlar herkesin tersten konuşabildiğini sanır,olayın böyle olmadığını idrak edince kendilerini özel hissederler belkide öyledir tabi ama neticesinde hiç bir işe yaramayan gereksiz bir yetenektir.
(bkz: feedback) adlı yazar bu yeteneğe sahip kişilerdendir. Hala tam çözemediğim ve bu bir yetenek mi diye düşündüğüm hadise.
(bkz: zaman)
bir yerden sonra türkçe kelimeleri geçip ingilizceleri tersten konuşmaya başlamak, daha sonraları da ezanı falan tersten okumayla devam eder.

gerçekten çok gereksiz bir şey. bunun yerine adam gibi bir yeteneğim olsaydı keşke. şöyle çok iyi basket oynayabilseydim ya da şarkı sözü falan yazabilseydim ne güzel olurdu.
KENDi iÇiN, KENDi iLE KONUŞAN iNSAN iCADIDIR.
KONUŞMAKTAKi AMAÇ, ANLAŞILMAK OLAMADIĞI ZAMAN ONA KONUŞMAK DENEMEZ.
TERSTEN HARF VE KELiME BiRLEŞTiRMEK FARKLI ŞEY, TERSTEN KONUŞABiLMEK FARKLI ŞEYDiR.
BiRiNDE SADECE SiZ VARSINIZDIR. DiĞERiNDE, DiNLEYiCiLERiNiZ EŞLiK EDER SiZE.
5 yaşındaydım.Tersen konuşma maceram Allah camisi ile başladı.
Kocaman bir tabela tam arkasında nenemlerin evi balkonda yatıyorum HALLA
anaa bu ne iştir hoşuma gitmişti.
ve 2.kelime RAF... her gün dolmuş durağında görürdüm annemle gidip gelirken tersi de FAR
yarappim ikisi de manalı çok şaşırmıştım!!
Derken bi baktım tersten konuşuyor,şarkı söylüyor ve istemsiz olarak sokaktaki bütün yazıları anında tersten düşünüyordum.
Ne lanet bi yetenektir ki lise sınavlarına hazırlanırken okuduğum her soruyu tersine çevirip öyle çözdüğümü bilirim.
ve zamanla dil öğrenimiyle birlikte ingilizce cümleler tersine çevrilir falan filan.
Peh keşke bi boka yarasa dediğim benim için herkesin yapabileceği yetenek demeye utandığım yeteneğimsi tavrım.
rivayetlere göre aleister crowley bu işi yapıyormuş.
Daha zoru tersten sarki soylemektir. Ki cok yakin bi arkadasimda saplanti gibidir. Şoyle ki, Her duydugu sarkiyi tersten soyluyor efendim durduramiyoruz. Gercekten.
(bkz: tercih) **
hiçbir işime yaramayan yeteneğim. Ama bazen zevk veriyor şiirleri, şarkıları tersten söylemek.
Hep yapmak istediğim, bunun için arkadaşıma özendiğim ama seri bir şekilde bir türlü yapamadığım yetenek.
Söylenilene göre kafama televizyon düştükten sonra edindiğim özellik, görülen her şeyi terse çevirmek gibi bir takıntıya sebebiyet veren hadise.
ekis kecelürüs lıka ninimiyed ducüv şumlub ilah.
bu işin en üst noktası budur, üzerine tanımam.*
(bkz: yedi numara)

http://www.youtube.com/watch?v=CgDzvcfrmCQ
En iyisinin Türkiye'de yapıldığı olay.
Netsret kemlibaşunok.. Olduuuu..
benim bir arkadaşta var bu yetenek. hiçbir işe yaramadığı ise aşikar.
Tersinden anlayan insanlar için özel olarak geliştirilmiş bir yetenek türüdür.
Tek bir soruyu akla getiren yetenektir; neden?
zaman kaybı sağlamaktan ve boğaz yormaktan öteye gitmeyip gereksiz bir girişimdir.
görsel
Yamyam bunlar.