bugün

bir kızın terkedildikten sonra döktüğü gözyaşıdır.

edit: bu yazı bi iç dökmeydi, başkalarını bu yazdıklarımı anlatacak kadar cesaret sahibi biri değilim, tek çare yazmak. böyle bir şeyle karşılaştıktan sora içimde tutsam bu gece gözüme uyku girmeyecekti. he kabul ediyorum başlık çok şey olmuş, ama napim aklıma başka bişey gelmedi. gaye, birilerinin gözünde imaj çizmekten ziyade yine birilerine hayatın pek adil olmadığını başka bir açıdan göstermekti. bu sıkıntılar maddi olabilir manevi olabilir. yada herşeyi yaşamadan öğrenemezsiniz mantığıyla değerlendirmeyin demek daha doğru olabilir.

bakın (#4774018) buda adetletsizliktir. aynı şekilde buda (#11401556).

şu edit kısmını da (#12309318) şunu yazan arkadaş için giriyorum ve sormak istiyorum referans gösterdiğin entry'ni göz önünde bulundurunca şu bahsini ettiğim elemandan pek bi farkın olmadığını anlatmaya mı çalışıyorsun? yada ayar verme gibi bir amacın mı var?

şayet birincisiyse ne diyeceğimi bilemem.

ama yok eğer ayar vermeyse derdin. mail at sana ayar verecem diye, sana çok güzel gözü kapalı ayar verebileceğin bi sürü entry'mi gösteriyim, aslında göstermeme de gerek yok. şu profil şeysi var sağ tarafta onu tıklayınca zaten ne mal olduğum belli oluyor. ha burdanda sana bir tutum sergiliyorum sanma, yazdıklarından rahatsız olduğum felan yok. yani ben pek önemsemiyorum bu tür muhabbetleri ama bir başkası kaldıramayabilir.

neyse sürç-i lisan ettiysek yada farkında olmadan yanlış bişeyler ettiysek affola.
Masumdur. Sevdiği anlamına gelmemektedir. Kuyruk acısı olabilme ihtimali göz önünde bulundurulmalıdır.
timsah gözyaşlarıdır. başka birini bulur 2 gün sonra, rahat olun gençler vicdan yapmayın.*
erkekler için basit gibi görünebilir fakat bir bayan boş yere gözyaşı dökmez. belki kendisini kolay toplar belki de uzun süre kendisine gelemez bu yapı meselesi. fakat ağlıyorsa emin olun onun içinde bir yer etmişsinizdir. o yerin kıymetini bilip bilmemek size kalmış. birisinin sizin için gözyaşı döktüğünü bile bile nasıl rahat edersiniz onu da anlamamışımdır zaten.
üzücü bir durumdur. hele ki başka bir kız için terkedilmişse konuya girmeye bile gerek yok.
terkedene değmeyecek gözyaşlarıdır. kesinlikle.
canım ya diyerek insanın göğsüne basası gelir.
tehlikelidir. zira kadın, uğruna gözyaşı döktüğü erkek için sadece gözyaşı dökmez beddua da eder. kadının ahı tutar inancı benimseyen bir erkek için ayrılıktan sonraki ilk zamanlar yusuf yusuf dönemi başlar.
kadın gözyaşı döker, üzülür, küfreder, beddua eder sonra da, daha yakışıklı ya da daha çekici efendime söyleyeyim daha zengin (b*kunu çıkarma diyenler için) öncekinden herhangi bir konuda daha sını bulup hayatına kaldığı yerden devam eder. peki ya 'önceki'? 'önceki' artık ondan 'daha' sı bulunmuş bir erkektir. erkek pişmandır. erkek aptaldır ve bunu kabul edemeyerek zavallılaşır. aptal ya da zavallı olmak bir seçim değil yaradılıştır. ama zavallı pişman bir aptal olmak seçimdir ve erkek seçimini çoktan yapmıştır. işte bu yüzden kadının ahı matematiksel olarak tutar zaten. çok kasmamak lazımdır. hepimiz insanızdır.
bir fransız atasözü vardı. der ki: 'dünyada kadının göz yaşlarından daha hızlı kuruyan hiçbir şey yoktur.'
bir erkeğin gözyaşı kadar kutsal değildir .

(bkz: ota boka ağlamak)
youtube' da aşk temalı videoların nefret içerikli kısımlarında fon olarak kullanılan gözyaşıdır. duruma göre değişik renklerde, tonlarda akar.
kimin tarafından terk edildiği son derece önemlidir. zira bir kadının gözyaşlarından bunu anlamak zordur. bir kadın köpeği tarafından terkedildiğinde de, evladı tarafından terkedildiğinde de sevgilisi tarafından terkedildiğinde de ağlar. tek farkı köpek ve sevgilisi için döktüğü gözyaşlarına yenileri hasebiyle sonradan güler. ama evladı için bir ağlamaya başladımmı bir daha ömrünün sonuna kadar susmayabilir...
not: sevgilisi tarafından terkedilmiş ise bir iki gün sonra neden ağladığını hatırlamaz ve pat diye susar.