görsel

Yemek yapmak.
Yürümek. Mümkünse maviye, olmazsa yeşile.
Hayvanları sevmek. insanlardan ne zaman uzaklaşsam daimi dostlarımı buluyorum böyle.
-gamzelimin muhabbeti.
-duman (kedim).
-pilates.
-sade Türk kahvesi.
müzik dinlerken temizlik yapmak.
beyaz eşyaya sarılı olup patlatılan şey var ya heh o işte.
yeğen sevmek, gölette ki kuğuları izlemek, premier lig maçı izlemek, sevgiliyle salıncakta sallanmak, yeni alınan teknolojik aletlerden çıkan küçük balon poşetleri patlatmak, en sevilen filmi en sevilen yiyeceği yerken izlemek. vs vs.
Toprak kabarıp çatlak oluşturunca onları ezmek. Böyle kalın ve tok bir çıt sesi çıkartıyor ya işte o an süper bir şey.
küçük yeğen sevmek, sevgiliyle sahilde el ele dolaşmak, patpat poşetini patlatmak, en sevilen filmi en sevilen yemeği yerken izlemek.
kendimce tarifini vereceğim.
tercihen 70x100 hazır tuval alıyorsun önüne.
iki parmak kalınlığında bir fırça, istediğin renkte yağlıboyalar ve küçük bir paletle donatıyorsun çevreni. bir de çam terebentin alıp o güzel kokunun içinde, ışıkların kapalı ve arkanda 2-3 mum yanarken bembeyaz tuvali boyamaya başlıyorsun. o an önemli olan sadece bileğin, elin ve fırçan.

sonrası dinginlik.
hem burnunda bir çam ormanı varken sakinleşmemen mümkün olmaz değil mi?
Saçımla oynanması ama herkeste işe yazamaz, huzur veren bir el gerek.
çiçek ekmek.
kök saldığını görünce de nirvanaya ulaşıyorsun.
Hazır kış mevsimi, kahvenizi alıp yağmuru izlemenizi ve mutlaka arka fonda evgeny grinko'nun çalmasına izin vermenizi tavsiye ederim.
Kedi, kediler, evin önünde baktığım kediler, işyerinin orada baktığım kediler, sokakta rastgele baktığım kediler, küçük çocukların hevesle alıp bakamadığı kediler, arkadaşlarımın kedileri ve kendi kedim bal.
Bal başka. Çok tatlı görseniz sizler de çok seversiniz.
Bir kedinin (sizin ya da sokaktaki hiç fark etmez) yanınıza gelip size sürünüp hır hır yapması. Muhteşem.