bugün

insana hıristiyanmış hissi veren bir isme sahip, köşe yazarı.
yeni şafak gazetesi yazarı... salih mirzabeyoğlu'nun doğum gününü kutlama inceliğini göstermiş:

--spoiler--
oysa yine insanlar düşüncelerini yazdığı için hapiste. elbette görünürde düşünmek ve düşündüğünü yazmak artık suç değil ama suya sabuna dokunmamak şartıyla. eğer yazdıklarınızda, söylediklerinizde iyi, doğru ve güzel için insanlara bir çağrı; kötü, yanlış ve çirkin için bir eleştiri varsa suçlanmanız için yeterli olabiliyor. kendinizi her an yasadışı örgüt lideri olarak bulabiliyorsunuz mahkeme karşısında.

ömür boyu hapse mahkûm salih mirzabeyoğlu bunun sayısız örneklerinden biri sadece. bütün eylemi sayısız esere imza atmaktan ibaret olan salih mirzabeyoğlu yıllardır demir parmaklıkların arkasında ve bugün doğum günü. "salih mirzabeyoğlu'na özgürlük" kampanyasını başlatan arkadaşları birkaç gün önce bana gönderdikleri mesajda; 9 mayıs 2011 saat 13.30'da yani bugün salih mirzabeyoğlu'nu ziyarete gideceklerini, doğum gününde yalnız bırakmayacaklarını, içeri giremeseler de, avukatları aracılığı ile kendisine iletmek istedikleri mesajları yollayacaklarını yazmışlardı.

ben de mesajımı buradan yazıyorum umarım iletilir salih mirzabeyoğlu'na. kendisinin 28 mayıs 2010 tarihinde telegram (zihin kontrolü) işkencesi altında, carlos'a "başyücelik devleti" adlı eserinin ingilizcesini imzalarken avukat görüşü sırasında yazdığı metni aynen tekrar ederek:

"islam davasının kahraman devrimcisi salim muhammed (carlos)a... daha henüz ölmedik. söyleyecek sözümüz var ve görüşmek dileğimiz ümitten öte birgün buluşuruz inşallah! öncü rolünü unutma aziz gönüldaş! allah her iki dünyada yüzünü güldürsün sana hayırlı ve mutlu günler diliyorum kurtuluşa ermen dualarımla." (söz çakal carlos'ta –tahkim yayıne
--spoiler--

http://yenisafak.com.tr/y...=27296&y=teodora_doni