bugün

görsel
görsel
görsel

Eski nicki protest sanayici idi.

Ben tanimam lakin eskilerin dediğine göre o zamanlar akp'li imiş ya da destekçisi felan.

Nicki değişti. Siyasi fitrati da değişti. Malumunuz.

Yansimalari kanitlarla mevcut bilakis...
.....

Ilgili entriler.

https://m.uludagsozluk.com/e/33073549/

https://m.uludagsozluk.com/e/45438841/
...

Enteresan fireler...
Ne tengirler dönmüş bu yolda. Vay babayın tengirine!
hahaha aferin lan tro...

ipliğini pazara çıkardın tengirin.

döne döne dönen dönme eleştirileridir.
tengir sanal alemin en tutarsız elemanıdır. bugün a dediğine yarın b diyecek kişidir.

görsel
herhangi bir tersliğin göze çarpmadığı eleştiri. terslik olduğunu vurgulayan yazarımızın da tengir ile sorunlu olduğu biliniyor. bu yüzden pek bir sorun olduğunu sanmıyorum.
gerizekalılıktır...

oysa ki tengir budun, her sene türk milletine 250 milyon euro maliyeti olacak bu projeyi alkışlamalıydı değil mi?

2016 senesinde çanakkale boğazına bir köprü yapılacağı müjdesi verildiğinde, bu köprüyü 5'li çetenin yapacağı ve yıllar boyunca günde 45 bin araç geçiş garantisi ile işleteceği bilgisine sahip miydik?

hayır.

erdoğan çıktı ve çanakkale boğazına köprü yapılacağı müjdesini verdi.

detayları yani bu köprünün yıllık 250 milyon euro maliyeti olacağı 1 sene sonra ortaya çıktı.
(bkz: 1915 çanakkale köprüsü geçiş ücreti/#36057957)

siz şimdi tam olarak neyi eleştiriyorsunuz ben anlamadım?

yanlış olan bir şeye yanlış olduğunun söylenmesini mi eleştiriyorsunuz?

şimdi ben halkımıza senelik maliyeti 250 milyon euro olacak bu köprüyü hala destekliyor olsaydım dik duruş sergilemiş olacaktım, ama şimdi yanlışlarını görüp eleştirdiğim için dönek oluyorum, yanar döner oluyorum öyle mi?

peki...

yahut şöyle düşünelim, akp'ye oy veren herkes akp'yi desteklemeye devam etmesi gerekiyorsa, akp'yi iktidardan nasıl indirmeyi düşünüyorsunuz? bunu bana matematik bilimi ile izah eder misiniz?
görsel
O keskin dönüşleri akp’nin sömürü ve rant köprüleri üzerinde yaparsa denize uçabilir bence..
Toplanan vergiler nerede ulan itler, vergiler nerede?

Şu akp, saray maray, sefa konvoyları, özel uçak filoları dışında neyi topladığı katlamalı vergilerle yaptı? Ne yaptılarsa maliyetinin 10 katına, çoluk çocuğumuzu 30 yıl borçlandırarak yaptılar, paraları beş hırsızlarla birlikte londra tefecilerinden buldular, üstüne bir de ülkemizi londra mahkemelerinin eline teslim ettiler, reisiniz söke söke alırlar diye övünüyor.

E o zaman vergiler nereye gidiyor?

https://www.sozcu.com.tr/...garanti-bitmiyor-7022049/

işte buraya bir kere daha yazıyorum: bu şartlar altında yapılan her proje vatana ihanettir ve tüm sorumluları kodesi boylayacak, fetöcü büzükdeşleri ile komşu olacaklar.
Akla fetöcüleri getirmiştir. Buradan tengir buduna fetöcü dedigimi cikaracak akli evvellere bastan soyleyeyim. Tengir budun fetocu mu degil mi bilmem. Fetocudur demiyorum. Ama boyle yapilara getirilen eleştirilerin yuzde sekseni feto kaynakli.
sapla samani karistirmaya ne kadar merakli millet.
1) Kopru muthis bir hizmet.
2) boyle bir hizmet verecegim diye milletin sirtina senede 250 milyon dolarlik yuk yuklemek en basit tabiriyle.... hadi soylemeyeyim, mahkemelik olmayalim.

Yani sonuc olarak dunyaya at gozluguyle bakmayin. Herseyin artisida var, eksiside. Adam bunlari dile getirdi diye fetocu donek mi oluyor? Bence bu tartisma tengirin donekliginden cok, milletin anlama ozurlu okuzlugunun tartismasi.
Akp köprü yapacak
Bunu 5'li çeteden başkasına yaptıracak sanan tengir budun minnoşlugu.
Yıllık 250 m. Avro demiş.
Bak hocam, sözlükte bu rakamı anlayacak herhangi bir akoğlan yok!

Şöyle diyelim,
Günlük 7 milyon lira!
Rum çocuğu ne kızmış bee. Ver mehteri ver. He he he.
Haklı bir eleştiridir. Adam sonuna kadar haklı.
Tengir budun’ un sözlüğün en iyi yazarı olduğu gerçeğini değiştirmeyen eleştiridir. Hem amacınız ne ? iyi yazarları küstürmek mi ?
Tengir budun eleştirdiyse demek ki Köprü Mükemmel olmuş varol REiS.
--spoiler--

ir şey demiştim biliyor musunuz 2023 seçiminde en umutlu kalacağım sonuç ülkem için. cumhur ittifakının %30 un üstüne çıkamadığı için 2. tura kalamayıp millet ittifakı ve zafer memleket ittifakının 2. turda yarışmasıdır.

--spoiler--

Rüyalarda kalmaya devam et sen.
O değilde sevindiğim bir durum oldu.

Old quiet/abberline kardeşimizin cincondan başka konularda da yazması beni şaşırttı.

Aferin lan abberline. Hayat futboldan ibaret değil olm.
o keskin dönüşleri akp’nin sömürü ve rant köprüleri üzerinde yaparsa denize uçabilir bence..
200 liralık köprüyü eleştirmeyecek miydi doğal olarak?
dur yolcu, köprü çok pahalı şuradan git.