bugün

10 saattir istanbula doğru direksiyon sallamaktayken gecenin 3ünde radyoda çalmaya başlayınca gözlerimin dolduğu şarkıdır.
çocukluğumda sözlerine takılmadan dinlediğim, geçen kalabalık bir ortamda beni öyle böyle değil nasıl yanlız bırakan bir şarkı.benim de gözlerim dolu dolu oldu.
ne kalır yarına,bizden sonraya
herşey binip gitmiş uçurtmalara

murathan mungan.
yurdu teslim almış karın hatırlattığı güzel şarkı.

ayrıca dillerimize pelesenk olmuş bir klişe cümlenin geçtiği şarkı,

"biz büyüdük ve kirlendi dünya"

http://www.youtube.com/watch?v=5MaSppg6tC0
derya köroğlu sesiylle özdeşleşmiş şarkı, murathan mungan şiiri.

ne kalır yarına bizden sonraya
her şey binip gitmiş uçurtmalara.
Nasıl mor ve ötesi coverı orijinalinden daha çok beğenilir anlayamıyorum. Zira Derya Köroğlu'na yapılmış bir haksızlıktır bana göre.Tamam söz konusu olan zevkler fakat sağır insan söylemi gibi resmen. Bunun dışında Derya Köroğlu sesiyle dinlendiğinde sizi alır götürür uzaklara.
(bkz: yenik düşüyor her şey zamana)
gecenin bu vaktinde didem madak şiirlerine eşlik eden yeni türkü şarkısı o kadar çok söylenecek var ki bu şarkı için murathan mungan ayrı güzel , yeni türkü ayrı.
Çocukluğumun bir yanıdır.
yenik düşüyor her şey zamana, biz büyüdük ve kirlendi dünya....
Şarkı gibi şarkıdır.
Her şey malesef,
Yenik düşüyor, zamana.
(bkz: telli telli telli şu telli turnam)
insana farklı duyguları aynı anda yaşatabilme potansiyeline sahip, asla eskimeyecek naif bir parça.
murathan munganın bir şiirinin bestesidir. ancak ilk besteye döken babamın tanıdığı bir müzisyenmiş ve yeni türkü ondan almış.
En güzel yeni türkü'nün seslendirdiği, muhteşem ezgisi ile herkese farklı duygular yaşatan naif şarkı.
Bu şarkı bana çocukluğumu hatırlatmanın ötesinde uçsuz bucaksız, yeşil çayırları gözümde canlandırıyor. Sonsuz bir haz alıyorum dinlerken sanki hayalimde canlanan o çayırlarda gönlümce dolaşıyorum. Öyle bir ferahlık...
güncel Önemli Başlıklar