bugün

Son yıllarda internetin yaygınlaşmasıyla giderek Teletext kullanmayı bırakmış nesildir.
hala kullanmaya devam eden nesildir.
Halen teletext kullanan kişiler barındıran nesildir. Trt teletext vazgeçilmezdir. Hele ki lig devam ederken fikstür ve puan durumu için, hava durumu için ve haber başlıkları için.
bir telegraf kullanmış nesil değildir.
basketbol maçı sonuçlarına bakmaya çalışan insandır, oradan aile baskısıyla hava durumuna geçilirdi.
oyunda oynamış nesildir.
(bkz: rüzgar gibi geçti) en azından bizim gibi teletexli bir tv alacak parayı bulması senerl alan memur aileleri için. 1997 yılında sahip olduğumuz saba marka tvmizle adım atmıştım trt teletexin siyah dünyasına. her hafta puan durumu ve de sayısal loto sonuçlarını 199uncu sayfadan öğrenip yine çıkmadı diyerek bunalıma girerdim.
piksel pikseldir kendileri. genellikle hava durumuna ve sayısal loto sonuçlarına bakan nesildir. artık ne yazıkki kendilerini bulamıyoruz.*
(bkz: teletext)
hala kulanan nesil. Lig fikstürü olur, son depremler olur. Ve ayrı bi sıcaklığı vardır o trt teletextin. Kullananlar bilir.

(bkz: trt telegün)
misafirliğe gidilen evde teletext'i kurcalarken ailesinden bozacaksın" diye azar işiten nesildir.
teletextten oyun bulmaya çalışan, geceleri muhtelif hormonların tavan yapmasıyla show tv nin teletextine girip kız numaraları arayan, teletexti kapatmaya çalışıp kapatamayan ve televizyonu tümden kapatan nesildir.
kalem ve kaset ilişkisini iyi bilen nesildir.
süper ligde puan durumu nasıl diye bakmışlığım vardır.