bugün

https://www.youtube.com/watch?v=5qOC8VIEYa8
Plus üyeliğe geçilecekmiş. Desteklenmesi gerekir.
Sosyal medya tarzı yapılandırılan sitesi harika olan ekip. Teknoloji sevenlerin mutlaka uğraması önerilir.
güzel site, plus üyelik falan ama kitle yine mal dolu, yine mal dolu.
videolarını izlemek çok eğlenceli çünkü biri çıkıp abi bak bunda bu bu özellik var ben denedim beğendim demiyor size bir şey dayatmıyor, en az iki kişi çıkıyor sohbet havasında biri ben şurasını beğendim, diğeri bana hitap etmiyor diyebiliyor, ve de konularında bilgililer sallama bilgilerle konuşmuyorlar ve göründüğü kadarıyla gayet samimi duruyorlar, şahsen levent pekcan ve murat gamsız ikilisi ile bir yerlerde tanışmak ve ekibi görmek isterdim, onlar işlerini iyi yaptıkça takip edileceklerdir.
hergün aynı entri ile uplanan başlık.
teknosayr diye okuduğum kelime. *
izlerken keyif aldığım daha önceden işlerini iyi yapan bir ekiple kurulmuş olan web sitesi. Video incelemeleri sohbet havasında samimi bir şekilde geçiyor. tarafsız, adil incelmeler yapmaktadırlar. işlerinden keyif aldıkları gözlerinden belli oluyor. Bizde izlerken keyif alıyoruz (:
Bir teknoloji topluluğundan çok daha fazlası nedir diye sorarsanız net cevabım Teknoseyir olacaktır. Kendileri ile General Mobile Discovery almaya niyetlendiğim dönemde tanıştım, o günden beri durmaksızın takip ediyorum. Benzer bir kaç yayını da takip ediyorum ancak Teknoseyir kendini çok çok farklı biçimde ön plana çıkartıyor. Sebebini de hemen belirteyim, samimiyet. Evet Teknoseyir olabildiğince samimi bir yayın. Ekip mümkün olduğunca başından geçenleri gizlemiyor, takipçileri ile sürekli paylaşıyor.

Yapılan yayının kalitesi de ayrı güzel. Aynı incelemeleri alternatif yayınlardan izleyin, birde Teknoseyir'den izleyin. Teknoseyir biraz daha sizi birşeyleri biliyor kabul eder ancak bunları da açıklamaktan geri kalmaz. Kısacası anlattığım şey şu, bir telefondan bahsediyoruz diyelim. Bir taraf "telefonumuz yeni jenerasyonda daha performanslı çalışıyor" demesi mi daha samimi yoksa "işlemci hızı 1.2 Ghz'den 1.6 Ghz'e vurdurulmuş, Bellek miktarıda 1.5 GB'dan, 2 GB'a yükseltilmiş" bu mu daha samimi?

Yayının kendisini geçersem, bir de yayının topluluğu var ki müthiş insanlar. Gerçekten bir süre durduktan sonra farkediyorsunuz, herkes birbiri ile birşeyler paylaşma ve yardımlaşma amacı ile orada. Yayındaki insanlar gibi karşısındaki kimseden kimsenin bir beklentisi yok. Hatta beklentisi olana tepkileri bile var, daha bugün karşılaştığım bir durum, OnePlus One adlı telefon var, baya güzel ve fiyatı harika bir makine. Davetiye ile alıyorsunuz, Teknoseyir'de bunun davetiyesini dağıtan illaki bulursunuz. Davetiyeyi parayla satan biri, anında haşlanmış laflarla. Ya da benzeri olay dandik bir firma övülürse gereksiz yere anında üyeler kendileri haşlarlar.

Kısacası, teknoloji ile alakalı yayın takip mi etmek istiyorsunuz? Şu site bu konuda isim yapmış, şurda şu üye var, şu yayın ama çok keyifli muhabbetlerini bırakın, Teknoseyir'e bakın derim. Tamam belki öbür yayınların size verdiği başka birşey vardır ama Teknoseyir'in verdiğini hiçbir yayın verememekte. Hatta buradan şu ufak duyuruyu da yapayım, yılbaşı öncesi YouTube hesabını 100.000 yapmaya çalışıyor Teknoseyir, destek olalım.
videolarını beğenerek izlediğim youtube da bir teknoloji kanalı. adamlar ço iyi inceleme ve analiz yapıyorlar. helal olsun.
geçen windows 10 incelemesine denk geldiğim, eleştiri kaliteleri olsun, duruşları ve incelemelerdeki detaylar olsun gayet iyi işler çıkaran bir youtube kanalı. teknolojiye ilgisi olanların abone olmak isteyebileceği bir kanal.
Uzay Figürleri bölümü Favorimdir.

Levent Pekcan, Murat Gamsız ve Hamdi Kellecioğlu Başrollerde.

Bana göre Türkiye'nin (Hatta Asya Kıtasının) En iyi Resmi Youtube Kanalıdır.

Adamlar Tamamen Profesyonel ve Bu işten hiç bıkmıyorlar.

2011 yılından beri Yolları hep inişli-Çıkışlı oldu. Ama istikrarlı bir şekilde devam ediyorlar.
Kesinlikle bir webtekno değildir.
bugün 4. yılını dolduran ve videosunu yayınlayan teknoloji sitesi. başarılarının ve her yıl gibi bu yıl da yaran çekim hatalarının devamını bekliyoruz.
levent pekcan sayesinde tanıdığım ve vazgeçemediğim teknoloji sitesi. video incelemeleri ile tarafsızca ve acımasızca yorumları ile dürüst yorumlar yapılıyor.

ozellikle haftalık teknoloji gundemini takip etmenizi tavsiye ederim. alışkanlık yaptı mı bırakamayacaksınız.
izlemekten zevk aldığım teknoloji odaklı youtube kanalı.
5. yaşına basmışlardır.
karakteri liseli elemanları barındırır.
murat gamsız ve levent pekcan'ın ilişkisine bayıldığım youtube türkiye'de bulunan en ciddi teknoloji kanalıdır kendileri.
murat gamsız ve levent pekcan'ın arasındaki dostluğu görebileceğiniz çekim hataları:
2011
https://www.youtube.com/watch?v=V8lHSlhvrBQ
2013-2014
https://www.youtube.com/watch?v=fVWBwx6Z2Bg
2014-2015
https://www.youtube.com/watch?v=h0KlGwbKhks
2015-2016
https://www.youtube.com/watch?v=8knJXcrOUOc

(bkz: levent pekcan)
(bkz: murat gamsız)
amd ekran kartları konusunda fütursuzca eleştiri yağmuru tuttuktan sonra amd tarafından ambargo edilen ve bu konuyu bir dramaya döndürüp gereksiz tripler yapan editörü (bkz: levent pekcan) bünyesinde bulunduran site. daha sonra ellerine amd yeni işlemcileri (bkz: Ryzen) geçtikten sonra sevindirik de olmuştur bu editör.
rekabet kurulunun vermiş olduğu cezalar, aral game ile parakende firmaları arasında ki yazışmalar, son kullanıcıyı hiç düşünmeyen satış politikalarına değinmeyen, gereksiz bulan ve konuşmaya değer bulmayan sözde teknoloji inceleme portalı.

editörlerinden (bkz: murat gamsız) demiş ki, "Bunu gündemde vs konuşamayız. Ertesi gün kendimizi mahkemede buluruz. Birgün belki emekli olursak anı kitaplarımızda yazarız."

aral game tarafından para yiyebilmiş olabileceklerini göstererek ne kadar korkak ve değersiz bir portal olduklarını göstermiştir teknoseyir.
adamlar kimse sözünü etmezken konuyu açtılar gelişmeleri söylediler. sonucunda da gold d&r kim varsa kaç para ceza yediler diye de 3 ayrı gündemde ele alıp ,dalga geçtiler, üzerinde durdular. tekrar tekrar aynı şeyleri konuşmak sıkıcı ,başka kanallar yeni yayın yapıyor diye zaten konuyu kimse yokken böyle dava açılabilirden sonucuna kadar paylaşan ekip daha napsın? sen görmedin sana yetmedi diye tekrara mı düşsün? kalite mi düşürsün?
kaliteli bir youtube kanalı.

muhabbetleri dinleniyor.
Açıkcası insanların doğrudan eleştirmesini anlayamadığım platform.

Her daim dik duruşları yüzünden açıkcası ben çok sevdim, artık eskisi kadar keyif almasamda hala takip ediyorum. keyif almamamın sebebi sektörün ölü gibi hissettirmesi. Yepyeni bir ürün görüyor musunuz bir kaç senedir? Olanların hepsi eski şeylerin revizyonu.

Teknoseyir'i diğerlerinden ayıran gerçekten bir şeyleri yaparken doğru olmaya çalışmaları. Bir reklam firması olmak yerine bir teknoloji basını olmaya çalışmaları. Başka teknoloji firmaları gibi reklamını aldığı firmanın ürününü itelemek yerine size olumlu/olumsuz yanlarını anlatmaları. Daha popüler olan çoğu yayın bu konudaki ahlakını çok zaman önce yemiş bitirmiş halde, ben bunu bizzat gördüm. Elimde jöle kıvamında dağılan bilgisayar üreten bir firmaya bir sitenin editörü çıkıp reklam yapıyor ve över biçimde yapıyor yahu bunu. O cihaz Teknoseyir'e misal hiç gitmez çünkü çok iyi biliyor ki firma o bilgisayarı hakettiği gibi yerin dibine sokacak Teknoseyir.

Bunu sadece incelemelerinde yapmaktan öte, her anlamda yapıyorlar. Misal bu haftaki gündemde Apple etkinliği haberlerinden sonra Levent Pekcan'ın "izleyen kaldıysa" diye çok konuşulan bir lafı var. Azıcık takipçisiyseniz Levent Pekcan'ın Apple'a karşı ne kadar nefret duyduğunu az çok bilirsiniz. Adam açık açık anlattı, biz Apple'a inceleme yapacağız diyelim, ürün istedik adamlar bize script yollayacak biz onu okuyacakmışız diye anlatıyor. Bende bunu yapmam, konusu da anlatılınca birazda sıkılmadan ötürü laf etti. Bence haksızda değil.

Teknoloji anlamında herhangi bir ürün alacaksam net dinleyeceğim adamlar. Kalkıp Apple sunumu gibi inceleme diye yayın yapan basına inanıp ürün alırsanız cihaz muhtemelen size baya pahalıya patlar. Bir cep telefonu için "artık %20 daha hızlıyız" ne salakça bir tabirdir lan. işlemcisi şu idi, şu oldu. Eskisinde işte bilmem ne uygulamasından şu skoru alırken bu cihazda bunu almış, gündelik kullanımda etkisi size şu, şu şu olur gibi şeyler sizi kurtaracak. işlemcisi artık %20 daha hızlı gibi ucu tamamen açık tabirler değil.
Hakkında bir iki kelam edilmeden geçilmemesi gereken teknoloji sitesi.

Özünde sektöründe sivri kişiliğiyle tanınan Levent Pekçan'ın önderliğinde kurulmuştur. Zaten bunu diğerleri de red etmiyor açıkçası.

Aslında 2 dönemleri vardır.

Birinci dönemlerinde 3. kişi Özkan'dı. Ve açıkçası eskiden beri takip edenler de onaylayacaktır ki son derece orijinal ve lafını da hiç esirgemeyen bir yayıncılık anlayışları vardı. Yani kimse x markayı eleştiremezken bunlar varsa eleştirecek tarafı ciddi ciddi eleştirirdi. Ki tozlu raflar'da bu dönemde başlamıştır. Yani benim gibi belli yaştaki pekçok kişi de aslında siteye bağlayan tozlu raflardı öncellikle. Daha sonra dürüst inceleme ve samimi sohbetleri de eklenince takip etmeye başladım.

Ancak bu dönemde birkaç ciddi hataları oldu ve bence bu hatalar yüzünden birinci dönem sona erdi.

Öncellikle tamam bir cihazın varsa sorunlarını eksiklerini gayet güzel ve olması gerektiği gibi söylediler ama olumlu taraflarının altını hataları kadar kalın çizgilerle çizmediler. Bu yüzden x firmanın y ürünü sanki çöpmüş gibi algılandı. Yani olumsuz ve olumlu taraflar arasındaki dengeyi iyi tutturamadılar. Bu da reklam verenleri kaçırttı.

Diğer hataları sana göre bana göre değişebilecek durumların videosunu çekmeye girişmeleriydi. Buna en büyük örnek ve birinci dönemi de kapatan video x fiyatın üstüne telefon alınır mı videosu verilebilir. Dost meclisinde otururken bunun tartışmasına girebiliriz ama sen bir yayın olarak vermeyin bu paraları dersen kusura bakmayın hiçbir teknoloji firması da seninle anlaşma yapmaz. Ki bu videoyu yanılmıyorsam Samsung'la reklam anlaşması yapacakları hafta yaptılar. Tabi sonuç hüsran. Çünkü bu tarz mevzular sana göre bana göre değişen konulardır. Biri der ki kardeşim param var pulum var veriyorum sana ne... Ne diyeceksin adama. En çok enayisin ver o zaman...

ikinci dönem de üçüncü kişi Hamdi Kellecioğluydu. Ki sitenin modern altyapısını da o hazırladı. Ancak ikinci dönemde o efsanevi incelemeler gelmedi. inceleme mantığı olarak geriye düştüler ve haksızlık etmeyeyim yine eleştiri yaptılar ürünlere ama bu sefer çok dikkat ederek yaptılar. Eski tadı olmasa da yine de keyifli sohbet tarzları çoğu zaman devam etmiştir aslında. Tozlu rafları tozlandırdılar.

Teknoseyir aslında pek çok büyük siteyi ama en çokta donanımhaberin değişmesini sağladı. Yani özellikle o ilk dönemki yayıncılık anlayışı buna neden oldu. Program yapıların da değişmesine neden oldu. Tek kişilik monolog programların yerine sohbetli çok kişiyle yapılan programlar ve en önemlisi haftalık gündem değerlendirmesi gibi şeylerin gelmesini sağladı.

Son olarak şunu diyebilirim, herkesi değiştirdi ama kendisi değişemedi. Bu da bence teknoseyiri fiziken olmasada felsefi ve düşünsel olarak bitirdi. izliyor muyum, izliyorum ama o eski tadı kesinlikle yok.