bugün

görükle köyünün girişinde bir duvar yazısıdır.
tabiki tek yol, bizim, mustafa kemal atatürk'ümüzün yolu. ama kemal'in ardına konulan izm takısı o sanki bizden değilmiş çağrışımı yapıyor. aslında bir ideali belirtmek için, onun yolundayız demek yeterlidir kanımca.
her donem degisen icerigiyle one cıkan etiketler, olaylar olur. bunlar igneler ortasına birakılmıs mıknatıslar gibidirler. toplum içine atılırlar ve aidiyeti tavanda yasamaya asık, kendi olmayı beceremeyen bireyler mıknatısın cekici gucu etrafında toplanırlar. artık onlar igne degillerdir, kucuk mıknatıslardır. işte simdilerde de kemalizm boyle bir mıknatıs gorevi goruyor:

+ayse hanım bu aralar cok kilo aldım ne yapsam ki?
-tek yol kemalizm fatmacım. her derde deva sekerim. bir tablet alıyorsun, anında istenmeyen kiloları veriyorsun

+bu derse kafam basmıyor baba. cozemiyorum, nasıl ustesinden gelecegim?
-tek yol kemalizm alican. bir tablet alıyorsun, anında basarıyı yakalıyorsun.

+o ordek bana hayatta bakmaz anne. ne yapsam ki?
-tek yol kemalizm cirkin ordek yavrusu. bir tablet alıyorsun anında kugu oluyorsun.

bazılarının idrak etmesi gereken gerçektir.
dağlara, taşlara, bayırlara, duvarlara, çayırlara "tek yol devrim" yazan komünist yoldaşları derin düşüncelere sevk eden slogan.
(bkz: ölmüş bu)
(bkz: zihnen ölmüş)
http://www.taraf.com.tr/makale/10790.htm
böyle bir nik alan arkada$ liselidir. hep de liseli kalacaktır.
(bkz: he kezban he)
Artik yalnizca agizlarla gulunmemeli, cok muhterem yerler de kahkayi basmalidir.
Tak yol xxxx demek faşizm temelli bir sözdür, böyle bir dünyada tek yol şu bu demek kadar aciz birşey olmasa gerek.
güncel Önemli Başlıklar