bugün

görsel

togg u engelleyemeyecekler..
Hani lan bu sene zeytin boldu.

Yine bize kabaran bir şeyler var.

Bakın muhalefet hiç konuşmasa ezici çoğunluğu alarak bunları deliğe süpürür.
Sürekli zeytinyağı tüketen bana göre fiyat gayet normal.
Gelir tabiki şuan tam hasat mevsimi. Bizim bölgede yeterli yağış olmadığı için zeytin dalında kurudu verim yok. Ağacını sulayanlar da güzel fiyattan satıyor. Ameleler günlük kişi başı 300 TL den zeytin topluyor. Fabrikada bir litre sıkım parası babam 70 TL demişti sanki. Yapılan masrafları düşününce normal rakam.
Zamları tengir yapıyormuş hep kaavede dediler. Zeytinden parayı vurdu da dedi biri.
Ürünlerin zamlanması devletin işine geliyorke. işine gelmiyor olsa emin olun çoktaaaaan hatta ilk gün müdahale gelirdi. Neyse biz uyumaya devamke. Dıj güçler falan filan aynen. Corona geldi ondan. Devletin suçu hiç yok. Almanya'da millet daş kemiriyo. ingiltere'dekiler de nolur bizi türkiye'ye alın diye yalvarıyolarmış. Türkiye çok güzelmiş çünkü.
soğuk sıkımsa hala ucuz olan zeytinyağıdır. 400 paramıdır yaygara yapılıyor anlamadım gitti.
Dedelerimiz Zeytinyağı mı yiyordu sanki.
Eskiden zeytinyağı mi vardı? Zeytini yemeye zor buluyordu insanlar.. (ironi)
dış güçlerin oyununa gelmeyin, bu zammı da görmeyin be canım, frank'ın ve yandaşlarının babası öyle buyuruyor.
Meyveli kefirim vardı tek zevkim ona gelen zamlar kadar beni üzen bir şey olmadı.
Bunlar daha iyi günlerimiz.ekmek 10 lira olacak az kaldı.
% kaç gelmiş onu söyleyin? Ortalığı karıştırmayın a.gorum ha.
5 litresi 450 tl fiyatı olan zeytinyağını ben ne soframa koyarım ne de mutfağıma sokarım. kalitesi açısından 5 litresine 450 tl verilip alınan zeytinyağının e vitami, bio fenoller, antioksidan özellik vb açısından değil de tencerede soğan yanmasın diye alınıyor olmalı.
hele ki plastik şişelerde özellikle zeytinyağ gibi asitik özelliği olan sıvıların şişelenmesi saklanması konusuna da değinmeye gerek yok.
millet karın doyurma, ucuz gıda derdinde ve sağlıklı dengeli beslenme düşünülmüyor bile. ileride bunların yan etkilerini yaşayacak insanlar.
neyse, entry uzamasın...
bunun için gelen zam beni ırgalamıyor.
insanların kafası kesiliyor ama kafası kesilen saçım bozulmasın derdinde olduğu gibi 85 liralık zam derdinde.