bugün

tam olarak "tek bir çeyrek final oynayarak dünyanın en iyi takımı olduğunu zannetmek" şeklinde olandır..

malesef ki fenerbahçe taraftarının yalan dolan spor medyasının gazına gelerek kendilerini inandırdıkları olgudur. Sezonlar boyu avrupa'dan eli boş, sıfırlar ile dönüp, tek bir sezonda oynanılan çeyrek finalin aşırı abartılması durumudur. tamam bu taraftar avrupa'da hiç başarı görmemiş, onlara çok büyük geliyor bu diyeceğim ancak oynadığınız o çeyrek final galatasaray'dan daha büyük değil.. asla olmayacaktır. fenerbahçe'nin galatasaray i yenmesi başlığına "alıştık lan artık ehehe" şeklinde entryler giren fenerbahçeli yazarlara "son sezon ve oynanan üç maçta değişti bu" dediğiniz zaman "ne lan 3 maç ile mi değişecek bir şeyler" diyorlar.. o zaman güzel kardeşim "avrupa'da galatasaray'dan daha iyiyiz" gibi komik bir cümle kurarak neden güldürüyorsun kendine? geçen sezona kadar fener'in avrupa da herhangi bir başarısı vardı da biz mi görmüyorduk? yani neymiş! uefa kupasını, süper kupasını alalı çok zaman olmuş efendim. tamam o zaman hergün mü almak gerekiyor bu kupaları yani? sizin var mı demek istiyorum? var mı? yani bu kadar basit.. tamam sizinde olsun biz 2000'de aldık siz 1990'da alsaydınız ama olsaydı, var diyebiliyormusunuz? Evet fenerbahçe geçen sezon itibari ile kendisini aşarak çeyrek final oynamıştır ancak her boku bu çeyrek finale dayandırarak "biz süperiz, dünyanın en iyisiyiz, harikayız" saçmalıklarına inanmayın yahu. gerçekten fotomaç, fotogol sizleri kandırıyor çocuklar.
fenerbahçe gibi büyük bir takım için, dünyanın en iyisi olduğunu haykıran galatasaray taraftarlarının söylemidir.

(bkz: fanatik galatasaray lı zırvaları) *
(bkz: 11 lig sampiyonlugu ile idare etmek) *
fenerbahce taraftarının sonu gelmez sanrılarından birtanesidir. acıdır.
sportif eşitleme. aritmetik ile ilgisi yoktur. gönül çabası gerektirir. değişik örnekleri için:

* bir çeyrek final ile dünyanın en iyisi olmak.
* bir kupa ile dünyanın en iyisi olmak.
* iki yarı final bir kupa.
* üç korner bir penaltı.
tekbir giyimin katkilariyla gerceklesir.
(bkz: çokoprens)

--spoiler--
iki yuvarlak bisküvi arasına kakaolu fındık kremasının yerleştirildiği gıda maddesi.

ayrıca ortaçağda halk tarafından çok beğenilen, tatlı bulunan prensler için kullanılan tabir.
--spoiler--
tek bir yenilgiyle dünyanın en kötüsü olmaktır da aynı zamanda kimileri için. yıllar önce alınan kupanın üstüne yatma durumuyla da paralellik gösterir. takım tutmanın getirisidir. herkes kendi tercihinin üstünlüğünü göstermek için övünür, övünür. abartır. sonra biri fatih olur, biri prens. falan.
ben kuşlardan da küçüktüm bir gece vaktiydi galatasaray kupayı almış nah bu kadar oldum kuşlardan büyük oldum daha kupa sayıklıyorlar. ben portakalda vitamindim bir gece vaktiydi fenerbahçe türkiye kupasını almış nah bu kadar oldum kuşlardan büyük oldum başka alamadı. ben hemen hemen aynı boy ve ebatlardaydım gene bir gece vaktiydi fenerbahçe çeyrek finale kaldı. so what demek istiyorum iki takıma da.

tamam bir şey yaptınız daim eyleyin de görelim gücünüzü. aynı şey dünya üçüncüsü türkiye milli takımı için de geçerli. 6 sene geçti daha dünya üçüncülüğü sayıklanıyor. dünya dönüyor ey halkım uyutma bizi.
fenerbahçe'nin başardığı eylem.

2007-2008 sezonunda fortis türkiye kupası'nda çeyrek finale çıkarak bunu başarmışlardır. türk futbolu için küçük, fenerbahçe için büyük bir adımdır. *

kendilerini kutlar, başarılarının devamını dileriz. *
uefa'ya katılmak için umut arayan fenerbahçe'nin üzülerek baktığı komedi.
şampiyonlar ligi'ne olan hasretini bellizona'dan 3 yiyerek gideren gs taraftarının yine fenerbahçelilerin böyle bir iddası olmamasına rağmen ortaya attığıdır. ağzımızdan çıkmayanları ağzımızdan çıkıyor gibi yazmaya, yorumlamaya bayılıyorsunuz. önce bi ağzınızdakileri çıkarın da dedikleriniz anlaşılabilir olsun.
''tekrarlanmayan başarı tesadüftür.'' sir Aziz yıldırım.
fenerbahçe taraftarının ve türk medyasının başarıya olan açlığından ileri gelir. yalandır tabi ki.

arkadaş, chelsea - fenerbahçe eşleşmesi için erken final demişler diyor fotomaç, hürriyet falan. yani sadece spor gazetesi olsa neyse; hürriyet lan, bildiğin günlük gazete. erken final. ahah.

aynı eşleşme rusya'da "fener'e zor rakip" ve de "fener'in yolu buraya kadar" manşetleriyle duyurulmuştu. cska şampiyonlar liginden elendiğinde de hiç kasmadı adamlar, "sike sike yendiler cska'yı" gibisinden laflar ettiler. bu yüzden nefret ediyorum zaten fenerbahçe taraftarından, bu kadar kişiliksiz, karaktersiz olmayın yahu. yeneceğiz diyin, inanıyoruz diyin de...

girmeyelim şimdi oralara değil mi? bizim uefa kupamız da var biliyor musun?
yıllar önce alınan tek bir uefa kupasıyla avrupa kralı geçinenlerin iddiasıdır, gülüp geçiyoruz.
şu an fenerbahçelilerin inandığı şeydir(bu arada gerçekten iyi bir başarıdır ama devamı gelmesi lazım en azından 2-3 sene pek olacak gibi gözükmüyor ne yazık ki) ama yaklaşık bir buçuk aydır çek cumhuriyetindeyim kime türk futbolundan hangi takımı biliyorsun diye sorsam ilk aklına gelen galatasaray oluyor, doğrudan fenerbahçe diyen çıkmadı ancak biz fenerbahçe beşiktaş deyince akıllarına geliyor o da son başarıdan sonra bazılarının aklına gelmiyor tabi şu anda fb ismi kimsenin aklına kazınmış değil sevillalılar hariç ve ne yazık ki beşiktaş tan bir çok kişinin haberi bile yok yani galatasaray 8 yıl önce de olsa uefa kupasını ve akabinde süper kupayı alarak ismini o dönemi yaşayanların beynine yazdırmış ve o zamanlar dünya futbolunda çok önemli bir yer edinmiş kesin bir bilgim yok belki sıralamada 1. sıraya çıkmıştır ama iyi bir derece elde etmiştir sonrasında şampiyonlar liginde çeyrek final oynayarak bu başarısını pekiştirmiştir ama ekonomik zorluklarla yıllarca sorun yaşamıştır sonra ama ismi hala insanların aklında kalmıştır yani sadece bir sene başarı yakalayarak kimse dünyanın en iyisi olamaz bakınız manchester united, barça gibi bu kupaları defalarca kaldırmış takımlar bile her sene ilk olamamaktadırlar, bu yüzden dünyanın en iyisiyiz derseniz sorarlar size siz bu kupayı hiç aldınız mı aldıysanız kaç kere diye yani bu şartlarda galatasaray bile dünyanın en iyisi değildir bir dönem iyilerin arasında bulunmuştur ve şu an ait olduğu yeri aramaktadır ama şu bir gerçektir ki galatasaray türk futbolunun dünyada tanınan en büyük markasıdır ve fb böyle devam ederse türk futbolunun en büyük ikinci markası olacaktır gönül ister ki daha büyük başarılar kazansın ilk olsun çünkü hangi türk takımı bunu yaparsa sadece kendisi değil türkiye kazanır düşünsenize her sene şampiyonlar ligine 4 takım gönderdiğimizi.
7 ay sonra tepetaklak olmayla sonuçlanacak bir rüyadır.
(bkz: öyleyim dimi)
kesinlikle fenerbahçe'nin başardığı eylem.

lüften bkz;

(bkz: #4041636)
(bkz: uefa kupası alıp sapı elinde kalmak)