1. 1.
  az önce türetilmiş terim.
  şimdi burası tüm dini inançlara en iyi ihtimal hakaret içeren entryler dolmazsa çok şaşırım.
  şaşırtın beni. daha önce de tahmin etmiştim. (bkz: #5370262)
  ... dusersmynarim
 2. 2.
  Teist kişilerin içinde yaşayabilecekleri bir gezegendir.

  Diğer adı ise Dünya dır. Evet üzerinde yaşadığımız.

  Bu dünyanın en büyük özelliği teistlerin birbirlerini din ve tanrı yüzünden öldürmelerini önlemek için içinde ateist denilen maymunlardan geldiğini düşünen insancıklara sahip olmasıdır. Böylece kendilerinden farklı düşüncelere sahip olan insanları yani başka teistleri katletmezler bunun yerine birbirlerine olan tüm kinlerini ateistlerin üstüne kusar ve böylece teistlik olgusunu hayatta tutabilirler.
  1 ... heavensent
 3. 3.
  Ateist'ten A'yı çıkarmak akıl işimi canım. Öyle olunca Gavur olmuyor mu? Ben hiçbişeye inanmıyorum ama tanrıya inanıyorum. Yani Ateist olacak kadar okumuş etkilenmişliğin yok Müslüman Yahudi Hrıstiyan olamayacak kertede de peygamberleri yalanlıyorsun. Esasında bu terimin yani Teizmin çıkarılma nedeni Hegelin felsefesidir. Tez antitez sentez ile herşeyi açıklayabileceklerini insanlara yutturmanın canlı örneğidir. Yok biz dinleri böyle sınıflıyoruz diyorsun da bak bakalım dinler kendini öyle sınırlıyor mu? Her din kendinden önceki tek tanrılı dinleri kabul etmiş kendinden sonrakini yasaklamıştır. Teizmi çıkaranlar olsa olsa Suicidal Ateistlerdir.
  ... tabiherkesboyledusunecekdegil
 4. 4.
  Felsefede yarantancılık olarak tanımlanır, teistlik inancına göre tanrı evreni yaratmış ve evrene hükmetmektedir, buna karşı gelen görüş ise a-teistlik olarak bilinir.
  ... jimmy vivino