1. 1.
  4444 kere okumanın iyi bir şey olduğu dua.

  "Allâhümme salli salâten kâmilaten ve sellim selâmen tâmmen alâ seyyidinâ Muhammedinillezi tenhallü bihil'ukadü, ve tenfericü bihil'kürabü, vetükdâ bihil'havâicü, ve tünâlü bihir'regâibü, ve hüsnül'havâtimi, ve yüsteskal'ğamâmü bivechihil'ke'imi ve alâ âlihi ve sahbihî fî külli lemhatin ve nefesin biaded-i külli mâlûmin lek."

  bu anlamı:
  "allah'ım efendimiz muhammed'e (sav) kusursuz bir salat ve rahmet, mükemmel bir selam ve selamet vermeni diliyoruz. o peygamber ki, onun hürmetine düğümler çözülür, sıkıntılar ve belalar onun hürmetine açılıp dağılır, hacet ve ihtiyaçlar onun hürmetine yerine getirilir. maksatlara onun hürmetine ulaşılır, güzel sonuçlar onun hürmetine elde edilir. onun şerefli yüzü hürmetine bulutlardaki yağmur istenilir, allah'ım, onun ehl-i beytine, ashabına da her göz kırpacak kadar zamanda (her an, saniye) her nefes alacak zamanda sana malum olan varlıklar sayısınca salat et."
  6 -1 ... kutt
 2. 2.
  net ortamında bu duayı okuyan gayet basit bir program bulunmaktadır. programda yerinize okuyan 4 çeşit hocadan duayı dinlemeniz mümkündür. teknoloji bu olsa gerek!
  1 ... invincible
 3. 3.
  aslı salat-ı tefriciyedir.
  ... handushka
 4. 4.
  salatı şerifelerin sadece birtanesidir.4444 kez okunduğunda her türlü duanın kabul olacağı söylenmektedir.kör olan kimsenin gözlerinin gördüğü,sara hastasının bu dua sayesinde iyileştiği rivayet edilmektedir.
  2 ... cuervo del mare