bugün

Sürekli yaptığım eylemdir, hatta yapılması gereken eylemdir.

Malum ülkede çok fazla taciz olayı yaşandığı için, bilakis karanlık ve tenha sokaklarda tedirgin olmaması için önümde yürüyen bayanı ivedilikle geçerim.
kaldırım değiştiriyorum gece/gündüz fark etmiyor. Rahatsız etmemek amacı ile. Kızılay da falan yürürken mümkün olmuyor ama.
kız açısından düşünmek gerekirse iğrenç bir toplumda yaşadığımızın kanıtıdır.
yürüdüğüm kaldırımı değiştiririm genelde. yazar arkadaşın bahsettiği gibi bir keresinde geçmek için hızlandım kadın gölgemden korktu kendini duvara attı. yüzüne bakmadan özür diledim. iyice hızlanıp yoluma devam ettim.

milleti ruh hastası etti orospu çocukları.

bir eylem.
buna benzer bir olay yaşadım. akşam vakti hava kararmış ıssız bir sokaktan geçiyorum. arkamda da biri var. aklıma direk annemin anlattığı müge anlı olayları geldi, hızlanmaya başladım. ben hızlandıkça o da hızlanıyor. artık neredeyse koşacak duruma geldim. o da iyice yaklaştı bana. kendimi nasıl savunacağımı düşünüyorum. baktım yanımdan sessizce geçip depar attı bende yavaşlayınca aramızda ki mesafe arttı tabi. gereksiz bir korku yaşamıştım.
Düşünceli bir davranıştır.

Bulunduğum şehirde eve geç gideceğim zamanlarda bir cebimde biber gazı diğer cebimde de çakmak, sigara duruyordu. Hani bir korku anında biber gazını sıkıp, çüküne tekme atıp, saçlarını çakmakla ateşe vermemem işten bile değildi.

Kendi güvenliğiniz için de elzem bir durum.
O da bi şey mi ben kızdan tedirgin oluyorum yanlış anlarsa diye.
(bkz: tempoyu düşürmek)
trafikte geçen türleri de vardır bakınız bir anım :

iş yerinde şehir içi yakın mesafe ulaşımlar için elektrikli bisiklet kullanıyoruz.
yine bir gün şehir içinde giderken uzun zamandır öndeki bayanın arkasında seyir ettiğimi fark ettim.
kendisi de elektrikli bisiklet kullandığı için aradaki mesafeyi fazla açamadı.
tedirgin olmasını istemediğimden dolayı kendisini sollayıp rahata kavuşturmak vicdanen de rahatlamak istedim.
gel gör ki altımızdaki alet elektrikli ve yapabileceği maksimum hız saatte 45 km
ben gaza yüklenip geçmek için yaklaştıkça tedirginliği artmış olacak ki hanfendi de gaza yüklendi
altımızda vızzzz diye ses çıkaran elektrikli bisikletler, yan yana geldik tosbağa hızında birbirimizi geçip aramızdaki mesafeyi açmak istiyoruz ama ne mümkün.ben basıyorum o basıyor ama ikimizde çok yavaş gidiyoruz.toplumsal baskılardan mıdır o anın hezimeti midir iyice sinirlerim bozuldu.çünkü biliyorum iyice sapık durumuna düştüm gözünde ve bu imajımı temizlemem gerek.artık sinirden en son gözümden yaş geldi resmen ağlıyordum.döndüm ve iğrenç ağlamaklı bir ses tonuyla dedim ki " yavaşla da geçeyim beaaaa" resmen psikolojik travmadır.
iki üç paranoya kaltak için yapılmayacak bir eylem . Onlar kim ulan ? Ne özellikleri var ki ?

lakin insanlık bizde , erdem bizde olduğu için buna rağmen yapıyorum , yapıyoruz .
Genelde yaptigim davranis.
bende genelde biraz rahatlasın diye kaldırımdan yola iner oradan yürürüm veya karşıya geçerim. hızlıca geçmeyi de düşündüm ama genelde o saatte ölüyorum yorgunluktan. atamıyorum o deparı, ne yapayım...
meali ; çok hassas nazik sözlük erkeğiyim, kezban başlıklarıyla işim olmaz .taliplerimi bekliyorum.

şaka la şaka aferim len anneniz güzel yetiştirmiş.
Yapılan en masum harekettir.

Üzmeyin böyle insanları kızlar. Üzmeyin bizi.
Bazı şehirlerde kadınlar gece gündüz rahatça dolaşabiliyorlar. Böyle yapmak yerine kadınların rahatça dolasmalari saglanmali. Ve tecavüz cezaları 100 kat artmali.
Hatta geçerken omuz atıp "pardon devrem" derim ki onu kız olarak gördüğümü bile düşünmesin.
işte tam o sırada tam önüne geçerken birden bire hayvan seni diyerek çantayı vurması da ayrı bir ironidir.
Bacım valla geçiyordum.
sus seni sapık.
bu ülkede eşine çok az rastlanacak bir durumdur.. sırf kadın önüme geçsinde kalçalarına bakayım diye önde yürürken yavaşlayıp arkaya geçen itler var bu ülkede.. ya da inadına arkadan arkadan gelen itler de var.. fark etmiyor ya da anlamıyor değiliz.. hatta geçen bunu 50-60 yaşlarında bir adamın bir başka kadına yaparken gördüm ulan yaşınızdan başınızdan utanın bee suratınıza tükürdüklerim.
her ne kadar düşünceli bir davranış olsa da gereksiz buluyorum.ben daha kendim için bir şeyler yapmaya üşenirken bir de hiç alakam olmayan bir kadın için hızlanmak,ekstra çaba sarfetmek zorunda kalacağım.kendinizi biliyorsanız yani tacizci,tecavüzcü değilseniz rahatça yolunuza bakın gerisi kadını ilgilendirir burada da duyar kasmaya çalışmayın,başlığı açan elemana verdim eksiyi geçtim.ayrıca yok 'bu ülkede şöyle böyle' edebiyatı yapan çakallara da ülkeyi kötülemeleri için fırsat vermiş oluyorsunuz.evet kadınlar bu ülkede de başka ülkelerde de kendileri için bir takım önlemler alsalar yararlarınadır.biber gazı taşıyabilirler abim bile biber gazı taşıyor düşünün,şoparın teki önümü keserse ne yapacağım diyor.
aynen ya sanki kızı dikizliyormuş hissi veriyor. tek kişi neyse de 4lü 5li oldular mı bunlar yanyana diziliyorlar kaldırıma bariyer gibi kapatıyorlar. sağdan soldan bir fırsatını bulup geçmeye çalışıyorsun en sonunda b boşluk bulup hızlıca geçeyim diyorsun tam o an kızın hareket edeceği tutuyor bu sefer de sanki çok yanından geçmiş hissi veriyorsun mal mal bakıyorlar sana...

kaldırımda uçarak yürümenin formülünü bulucam bigün.
bunu çoğu zaman kızlara değil erkeklere de yapıyorum. nedense önümde birisi oldu mu tedirgin oluyorm ve sonra yarış atı gib yürüyorum. birisinin arkasındayken sanırm onlardan ço ben tedirgin oluyorum.
işte böyle çocukları üzdünüz kızlar. O da sizin ayıbınız.
ülkede düşünceli, insanlıktan nasibini almış erkeklerin olduğunu gösteren durumdur. hanımlar beyler ülke için hala umut var.
benimdir gece, gündüz her turlu geceriz.
Yapmazsam kendimi tecavüzcü gibi hissediyorum.