bugün

pire için yorgan yakmaya benzeyen olay. cinayete idam istenilmesini anlarım hatta sevinçle karşılarım ama bu gibi bir ithamda idamla yargılanmak hırsızları uçurumdan atmaya benziyor. kaldı ki kadınların seks yaptıkları erkeği cezalandırma amaçlı böyle iftiralar attıkları hepimizce bilinirken geri dönüşü olmayan cezalardan kaçınmak lazım.
idamın caydırıcı olmadığı, ayrıca idamın her zaman kolay bir ceza olduğu kanaatindeyim. Ölüm bir ceza yöntemi olarak tam bir kurtuluş. Hapis cezası bir rehabilite süreci olmalı ve yaptığı şeyin ne şeyin ne kadar iğrenç bir şey olduğunu hayatı boyunca unutmamalı. Kötü bir şey yaptıklarında pişmanlık giderilmeye çalışılsa da hayır bunda bu olmamalı, hissettiği pişmanlıktan kendini öldürmek isterse öldürebilir.
bi kereden bir şey olmaz diyenlerle bir işe yaramaz.
özgecan aslan'ı, şule çet'i ve daha nicesini düşündükçe savunduğum önerme. o kızların o andaki çaresizliğini düşünsenize... yapacakları bir şey yok, şerefsizin birinin kendine hakim olmamasıyla tüm hayatınız kararıyor, psikolojinin altüst oluyor. veya o pisliğin işi bittikten sonra öldürülüyorsunuz. tecavüze idam gelmeli mi? bence evet ama hemen değil. ilkel yöntemlerle olmayacak. kana ihtiyacı olan insanlar, böbrek yetmezliği olanlar, lösemiler için ilik falan hep bunlardan karşılanacak. vücudu işe yaramaz hâle gelince de ölmüş olacak zaten. yok öyle öleyim kurtulayım. o da acı çekecek.
Böyle bir durumda ortadan kaldırılmak istenen insanı bu suça mensup olmasa dahi mensup gibi göstermek çok kolay olacaktır, yani yasal cinayetler başlayacaktır.
Kadın kendisi verip sonra bana tecavüz etti dese ne olacak peki nasıl anlıyacaksınız tecavüz olup olmadığını.
islama uygun olmadığı için olmasın. islamda tecavüz suçu bile tanımlanmamıştır, nerede kaldı tecavüzcü diye idam edelim?

üstelik birinin tecavüzcü olduğu nasıl anlaşılacak? kadının ifadesiyle mi? dna analiziyle mi? hayır efendim, islamda cinsel suç olarak tanımlanan zinada hangi metotla suç tespiti yapılıyorsa, yine o metotla olmalı. zaten tecavüz diye bir suç olmadığına göre, zina yönünden soruşturma yapılıp, ceza verilmesi gerektiği konusunda alimler anlaşmıştır.

peki zina yönünden nasıl islami soruşturma yapılır? şöyle: dört şahitle ilişki anında basmak gerekir. öyle aynı evde yakaladım, aynı yatakta çıplak yakaladımla da olmaz. dördü de cinsel ilişki anını gözlemiş olmalıdır. bir eksik şahit davayı düşürür. olmadı iki tarafın da itirafı gerekir. taraflar zina veya tecavüz vardı yoktu tartışmasındaysa, birbirlerine lanet etmeye davet edilir ve dosya kapanır.

işte şeriat böyle güzel...

not: yine ayran... yahu o kadar diyorum rakıya fazla zam yapıyorsunuz. sonra çaresiz ayrana dadanıyorum...
yaralama, uyuşturucu kullanmak, kazara anlık olarak bir insanı öldürmek her ne olursa olsun affedilebilir bir suç bana göre ve asla bir insanın bir ömür boyu hapis cezası alması gibi büyük bir vicdansızlığı hak etmez. insan ömrü 50-60 yıl, 15-20 sene az bir kayıp değil. demek istediğim şu ki hapis cezası insana yaraşmayan korkunç bir ceza şekli.

ama tecavüz ve kasten orman yakmak gibi suçlar asla affedilmemeli. tecavüz denilen suç öyle anlık bir şey değil, düşünülmüş, korkunç bir direnmeyle belki de dakikalarca savaşılarak yapılmış iğrenç bir şeydir. bu yüzden asla affedilmemeli ve cezası idam gibi sonu olan bir şey değil, ufacık bir hücrede asla çıkmamak üzere ölene dek ceza yatmak olmalı. bilmeyenler araştırsın öğrensin, hücre hapsi insanı delirtir ama asla çözüm sunmaz. korkunç bir ceza yöntemidir.
idam gelse bile tecavüze uygulanmaz. bisürü hukuki sebebi var da, ne kadar yazarsam yaziim anlamıyosunuz, akdeniz adamısınız siz, aklıselim düşünemiyosunuz...suudiler de dahil idam cezasını uygulayan hiçbi devlette bu ceza tecavüze uygulanmaz.

bu kadar basit.
idam sadece buna gelecekse ben de destekliyorum ama idamın önü yok. bir kere gelince buna paralel olan her suça gelir ki en önemlisi siyasi suçlulara gelir. bu siyasi suçlular meselesi biraz karmaşık çünkü otorite kimdeyse muhalifini bastırmak için var gücüyle idam yetkisini kullanacaktır. ayrıca siyasetin adalete etkisi, adaletin tam güven vermemesi gibi durumlar da var. önce adalet sistemimizi düzeltip herkeste tatmin sağladıktan sonra o zaman caydırıcılık altında idam gelebilir fakat idam varken de bir caydırıcılığı var mıydı? bu da ayrı bir tartışma konusu olabilir.
Bir zırva. idam, işlenen suç ne olursa olsun insanlık suçudur.
iftiraya uğrayanlar da idam edilebilir. saçma beyan.
idamdan ceza olmaz.

Şimdi diyelim adamın biri yeter artık dedi, intihar etmeye karar verdi. son olarak bu kadına da bi tecavüz edeyim de nasıl olsa yaşamayacağım; dedi. Şimdi bu adama idam ceza mıdır? Başka sorum yok.
işe yaramaz. Korku ile engelleyemezsin bir şeyi zihinleri ve kalpleri temizlemek gerekir.
Zor... bu iktidar kendine zarar verecek hiçbir yasayı kabul etmez..
Tecavüz eden o şeref yoksunu insan artığı için, idam ödül olur.
Verilmesi gereken ceza için ortaçağdan ilham alınabilir.
Şahsi tercihim, mezarına tüküreceğim filminden de ilham alınması yönündedir.
islamın şeriatına katıldığım tek nokta.
Gerekli tetkikler yapılıp suçu kesinleşen kişinin Sokak ortasında taşlanarak öldürülmesini tercih ederdim. ibreti alem olsun. Bak bakalım o zaman el kadar bebeklere savunmasız kadınlara dokunabiliyorlar mı?
Bir zırva. idam insanlık suçudur. Tecavüz ise para cezası ile ödenebilir.
adalet olmadığını düşündüğünüz ülkeye idam mı istiyorsunuz gerçekten? Yargının doğru karar veremediği haklının içeride haksızın dışarda olduğu bu günlerde idam istemek akılalmaz bir şey.
referandum yapılsa hayır oyu veririm. aveller sizi.
idam tam cezayı vermez.
Hadım etmek gerekli.
ömür boyu kullanamaması daha
acı verecektir.
Yapanın çükü kesilse kimse bir bol yapamaz ama. Neyse.
Öncesinde anestezi uygulamadan penisini köpeklere yedirmeli, o sırada gayet bilinci yerinde olmalı.
Hatta gotune dikenli tel sokulmalı.
idam kolay çözüm. işi mümkün olduğunca uzun tutmalı.
tecavüze uğrayan kadınlar recm edilerek öldürülsün.