bugün

Allah'ın belalarını vereceği banka. ulen 2 ay önce bi kart başvurusu yaptık, zırt pırt aradılar 3 kez adres aldılar. kartı hala ulaştırmamaları yetmiyormuş gibi hergün mesaj atıp duruyorlar. yok "teb kartınızla yapacağınız 100 tl lik alışveriş..." yok 20 ocak'a kadar bilmemne avm den bilmemnekadar alışveriş yapanlara.." yok ananın anası babanın kaynanası! sanki kart vermişler de bir de alışveriş bekliyorlar. Allah'ın andavallıları..
Soyguncu bir bankadır. şöyle ki;

bu bankanın her atmsinden para yatıramazsın. şehirde 1 bilemedin 2 atm sinden para yatırılır bu bankaların. Ve ne hikmetse bu atmler ayın 12 si ile 20 si arasında düzenli olarak servis dışı kalmaya başlar!! Adamlar resmen parayı ödeyememizi sağlayıp faizi götümüze sokuyorlar.
ben dahil çoğu kişi tarafından "çağrı merkezinin cinsel organına koyduğum bankası" olarak tanımlanan bankadır.
bankacılık geçmişine yani bir nevi şeceresine bakılırsa, dedesi dışbank, babası fortis'tir. yabancı sermayeler(bankalar) ile evlilik sonucu ortaya çıkmış ne idüğü belirsiz bir banka. zaman gelir bu bankada başka bankalara karışır.
güney atlantik okyonusu, gine körfezine yakın, afrika kıtasının yanında bir adada atm olduğu görünüyor.
https://www.cepteteb.com.tr/en-yakin-atm

görsel

ama google dan baktığımda öyle bir ada yok :/

görsel
internet şubesi yarrak gibi olan banka. çile başka bi şey değil.
çağrı merkezinde çalışmakta olduğum banka.
ancak çokta iyi bir banka değildir, müşteri profili amele takımıdır genellikle. kredi kartları fonksiyonsuz, kredi kartı aidatını mutlaka alan, sunduğu kampanyaların bir şeye yaramadığı, faiz oranlarının hatrı sayılır yükseklikte olduğu bir banka...
banka işte..
Man adasından dönerken para çekmek içindir. Haha.
kredi kartınızı iptal ettirecekseniz telefonla müşteri hizmetlerini aramanız gerekiyor.
müşteri hizmetleri sizi ikna etmesi için neden iptal ettirmek istiyorsunuz diye soruyor.
uyduruktan bir şey söyleseniz dahi, o sorununuz için sizi şu departmana bağlayım diye yakanıza yapışıyor.
hani bir laf vardır:
bankaya gidersin, hiçbir borcun olmasa bile bankadan borçlu çıkarsın diye işte aynen öyle oldu.
beğenmediğim kredi kartını iptal ettirmek için 444 lü çağrı merkezini aramak zorunda kaldım.
ama çağrı merkezindeki kadına ısrarla iptal etmek istediğimi söylememle birlikte kartı iptal ettikten sonraki duygu yüklü buruk cümlesi beni de duygulandırdı:
"kartınızı kırıp atabilirsiniz (üzgün smile)"
sanki elinden oyuncağını aldım. sanane kart benim ister götüme sokarım ister iptal ettiririm.
fortis i ortadan kaldırmıştır. umarım birgün kendide ortadan kalkar.
görülebilecek en zorlu kredi kartı verme şartına sahip. telefon bankacılığında cıçan bir bankadır. kartı aktive etmek için aranıldığında insan kendi olduğunu kanıtlayamasın diye şaşırtmaca yapmaya çalışıyorlar. yok annemin kızlık soyadının bilmem kaçıncı harfi neymiş. bana harf saydırmayın annemin kızlık soyadı xxx diyorum anlamıyorlar. bloke ettiler kartı. .mcık aazlılar.

peşinen edit: bir personelinin abisiyim. iyilik olsun diye de kredi kartını almıştım. artık babam yalvarsa bir daha adımımı atmam bu bankaya.
müşteri hizmetinden yoksun, personelinin ne iş yaptığından bihaber banka.
çözüm değil mazeret üreten banka.
maaş hesabı açtırırsınız ardından kredi kartı gönderirler. iptal ettirmek istersiniz bin bir zorluk çıkartırlar pes edersiniz. maaş hesabınızı kapatırsınız, kredi ve bankamatik kartını iptal etmezler. aradan 3 sene geçer hala günde en az 5 mesaj atarlar. ve son olarak dün akşam 3 senedir kullanılmayan kredi kartına fatura göndermişler. tutar 0 (sıfır) çok acayip bir banka neyin kafasını yaşıyorlar merak içindeyim.
genelde türkiye ekonomi bankası olarak söylensede gerçek ismi türk ekonomi bankasıdır. fındıklı da bulunan genel müdürlüğünü yakında ümraniye de inşaatı bitmek üzere olan yeni binasına taşıyacaktır.teb leasing , teb factoring ve teb arval kardeş kuruluşlarıdır. ayrıca çalışanlarının çoğunu diğer bankalardardan transfer eden bankadır.
Yaklaşık 1 aydır bir firmada işe başladım bu bankayla çalışıyorlar. Ben finanstan şaşmam. Neyse firma dediği git tebe x şubesine maaş hesabı açtır neyse kalktık gittik verdik firma adını bilgileri falan sözleşmenin bi ton yerine imza artırdılar ya sabır dedik attık da attık. Aradan 2 hafta geçti ne kart var ne hesap muhasebe de şimdiye kadar açılmış olması gerekiyor diyor. Neyse yaklaşık 1 saat önce aradılar bunlar beni. Yunus bey sözleşmelerimizde bir takım değişiklikler oldu tekrar gelip bilgi vermeniz ve sözleşme imzalamanız gerek dediler. Ulan ben sizin...