bugün

Benim düşüncemdir. Sabah kalmak yok eşşek gibi çalşmak yok hiç bi şey yok. Her şey basit. Git hayvan avla mağarada kadın da çocuk baksın ot çöp toplasın bu kadar. insan modernleşelim derken kendini işkence etti tarih boyunca. Keşke o çağda yaşasaydım daha mutlu olurdum eminim.
Keske ya. Dert yok tasa yok.
O devirde olunmadigi icindir. Eger o devirde yasaniyor olsaydi, baska bir devirde yasamak istenecekti.
taş hatunlar olacağını düşünüp canı gönülden istememe rağmen,gerçek şu olacaktır;

görsel
Keşke yaşam flintstonesdaki gibi kolay olsaydı. Bir çakılım bir dinom bana yeterdi.
yontma taş devrini hiç tavsiye etmem ama cilalı taş devri olabilir.
hangi taş olduğuna göre talep oranı değişkenlik gösterecektir. zira bunun cilalısı var, yontması var, tuncu var, he birde evrim denen olay var. o dönemde böyle saç sakal boy falan ne ayak olacak muamma. riskliymiş la.
paleolitik dönem olarak adlandırılan dönem 3 safyaya ayrılır alt,orta ve üst paleolitik döenm diye dip tarih olarak bilinir biz bu dönemi insanımsıyı göz önüne alarak M.Ö. 3.200.000 - 12.500. yılları arasına tarihlendiriyoruz.Avcılık,Toplayıcılık ve leşcilik ana tüketim konar göçer hayata sahiptir.
O dönemde yaşayamazdık çünkü vücudumuz buna entegre olmayan homo sapiens sapiens türünün özelliklerine sahiptir.
Katıldığım düşüncedir bu devirden kat kat daha iyi Olmalı.
8 yaşındaki velet hayali. ama biraz tarih bilgisine sahip olunca şuanki dönemin en rahat dönem olduğunu anlarsın.

(bkz: Eğitim şart)
tabi yaşanmazmı muhtemelen o devirdeki karılar taş gibidir .
hayat çok zor arkadaşlar o kadar da özenilcek bişey değil bu.