bugün

entry'ler (76)

istanbul a gidince yapılacak ilk şey

bekle ki takip gelsin, sonra o bulur ne yapacağını nereye gideceğini götüreceğini hayatını birden nasıl değiştireceğini, birden hayatının nasıl tam ortasında olacağını sen bile anlayamayacaksın..birden her şeyin olacak her bir yerin her bir anın..ve bütün duyguların..seni bir halden bir hale sokacak..tabir-i caizse leyla olacaksın.. öyle demişti ilk kez..leyla gibi bakıyorsun..sen bir şey yapma o seni bulur.

kader ve özgür irade çelişkisi

kader özgür irade midir? özgür irade kader midir? özgür kaderin mi idaresidir? irade özgür ve kader midir? peki bunlar çelişki midir?

sabahattin ali

hani bir kitabı vardı kürk mantolu madonna.. sanat galerisine gidip bir tabloyu uzun uzun incelediği bir bölüm vardı, profilinize bakarken ben de öyle oldum

sözlük yazarlarının ruh halleri

depremler oluyor beynimde.

ben bu yazıyı babama yazdım

babam en değerlim kahramanım seni çok seviyorum, çok özledim. Keşke her konuşmada yüzüne de böyle kolayca yazdığımız gibi rahatça söyleyebilsek.

facebook da sahte hesap açmanın amacı

kardeşim için oyun isteğine cevap vermek diyebiliriz.

belki bir yerlerde

belki bir yerlerde hala umut diye bir şey vardır. Belki bir yerlerde güneş doğuyordur batmıyodur. belki hayat daha güzeldir oralarda. belki bir yerlde bir gün buluşuruz seninle.

köpekler kaç yıl yaşar

ne kadar iyi bakarsan o kadar. bir köpeğimiz vardı 18 yıl yaşadı.

ölüm

ölümün olduğu yerde daha ciddi ne olabilir ki?

sevişmek

peki sevgilinden yeni ayrılıp yakın arkadaşınla sevişmek he bi de sevgilisi varsa?

vücudumuzu tanıyalım

head shoulder knees and toes knees and toes.

hayatınız kitap olsaydı ismi ne olurdu

belirsizlik.

arabası olmayan erkek ezikliği

böyle bir eziklik olmamalı. Araban yoksa ayağın vardır yoksa beynin var sonuçta bir yol bulursun.

tansiyon ölçtürülecekken tansiyonun yükselmesi

beklenir ki kalp atışları heyecanı azalsın. Bir koltuğa dik bir şekilde oturulur beklenir sonra ölçülmeye başlanır. Korkulcak bir şey yok alt tarafı biraz kolunu sıkıcak heyecan yapma. Heyecan veren daha bir sürü iş varken..

çirkin olmak

çirkin insan yoktur, kötü ya da insan vardır.

sevgilin sigarayı birak dese

kolaysa önce sen bırak, içmiyorsan başla sonra dene gel bi daha sor.

soğuğu en pis memleket

muğla, bakmayın akdeniz iklimine sıcaklığına gece gündüz sıcaklık farkı 10 15 derece oluyor hele de bu zamanda.

akrep burcu erkeği

kıskanç diye bilirim ama bir koç erkeği kadar olamaz.

en klişe kavga çıkarma nedeni

kıskançlık.

en güzel erkek ismi

denizdir.