bugün

durum, davranış, hal anlamındadır. alınabilir, (bkz: tavır almak)
özü sözü bir insanlarda karakteri yansıtan bir olgu olduğu gibi özü ayrı sözü ayrı yılanlarda gerçekleri gizlemek için kullanılan davranış biçimi de olabilir..tanrı korusun hepimizi
sıkça kullanılan "trip" kelimesini türkçe olarak karşılayan kelimedir.
türk halk müziğinde bağlama icrasında, yörelerin tezene farklılıklarına ve yöreye has çalım tekniğine verilen isimdir.

(bkz: Zeybek tavrı)
(bkz: Konya tavrı)
(bkz: Silifke tavrı)
(bkz: Azeri tavrı)
(bkz: Yozgat tavrı)
(bkz: Kayseri tavrı)
(bkz: Karadeniz tavrı)
(bkz: Aşıklama tavrı)
(bkz: Fidayda Tavrı)
(bkz: Teke tavrı)
(bkz: tavır dergisi)
insanı insan yapan ve diğerlerinin ona nasıl davranacağını belirleyen en önemli unsurdur.
ayrıca hayattaki başarılarımızın ve başarısızlıklarımızın ardında yatan şey'dir.

duruşu ve tavrı net olan insanlar her konuda diğerlerinden saygı görür ve imrenilir.
tavır her şey'de yaşar.
Bilgin tavrı takinilinca bilgin olduğunu sanmak gibi bir huy var.

Sen neyin kafasını yaşıyorsun deyince ben cahil bir insanım eşeğini geri bağlıyor.

Bu gercekten buyuk bir hastalık bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmaktan daha pis bisey.
Adam onun ne demek olduğunu anlamıyor ki anlasa zaten bilgi sahibi olmadan tam bilmeden ahkam kesmeyim der...

Bu işlerin boyle olmasından bana ne, rezil olsun surunsun deyip de siyrilamiyorsun.

Sonuçta ekmek düşmanı ne kendisine ne de topluma faydası olmayan bir güruh yetişiyor.
Sonra abd bana bomba attı.
Abd şöyle yaptı böyle yaptı...

Eskiden hainleri ayiklayan bir sistem vardı, devletler istediği gibi at kosturamayinca uff idam kalksın...

Ulke dışa açılsın yerel uretim sıfır,
Paralar surekli dışarı...
Devlet bile engel olamıyor.
Sistem böyle...

Bunu yazarlar yüzlerce kez yazdı.
Benim bağlamak istediğim yazinin başıdır...