ne yazık ki gerçek olan bir hadisedir. yoksa kim kime 1 liraya hatta bazı yerlerde daha da ucuza hatırı sayılır miktar döneri bol bol salata domates turşu ketçap ve mayonez ile verir.
(bkz: tavuk dönerin içinden yağ çıkması)
çok ucuza tavuk döner satan büfelerin ekmek arası tavuk dönerlerinde görülen durumdur. ekmeğin içinde iki üç tavuk eti yanında bolca soğan ve yeşillik vardır.
(bkz: dostUm tavuk demişsin ama bu soğan)
Şirin ilçemizdeki dönercimizin, soğanları et rengi ve yumuşaklığına getirip, ekmeğin içine koymak ve bize et diye yutturmak suretiyle gerçekleştirdiği olay.
ülke sınırları içersinde gayet normal durumdur, malzemeden çalındıgı anlamına gelir, sonrada ''ne malzemesi lan tavuk o tavuk'' diyerek olayın üzeri kapatılır hatta bir de iğrenç espri yapılır, ahanda yapıyorum:

-ihsan abi bi tavuk döner versene
.

-abi ne bu ya içinde hiç tavuk yok
-sen ye, tavuk döner birazdan, ehuehuheuhehe
-....
nedendir bilinmez ama tavuk dönerin içinden sadece salata malzemelerinin çıkmasıdır.
(bkz: izmirli dedin ama bu kız zenci)
Genelde 'tavuk dönerde damping, 1 lıra' yazan yerlerde gerçekleşen hadisedir. Şayet aç vatandaş yediği şeyin domates soğandan ibaret olduğunu ancak yeyip bitirdikten sonra anlamaktadır; ki olayın başka bir boyutu da içindeki gıdımlık etin nasıl bir et olduğudur, belkı kuşları yolup tavuk diye yutturmaktadırlar zavallı aç insanlara.
(bkz: martı döner)
başka bir hammadde bulunmasından ötürüdür.
(bkz: martı)
çok garip bir durumdur. ayrıca sözlükteki yazarlarımızın ne kadar iyi niyetli, saf ve temiz olduğunu bize gösteren durumdur.* zira soğanın domatesin fazlalığının yanında et de bolca konulur fakat acı durum bu etin tavuk eti değil martı, karga vs. gibi kuşların eti olma olasılığıdır. *
beklenen durumdur.

hayir ben zaten tavuk doner'in icinde tavuk eti bekliyorum, davuk cikmasin sora.
et dönerin etinin acılı ezme olması gibi birşeydir bu. tavuk eti yoktr , bol miktarda soğan vardır.