1. .
  ne yazık ki gerçek olan bir hadisedir. yoksa kim kime 1 liraya hatta bazı yerlerde daha da ucuza hatırı sayılır miktar döneri bol bol salata domates turşu ketçap ve mayonez ile verir.
  2 ... liverpoolmlt
 2. .
  (bkz: tavuk dönerin içinden yağ çıkması)
  1 ... pergamon
 3. .
  çok ucuza tavuk döner satan büfelerin ekmek arası tavuk dönerlerinde görülen durumdur. ekmeğin içinde iki üç tavuk eti yanında bolca soğan ve yeşillik vardır.
  1 ... bedevix
 4. .
  (bkz: dostUm tavuk demişsin ama bu soğan)
  1 -1 ... happylover
 5. .
  Şirin ilçemizdeki dönercimizin, soğanları et rengi ve yumuşaklığına getirip, ekmeğin içine koymak ve bize et diye yutturmak suretiyle gerçekleştirdiği olay.
  ... dramatical ending
 6. .
  ülke sınırları içersinde gayet normal durumdur, malzemeden çalındıgı anlamına gelir, sonrada ''ne malzemesi lan tavuk o tavuk'' diyerek olayın üzeri kapatılır hatta bir de iğrenç espri yapılır, ahanda yapıyorum:

  -ihsan abi bi tavuk döner versene
  .

  -abi ne bu ya içinde hiç tavuk yok
  -sen ye, tavuk döner birazdan, ehuehuheuhehe
  -....
  4 -1 ... saipsiz
 7. .
  nedendir bilinmez ama tavuk dönerin içinden sadece salata malzemelerinin çıkmasıdır.
  ... salcali kalca
 8. .
  (bkz: izmirli dedin ama bu kız zenci)
  ... zlatan1937
 9. .
  Genelde 'tavuk dönerde damping, 1 lıra' yazan yerlerde gerçekleşen hadisedir. Şayet aç vatandaş yediği şeyin domates soğandan ibaret olduğunu ancak yeyip bitirdikten sonra anlamaktadır; ki olayın başka bir boyutu da içindeki gıdımlık etin nasıl bir et olduğudur, belkı kuşları yolup tavuk diye yutturmaktadırlar zavallı aç insanlara.
  ... lekmen
 10. .
  (bkz: martı döner)
  2 ... imhotep