bugün

en sonunda intihar etmenin nasıl bir zevk olduğunu merak edecek duruma düşmesi ve bu merakını gidermesi muhtemel insandır.. mutsuzdur da aynı zamanda..
kime göre neye göre en zevkli tatları tattın diye sorulası kişidir. bazı zevkler birbiriyle taban tabana zıt gelmektedir. örneğin bir adam yasak ilişkilerden inanılmaz haz alırken diğeri ise kutsal kabul ettiği değerler ile vakit geçirirken son derece mutlu oluyor olabilir. bu iki 'zevk' i de -ki bunun gibi zıt olan binlerce haz kaynağı varken- aynı kişinin tatması mantıksız olacaktır.

ha kişi tövbe edip diğer tarafa veya fikir değiştirip bir diğer tarafa adım atmadıysa tabi..
(bkz: sefa pezevengi)
son olarak "tatmadigi zevkin kalmamasinin" zevkini tatmış insan.
yemedigi küskü kalmamıştır.
hangi kalbe girdiyse izi kalmıştır. sözü taşa geçer, kendine geçmez ve yalnızdır. yalnızlık yüzünden astronomiye merak salmıştır.

(bkz: gökyüzünde yalnız gezen yıldızlar)
sonunda yalnız kalan insandır. hem ne demiş şair?

--spoiler--
Tatmadığım zevk kalmadı dünyada,
Hangi kalbe girdimse kaldı izim.
Taşa geçer, kendime geçmez sözüm.
Ben yalnızım, ben yalnızım, yalnızım.
--spoiler--
ölü insandır. zira ölüm tadılacak en son zevktir...
doymuş insandır. yanına yaklaşılmamalıdır.
insanlıktan cikmistir
artık herşeyden vazgeçip ölümle oynayan insandır.hayatta herşeyin zevkini aldıktan sonra gay olma gibi eğilimlere geçiyorlarmış duyduğum kadarıyla ( tabi onunda tadına bakmadıysa)
hayattan beklentisi kalmamış, birşeyleri ilk kez yaşamanın heycanından yoksun olan insandır.. ilk başta kulağa iyi gibi gelsede aslında acınası durumdur.
böyle bir durumun asla olamayacağı insan.
Artık boşa yaşayan insandır.
Ölü insandır.Çünkü o son ana kadar hala yapacak çokça şey vardır ve her zaman başka tatlar mutlaka bulunur.Hayat bitmeden anlayamayız ki..Hergün bir önceki günden farklıdır ve her an yeni birşeyler keşfedilebilir.
Bitti artık diyen insan kannatimce ya intihara meyillidir ya da ağır depresyon halindedir.
10 yıl sonra hayatın bana hangi lezeetleri sunacağına nasıl bilebilirim..Belki daha da mutlu olacağm ya da mumla arayacağm bugünlerimi,hayat bu...
ölde sıra başkalarına gelsin denilesi insan.