bugün

entry'ler (81)

hayrünnisa gül ün 15 santimlik topuklu ayakkabısı

sadece ayakkabısı değil kıyafetide bir acayip sanki üstünde fazlalık duran birşey var.. be kadın madem o eteği, o tarz bi ceketi giyiyorsun başındaki şey nedir? Butun vucut hatları ortada ayakkabılar ben burdayım diyor ama saçları kapalı(!)

şimdi onun bunun şakşakçıları eksi oy vericek bende çok eğlenicem.

türkçe şarkılarda geçen mükemmel sözler

Ay ışığı kanıyor, kör gecenin koynunda
sam rüzgarı, üşüyor ruhumun ayazında / almora - su masalı

gitar

kendini yalnız hissettiğinde sarılıp ağlayabilirsin, tellerine dokunup başka alemlere akabilir, çalarken herşeyi unutup tamamen kendin olabilirsin. Ama özgüven eksikliği olan bi malsan alıp poserlık yaparsın anca ya bi kıza yada erkeğe hava atarsın
(bkz: kendini kandırmak)

kaşığı olmadığı için çayı çatalla karıştıran insan

araç diil amaç önemlidir sonuçta o şekerin erimesine yardımcı olmuyormu çatal yada çatalın sapı. mecbur kalınan durumlarda pratik bir çözümdür abatmaya yada ayrıca irdelemeye gerek yok bu insanı.

çocukken babadan istenilenler

barbie bebek ve gelinlik, şimdi düşünce ammada saçma geliyor..

en iyi film müzikleri

kasımda aşk başkadır - only time.

zenci çocuk evlat edinen zihniyet

önemli olan bir çocuğu evlat edinmek, ırkı rengi önemli değil insan olması önemli diye düşünen zihniyette olabilir.

kadınlara bir şey satmanın en kolay yolu

en yakın arkadaşınında aynısını aldığını söylemek.

5 haftadır banyo yapmıyorum diyen kız

bunu söyleyen yada yapan zaten kız bile olamıcağı için üzerinde çok konuşulmaya gerek olmayan konudur.

bugün elini veren yarın götünü verir inancı

içini fesadlık bürümüş zihnin saçmalığı.

şoföre ben heykelde ineceğim diyen yolcu

izmir bucaya gidiyor olması muhtemel yolcu..

kitapçıda büyruun ne bakmıştınız diyen kitapçı kız

hangi türde kitap bakmıştınız, özellikle istediğiniz bir yazar varmı vb. soru tiplerini belleğine kaydetmesi gereken kızdır.. amacı kötü değildir ama soru tipi gerçekten sorunludur.. kitap bakmıştım başka ne olcak cevabını duyması muhtemeldir.

hastalanan kız arkadaşına çorba götüren erkek

hala öylesi varmı diye sordurtan erkektir.

99 kuruş taktiği

satışta kesinlikle işe yarayan taktik.
(bkz: lcw)

sevmek ama söyleyememek

Kişinin kendini boşu boşuna zora sokması, bünyeye zarar vermesidir. seviyorsan söyleyeceksin karşındakine rezil olduğunu vs. yi düşünmeden. kabul ederse ne ala etmezse pek ala der kendi yoluna bakarsın arkadaş. üzülürsün belki bir süre, canın yanar ama sürekli sevdiğini düşünüp acı çekmektense içindekini dışa vurmuş olmanında verdiği rahatlıkla bir süre acı çeker unutma aşamasına girersin!

edit: eğer karşındaki seni sevmiyorum ama arkadaş kalalım hayatımda olmanı istiyorum diyorsa dinlenip dinlenip kaçılası durumdur. itiraftan önceki o ruh halinden de beter ruh haline sokar insanı zira.

bittiğinde oha dedirten filmler

an itibariyle ' olağan şüpheliler '

ped reklamları

madem regl dönemindesin beyaz çarşafta yatma, beyaz pantolon giyme...
Voleybol oynuyorsan popona değil topa odaklan gibi düşünmeme sebeb olan saçmalıklardır.
isteyen istediği kadar reklam çeksin her kadın kendine uyan markayı deneme yanılma yoluyla bulacaktır.

kızları aşık eden el sıkışma tekniği

kendine güldüren tekniktir.. Aşk böyle tekniklerle olucak iş değildir. Elleri pis olsa bile bakışları ve elini sıkarken sana hissettirdikleri temiz geliyorsa gerisi hikayedir.

fakirlerden oy alıp zenginlere fayda sağlamak

Robin Hood'un siyasete bulaşmış yetmez gibi birde işi eline yüzüne bulaştırmış, modern halinin yaptığı eylem..

siyah giyinme nedenleri

almora ve ogün sanlısoy düeti;

Ruhumu bıraktım sert rüzgârlara
Şarkımı söyledim hür kartallara
Kalbimi bıraktım kör zindanlarda
Ve bir savaşçı gibi durdum karşında

Hadi hapset beni kudretin yeterse
Ördüğün oyuncak duvarlar içinde
Benzemez senin boyalı kahramanlarına
iyiler siyah giyer, bunu unutma!

Benim özgürlüğe açılmış kanatlarım var!
Sonsuzluğa çıkan zamansız kapılarım var!
Senin beş para etmez kuralların varsa,
Benim inandığım ölümsüz masallarım var!