bugün

ölürüm sana.
karar vermesi çok zor. tarkan gibi değerli bir şarkıcı zor bulunur. her şarkısı güzel elbette ancak slow parçaları daha hoş 2000 lerden sonra birazda değişen müzik piyasasına uyum sağlamak için söylediği müziklerin ritmi çoğunlukla artmış görünüyor.
yaktın beni hain.
Kış güneşi ve inci tanem benim en sevdiğim iki parçası.
Kış güneşi.
Aksi gibi hiç de sevmediğim bir akrabanın kardeşinin evinde çekildi klibi de..
Ama şarkı tarkan için bile çok fazla güzel.
gitti gideli. kış güneşi, unutmamalı favoriler ama, bu, gitti gideli parçasında ayrı bir hüzün var sanki. bu tür hüzünlü pop parçalarına, pop kültürünün türküsü diyorum ben.
*Kış güneşi.
*Sorma.
*verme.

Hangi birini yazacağını şaşırıyor insan bu ucu de dinleyince huzurla birlikte öküz oturtur icine insanın.
seçim yapmak zor birbirinden güzel şarkıları var ama şuanki tercihim ikimizin yerine.
Oynama sikidim
Bir oluruz biz..
Ah yanar döner bi acayipsin.
Pop seven biri değilim ama tarkan şarkıları eskimiyor. Yada 90'ları hatırlattığı için.

Şımarık şarkısı dünya çapında bir şarkıydı, hani ingilizce olmayıp tüm dünyada dinlenen (despacito, gangnam style) gibi. O dönem o etkiyi yapmıştı.
Tek şanssızlığı youtube ve benzer dijital platformların olmayışı. Şimdi çıksa 1 milyar izlenmeyi rahat bulur. insanlar seviyor şarkılarda ikonik kelimeler geçmesini (muck muck)

Ama gelgelelim en iyi şarkısı 'ölürüm sana' dır bence.

Klibi, rock sound'u, altyapısı ve fütüristik havasıyla gerçekten başyapıt denecek bir şarkıdır.

Tabi! kariyerinin başyapıtı da 'kuzu kuzu' dur.

Gördüğünüz gibi adamın en güzel şarkısı seçilemiyor.
gitti gideli, sabret inci tanem, unutmamalı, verme, dön bebeğim, ikimizin yerine, vb. çoğu slow ağırlıklı şarkıları çok güzel. ama unutmamalı şarkısının bendeki yeri başka.
Unutmamalı o güzel günleri
Anılarla gönülleri hoş tutmalı avutabilmeli
Hatırlamalı sevgiyle anmalı
Ümitlerle yarınları hoş tutmalı, ayırmamalı.
Kesinlikle " ölürüm sana " şarkısıdır. Kendisi bile daha iyisini yapamadı. Yayınlandığı zamana göre efsanedir 20 yıl önde gider.
(bkz: Ölürüm sana) tabiki.
bir yıldız tilbe bestesi olan kış güneşi.
ölürüm sana, dön bebeğim ve kış güneşi. tarkannnnnnn.
Ne de olsa
Sabır taşıyım ya ben
Yolla, Tarkan.
(bkz: gecenin ürkek kanatlarında)
Firuze, Sabret(inci tanem), Kış güneşi şeklinde olan sıralamadır.
Tarkan'ı hiç sevmem ama bana Firuze parçasını yorumlaması çok güzel geldi. Birde böyle uzun yolculuklarda takıyorsun Flaşı mis. Ağla Firuze ağla.
Şıkıdım.
ikimizin yerine..
https://www.youtube.com/watch?v=ZQyrOxSO_kc

Tarkan Viking Kanı fimindeki müzik.
kendisine de sorsanız ölürüm sana diyecektir.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar