bugün

gündem ötesinin son dakikalarında programın yeniden başlaması için çok istek var diyordu. erhan afyoncuyla da konuşmuş bi ihtimal yeniden başlayabilir gerçi erhan hoca baya yoğundur pek mümkün görünmüyor.
ciddi manada özlediğim program.

en azından diğerlerinden daha farklı ve çekici.
özledik lan valla..
hatta murat bardakçı da özlemiştir..
yaklaş bakalım ilkgüncüğüm..
Keşke tekrar yayınlasalar. Televizyonda bilimsellik taşıyan tek tarih programıdır.
bardakçı, kısıtlamaya gelemeyen biri.
kısıtlama hissediyorsa artık, ondan yapmıyordur.
hadi inşallah.

3 yıldır öksüz kaldık.
özlenen program. eski kayıtları izliyorum youtube'dan. gerçekten belgelerin konuştuğu böyle programa acıktık.
Özlediğimiz program... Youtube'daki tekrarları ile yetiniyoruz.
(#7354115)

zaman zaman şu tarz bomba vakaları izleme zevki de yaşatmış olan hoş program.
sabahlara kadar ekrana bağlayan programdı. bir anda kaldırıldı. sebebinin de murat bardakçı'nın gelen dandik maillere ağır cevaplar vermesi, kanalın ceza alması.

türkiye'de başarı cezasız kalmaz dedikleri de bu oluyor işte tam olarak.
Bu pazartesi trt 1'de yeni bölümü yayınlanacak. Mekan cumhurbaşkanlığı millet kütüphanesi.
Abdülhamid dizisinin program versiyonu olacak büyük ihtimalle.

Hala trt'den kaliteli iş bekleyen var.
işalla tarzı değişmemiştir.

pek umudum yok. onu da eklemeden edemiyciim.

programdır.

pazartesi trt1 22.30 galiba.
An itibariyle trt1'de canlı yayınlanmakta olan program.
En son Habertürk TV'de yayinlanirdi cuma günleri.

ilber hocayi izlemek için üniversite zamaminda cuma geceleri geç saate kadar programı izlerdik ev arkadaşlariyla

Vay be ne günlerdi.
Trt kedi olalı beri bir fare tutmuş hayret. Murat beyi özlemişiz. efendim, Sağlıkla Allah ömürler versin.
Nurhan hoca bardakçı’ya kızdı. Ben saksı değilim, dedi.
Türk televizyonlarında tüm zamanların en kaliteli tarih programıdır.
izleyin izlettirin.
TRT 1
zamanında habertürk'te yayınlanan en güzel tarih programlarından biri, pelin batu'yla iken program çok daha güzeldi bence..

ara ara youtube'a girip bazı bölümleri izlediğim çok oldu, tamamen arşivlenmesi gereken bir program bence..

bugün trt 1 de yayınlanan programa gelince; 22.30 da başladı, 2-3 saat kadar izledik, muhtemelen halen devam ediyordur..

kaşgarlı mahmut'un divanu lugati't türk'ünden tutun, matrakçı nasuh'un beyan-ı menazil-i sefer-i ırakeyn'ine kadar çok değerli eserler üzerine konuşuldu..

youtube'a yüklenir heralde, ordan bir tekrar yaparız yine..

bugünkü yayınlanan program sadece bugün için tek bölüm olarak düşünülmüş, sonra devam etmiyor yani, onu da belirtelim..

program başlayınca murat bardakçı kendilerini yağcılıkla suçlayanlara vs. bi güzel giydirdi * neyse oralara fazla girmeyelim..

nurhan hoca ben gibi sanat tarihçisi, erhan'ı anlatmaya gerek yok sanırım, zamanında zaman gazetesi'nde yazılar yazıyordu, sonra milli savunma üniversitesi'ne rektör olarak atandı sanırım, ah güzel ülkem..

murat bardakçı'yı da sanırım biliyorsunuzdur, son osmanlılar diye anılan kimselerin torunlarının çoğuyla arkadaş, bayağı yakın.. yayımladığı eserleri de genelde ittihatçılar üzerine..

program rağbet gördü bence, belki devamına yönelik bişeyler yapabilirler..

neyse bu kadar yeter *
trt izlememi sağlamış olan program. programı bıraktıklarında bebeydim şimdi büyüdüm kocaman oldum. gece yarılarına dek heyecanla yaprak çıksın hadi yaprak çıksın diye beklediğim günlere döndüm.

belirtmeden geçemeyeceğim nurhan atasoy sen pamuk gibi bir sabır taşısın, tanrı uzuuun uzuuun ömürler versin.
artık adam akıllı program olmadığı için zaman zaman eskilerini açıp izlediğim tarih programı.
Bizim millette ne seviyo böyle gizli kapaklı isimleri allahinizi severseniz doğru düzgün bişey köyün şu isimleri. Sanki çok büyük bir sirdan bahsediyolar.
vay arkadaş trt ye geçmiş.
edit:bir kereye mahsusmuş
Cumartesi geceleri uykusuz kalarak izlemeyi özlediğimiz tarih programı.
Sanırım bir süredir TRT'de yayınlanıyor.Eskiden ne izlerdim. Şimdi umrumda olmaz.