bugün

daha fazla isteklerimi spam ya da önemsiz kutusuna değil de, gelen kutusuna atsanız? böylece dualarımı okuyabilirsiniz belki? çok bişey istemiyorum sadece ömür boyu mutlu olayım, iyi bi işim olsun, yeter.
(bkz: saygılar)
Mektup demişsin ama bu bildiğin * olmuş ahbap.

Özet:
Ben her boku yiyeyim. Şimdiden sözleşmeye yazalım yüce Rabbim. Sen beni affet.
kurban olduğum bilirsin ki ben seni öyle çok sık rahatsız eden kullarından değilim. konuyu biliyorsun. amin.
Nerdesin? Bana yaşamak için bir sebep ver. Ihtiyacim var nolur.
(bkz: tanrı ya mektup)
Yartıcıya istekleri ya da şikayet ve soruları yazılı bildirmektir. benim mektubum bir sorudan oluşurdu. Beni neden sevmiyorsun?
Yazılı bir metin olarak edilmiş bir dua denilebilir.
Neden daha iyisi varken elimdekilerle yetinmek zorundayım ?
Diye bir soruylada sınırlandırabilir.
sevgili yaradanım.

öncelikle bir salavat getirir 3 ihlas ve bir fatiha ile başlarım. anlayamadığım bir takım olaylar var, yav bu evren nasıl genişliyor? bunu kaplayan bir şey var mı ya da onu kaplayan? nasıl bir evren yarattın anlamadım ki bilim insanları hala çözmeye çalışıyor. bir de şu musanın asası olayı doğru mu yav? denizleri falan yarmalar. vallahi ne diyeyim uydurmada olsa etkisi büyük oldu sayende 4 milyar insan buna inanıyor.

uzun zamandır senden mektup alamıyoruz hayırdır bir sorun yok di mi. en son 1382 yıl önce yazdım daha da haber alamadık. umarım işler yolundadır. neyse mektubumu burada bitirmek istiyorum ve ev, iş, araba duamı da unutmadım ona göre.

saygıylar.

kulun dohuvan.
merhaba,

varsanız öncelikle yaratmış bulunduğunuz evren için size teşekkür ederiz. sahillere, gün batışı vb olaylara, yıldızlar-galaksiler gibi gecelerimizi renklendiren kozmolojik nesnelere, başta adriana lima olmak üzere yarattığınız tüm nimetlere ve güzelliklere hamd ederiz.

ancak ve ancak finalinde sonsuza dek cehennemde yanmak gibi ağır bir cezayı hiç bir yaratılanın hak etmediğini, hiç bir dünyevi zevkin veya hatanın karşılığının böyle büyük bir riski beraberinde getirmemesi gerektiğini düşünüyoruz.

ölene dek yaratmış olduğunuz muhteşem lezzet ve nimetlerden, baldan sütten istifade ederek yaşamayı düşünüyor, o gün geldiğinde büyüklüğünüze sığınabileceğimizi, hatalarımızı cahilliğimize vererek affedeceğinizi umuyoruz.

saygılarımızla.
Dogmamis cocuga yazilan mektup gibidir. Olmayanadir. Insanlari kandirildiklarina inandirmak onlari kandirmaktan zordur. Mark Twain
selamunaleyküm diyerek kendine selam verdiğim, şah damarımdan yakın yakınlık;

sana inanıp, senin yolunda ibadet eden müslümanların gece hayatı olmaz diyorlar*, sayende her gece sahurdayız elhamdülillah. bizlere gece hayatı yaşattığın için ibadullah teşekkürler. allah senden ra...*

not: bir fani, sen beni biliyorsun.
neredesin sarı saçlım, mavi gözlüm nerde nerde nerdesin oyyyy *
öncelikle selamlar, her şey çok güzel doğa falan filan ama şu adaletsizlik çok var be. sende tahmin edemedin belli ki.
onu yarattığın için teşekkürler. *
selam aleyküm.
Rabbim tüm günahlarımı affet.
Bana sağlık, huzur,mutluluk ve zenginlik ver. Amin.
marangozun yonttuğu masa marangoza benziyor mu ? korku sevgiden kaynaklanır doğrudur ama bunu dedikten sonra o kelimeleri söylemek yanlış, allahı sevebilirsin sevmeliyiz ama bir sınırı ve haddi vardır bu sevgiden kaynaklanan bir saygı vardır, saygı olmaz ise sevgi de olmaz, korku onun sevgisini kaybetme korkusu olmalı söylediklerinin bir kısmına katılmakla beraber bir kısmınada katılmamaktayım. allahı insan sıfatına indirgemeye çalışmışsın ve bir insan dostunu nasıl görüyorsan öyle gördüğünü ifade etmeye çalışmışsın her şeyini rabbine anlatıp derdini dökebilirsin en iyi dostu da o dur insanın aslında ama her zaman yerimizi bilmeliyiz.
görsel

merhaba delii,

yüzüm hep güler.tanidiklarim hep severdi.
abi sen başkasın senin konuşman farklı hayat dolusun derler, bende gulerdim,
"oğlum peygamber kadar günahsızim, imam olsam arkamda durmazsınız"
diye dalga gecerdim.

bilmeden adımı söylerlerdi.

evde bana seslenirken ismim "hayat" ti.
bana "hayat" ismini o takmıştı.

camdan küremin hala yerdeki parçalarını toplayan olmamıştı.

benim içimden, kalbimin camdan küreye ,hücreye ihtiyac gerektiğini düşünmüyordum bile.

evdeki bütün onu hatırlatan yeni eşyalar dahil hepsini üç kuruşa sattım.

ondan bir şey hatırlamak istemiyordum.

bütün resimlerimde o vardı.

yaktım.

yirtmaya kıyamadım, acı çekmesin diye,

Anneme telefon açtım.ben bir yıl kafamı dinleyecem beni merak etme, arama da, telefonu da kapatıyorum dedim.

sadece oğlum dedi ve ağladı.

telefon hattimi dondurup, telefonu kırdım.

anilarimi satamazdim.

kirdiğim telefonu denize attım.

anılarımın bulunmasını istemiyordum.

yanıma bin lira aldım.

ve bir yıl sürecek yolculuguma çıktım.

sadece o ve ben.

sadece hayat ve nana..

bu da benim iç-ses' imdi.

bil istedim.

dün çünkü ilk defa seni hayal ettim.

ona da bunu söyledim.

başka bir bedende,

başka bir ruh dedim.

dün aslında sesini duymak istedim.

"Şiiren"
(bkz: okumadım).
sevgili tanrım selamlar, sevgiler, nasılsın ?
iyi olmanı cenab-ı allah'tan niyaz ederim. bizi soracak olursan eh işte diyelim her şey yolunda çok şükür. yalnız geçen şemsiyesiz gezerken ben yağmur yağdırdın, haliyle ıslandım biraz üşütmüşüm, biraz kırgınlık var üzerimde. ama olsun tanrım bilerek yapmamışsındır ya da imtihan etmişsindir beni. bilirim böyle küçük oyunların, sürprizlerin, sınavların oluyor zaman zaman. çok şükür tanrım.
bu arada tanrım cehenneme kombi döşetmişsin duyduk sevindik. devir tasarruf devri tabi. eskisi kadar yakmaz ama olsun. cehhennemlikler azıcık kalın giyinirlerse, yanmadan önce ısınma koşusu yapabilirlerse biraz bence eskisi kadar sıcak olabilir, yakar. zebaniler o işi ayarlarlar tabi. bu arada tanrım geçen gün biradere allah canını alsın diye dua ettiydim sen onu fazla şey yapma. anlık çıktı ağzımdan yoksa bilirsin tanrım severim biraderi.
öyle işte tanrım, ben yine ara ara yazarım sana meraklanma. bu arada cennetten erken rezervasyon fırsatı falan olursa bilgilendirilmek isterim tanrım. artık sms mi olur, rüyada ak sakallı dede falan mı söyler onları hep siz biliyorsunuz.
her şey için allah razı olsun tanrım.
allah'a emanetsin.

şeklinde de yazabilen açık mektuptur.