bugün

Yokluğun oluşturduğu bir halisunasyon olabilir mi.

Matematiksel olaraksa.

1 = 1

1 - 1 = 0

( 1 ) = madde

( - 1 ) = anti madde

0 = yokluk

Denklemin kendisi = evren

Denklemin alogaritması = tanrı

Bu durumda tüm rakkmların sayısı kadar ( sanırım sonsuza vardık ) evren olnası lazım. Yanlız sonsuz reel olmayacağı için limit x sonsuza giderken diyebiliriz.

Otomatikman da alogaritma bir olduğu için de tanrı bir tanedir.
kırgınlığım, hayal kırıklığım.
tanrı'yla aynı fikirde değilim
intihar edenlerin
cehenneme gideceği konusunda.
kainatın yaratılışına
katılmaktan bıktığında ruhum,
intihar edeceğim ben de
denenmemiş bir yolla.

nerdeyse bütün akıllı kalpler
intihar edip siktir çekmiş yeryüzüne.

ben ateist değilim, babasıymış gibi
tanrı'ya küsen bir çocuğum.
eğer tanrı intihar edenleri ve nietzsche'yi
cehenneme gönderirse
cehennemde yanmayı tercih ederim ben de,
tanrı dürüstlüğü sever.

tanrı'nın hayal gücünü beğenmiyorum.

ben tanrı olsam
peygamberler göndermez
direkt konuşurdum insanlarla.

ben tanrı olsam
hitler'i iyi kalpli bir yahudi olmakla cezalandırırdım,
yahut yetenekli bir yazar yapardım onu.
içindeki kötülüğü insanlara değil
tuvallere boşaltırdı

ben tanrı olsam
devletler yok olur
gül kokulu bireyler var olurdu sadece,
atlar çılgın zamanlar koşardı.

ben tanrı olsam
düşünce gücüyle herkesin
istediği karakter olmasını sağlardım,
dünya bir şiirin
yaratılım sürecine dönüşürdü böylece.

ben tanrı olsam intihar ederdim
insanlarla birlikte
acı çekmeyi öğrenemediğim için.

Cesar Mendoza
tek umudumuz.Çürümüş bu dünyada bazen ne işim var diyorum.
Bu dünya bir çöplük ve daha fazla sürdüremeyeceğiz.
En iyi yol bu dünyada kurtulmak ve Allah için birşeyler yapabilmek.
Varoluşumuzun nedeni olan Allah bize ahireti sunmuş iken bu çöplükte işim yok.
Ben ahiret yolcusuyum dostlarım.

bir kısmınız inanmasada dönüşümüz Allah'adır.

''Dönüşünüz ancak Allah’adır.''Hûd
Allaha donersek kimse karli cikmaz, en zararli yahudiler olur yine...

Evrende insandan ote bir irade, bunla iletisimde oldugunu soyleyenler belki gunu karla kapatirlar.

Ancak bu delileri izleyenler sonunda
Gercek bir karsit iradeyle karsilasir, sonlari iyi olmaz, bir nevi cin carpmisa donerler.

Tanri evrende sakli izlerdir, bildigimiz izlerle bilmediklerimizi buluruz.

(bkz: bilimsel yontem)
hiçbir mucizen açlıktan ölen insanların gözünde değer kazanmayacak.
mazereti olmayan.
lan acaba yanlış tanrıdan mı bir şeyler isteyip duruyoruz? eğer öyleyse bize çok gülecekler diğer tarafta.
umarım yoksun.

varsan nefret sebebimsin her şeyden.
ya varsa.
*
tanrı istemezse insan ölmezmiş.

işte kanıt: https://www.youtube.com/watch?v=Beorlwjiiww
Aman tanrım, neler okuyorum , hiç bir şey için cabalama ve tanrıdan işte, oh ne güzel, yatayim ama para yağsın başıma, oldu canim başka, Allah sana kullanabileceğin bir zeka, çabalayacagin bir güç, ve bir çok imkan vermiş, sen elinden geleni yap sonra Allah'a birak, hayırlısı ise olsun de, geçmişe bir bak iyikide olmamış dediklerinle doludur, evet savaş var hastalik var, ama neden var? Bız insanoğlunun aç gözlüğü vicdansız ligi yüzünden var Allah ne yapsın ?
7 milyar tane var.
tuvalet kaadından önceki en büyük icat.
tarımı keşfedip karnımızı doyurduktan sonra geriye düşünmek için fazla zamanımız kalınca, (maslow'un ihtiyaçlar hiyerarşisi) içine düştüğümüz varoluşşal sıkıntıyı çözmek için icad ettiğimiz fenomenlerden biri. avcı-toplayıcı toplumlarında bütün zamanlarını yiyecek aramakla geçiren homo-sapiens'ler kendi yaşamlarının amacını anlamlandırmakla uğraşamazlar herhalde.
eskiden güneş olup insanlığı ısıtan, şimdi ise evrenin dışında yaşayıp evreni yaratan. yarın ne olur bilinmez.
Tanrı varsa büyük ihtimalle ''ekmek bulamıyorlarsa pasta yesinler'' diyen fransa kraliçesi Marie Antoinette'ye benziyordur. Belki de yoktur tam olarak bilemiyorum, ben gidip bir bardak soğuk su içeyim.
yok rahat olun. hepinizi kekliyorlar.
Bazen tek harf değişikliği her şeyi özetler.

(bkz: sanrı)
görsel

Gene başladılar. Bu trollere verilen cevaplar mi siliniyor sadece.
Ve tanrı kadını yaratmış olan tanrı'dır ki iyiki yaratmıştır.
insanlık tarihiyle eş zamanlı gelişim gösteren kavram. bilinen 300 ün üzerinde tanrı olduğu. bunların hiç birine inanmazsan ateist oluyorsun 299 una inanmayıp birine inanınca dindarsın.
Amacı gerçekten bizi sınamak olsaydı insan sayısı kadar evren yaratıp her insanın başına en küçüğünden en büyüğüne dış görünüşten sağlık sorunlarına kadar aynı olayların ve durumların gelmesini sağlayıp ona göre yargılaması gereken ama zaten hayatlarımızı şekillendiren şeylerin neredeyse tamamamının genetik ve yetiştirilme vs. Olduğunu düşünürsek tüm bunların boşa olduğunu da bilmesi gereken ve aslında biz insanları zerre umursamayan varlıktır. Belki de yokluk.
bu ara dua derken tüm tanrılara seslenme ihtiyacı duyuyorum. allam duamı kabul et gari. dinden gideyom.
https://m.uludagsozluk.com/e/41265053/

Ya da ateizmi evreni tam anlamayanların uğradığı bir araf. Her şeyi beyinle çözebiliyorsanız limitli bilgiyle tanrının yokluğunu ispat ettiğinizi sanıyorsunuz. Mağdem bu kadar zekiydiniz, o zaman gaillo (?) teleskopu icat edip bu bilgileri bize sunmuş siz de bi şeyler icat edinde bu zekanız boşa gitmesin. Kuran bence de üzerinde çok düşünülmüş bir kitap. Ve siz onun 3 te 1 ini yazacak seviye de değilken. Daha format atmayı bilmezken burda evren sırrı vermenize kaba yerlerimle gülüyorum.Evreni daha üzerinde yıllardır çalışan bilim insanları çözememiş. Siz çözünde aydınlatın bizi. Market ateistliği yapmayın.

Ateizm sorgulamakla başlar. Din belli örerilere körü körüne inanmaksa, ateistler de ateizmle ilgili 3 kitap okuyup başkalarının sorgularına koyu bir şekilde bağlanınca dinden farkı kalmıyor o şeyin.

E tabii burda da insan ın hala bir şeylere inanç duyarak yaşama paikolojisini görüyoruz. Yani skolastik düşünce de sizin yüzünüzden çıktı. Bruno şuan bu nesli görse kendi çağını bilmiyorum ama sadece bir avuç aptal olduğunuzu anlardı. Bu dönem olmuş hala aykırı düşünceleri insnalara söyleyemiyoruz. (Ateizm vs gibi artık kabul görmüş şeyler değil. Bunların da kabul görmesi yy aldı. Ama artık hayatı kendimize daha da kolaylaştırıp ileriye gitsek. Çok değil biraz. Tamamen kolaylık olursa bu sefer savaşmak için hırs kalmaz)

Ateizm sadece Dini sorgulamak değildir sadece.