1. 1.
  Değişiklikler.
  1 ... italiano
 2. 2.
  düzenleme, eskileri değiştirip yenileme, tamir etme, kullanılır hale getirme.
  1 ... asiti kaçmış kola
 3. 3.
  evde yapılması takdirde evden kaçma hissi veren yenileme, bakım-onarım işleri.
  ... gonulcelen
 4. 4.
  hayatına kastı olan insanların rahat batması sonucu evlerinde yaptıkları değişiklik. süreç boyunca cehennemi yaşadığınız için bitiminde kendinizi cennette sanırsınız. tadilat işe yaradığı için değil, bittiği için cennet gibi görünür eviniz size.
  2 ... basroldeki figuran
 5. 5.
  (bkz: kafa siken şeyler)
  1 ... spiritual invader
 6. 6.
  ne yaptıran sever, ne de dinleyen.

  3 ay boyunca yeni taşınan komşumuzun evini saraya dönüştürme çabasını dinledik. kulaklıkta son ses bile fayda etmedi çoğu zaman. neyse ki bitti dediğimiz anda tam evin karşısına okul yapmaya başladılar. şimdi de demir doğrama kısmına geldiler.

  ya rabbi, yardım eyle.

  "iiiüüüüüüüüüüüüüüüvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvv, iüüüüüüüüüüv, üv "
  ... lucien brusque
 7. 7.
  boya badana ufak şeyleri kendinizin yapabileceği şeydir.amerikada almanyada filmlerde gördüğünüz gerçek insanlar kendileri tadilat yapıyorlar komple evi kuruyor.ustada tutabilirsiniz uzmanlık işinde en ucuzu malzemeyi alıp ustaya yaptırmaktır.malzemede koçtaş benim tercihim.
  ... yazarokur40
 8. 8.
  insani hayattan sogutan seydir.
  hala virrrrr matkap sesi geliyor. su sesi 4 gundur sabahin 12sinden aksamin 5lerine kadar duymaktan biktim. tadilat tam yan komsumuz. sansimi sikeyim cildirdim uyutmadi amina kodugumun matkabi. siktigimin hayati kac yilindayiz hala sessiz matkap bulunmadi amina koduklarim. boyle insani dellendiren bir ses olamaz
  ... berk1905
 9. 9.
  Bir yapıyı onarma.
  ... aydinoglu vertigas
 10. 10.
  Birkaç gündür düzen diye bir şey kalmadı kardeşimin odası tadilatta ve boyacıdan çok ben çalışıyorum tam evden çıkıcam 5x5 kablo kanalı lazım olmuş gittim şimdi onu aldım, uzun da bir şey 2 metre, paladin gibi geziyorsun.

  Sabah marangoz geldi kastamonu'lu çok konuşan ve şiveli konuşan bir abi, çalışırken yine konuşuyodu sandalye kırıldı düştü hala konuşuyo düştüğü yerde, bi yandan içim acıdı bi yandan kğkkk kğkk diye gülüp duruyorun arka odaya gidip kahkahayı patlatıyorum canım çıktı.
  1 ... utraya mokri