bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
  1. 1.
    dananın sırtında bulunan konrtfile biftek. isminden anlasildigi uzre t seklinde olur, özellikle ulus tgi fridays de yenmesi tavsiye edilir. lezizdir.
    2 ... ariza paratoneri
  2. 2.
    hayvanların kesim tekniği farkları sebebi ile türkiye de hiç bir zaman amerika daki lezzeti yakalaması mümkün olmayacak olan leziz et çeşiti.
    2 -1 ... never neverland
  3. 3.
    orta pişmiş olarak, yanında kırmızı şarap ile tüketilmesi gereken et türü.
    et hafif kanlı olacak, ağzınıza bir parça atıp iki üç kere çiğneyerek kanlarının ağzınıza yayılmasını sağladıktan sonra, çekeceksiniz bir yudum şarap... breh breh breh.
    2 ... ferrole
  4. 4.
    ortasındaki kemikten dolayı başına t harfini almıştır.
    ... midi learn
  5. 5.
    anadolu et lokantası'nda tüketilebilecek lezzet.
    ... ferrole
  6. 6.
    Kendine has kesimi olduğu için türkiye de nadir bulunan ızgaralıktır.

Şöyle ki, ülkemizde kontrfile omurgadan sökülür, kemiksiz satılır veya kemiksiz işlenir. Oysa t-bone yapmak için kontrfileyi omurga kemiği ile birlikte yatay doğramak gerekir. Bu yüzden heryerde bulunmaz. Şahsi kanaatime göre bulunması da gerekmez. Daha biftek yapmayı bilmiyoruz, t-bone steak de neymiş.
    1 ... scrikss
  7. 7.
    etin en yenesi halidir. porsiyonu 400-750 gr arasında değişmektedir.

gerçek bir t-bone çıkarabilmek için elektrikli testere kullanılması gerektiğini duymuştum, bizim mahalle kasapları heba ediyor etin bu kısmını. bonfile, kontrfile diye satıyorlar.
    1 ... ali ekber rodos
  8. 8.
    http://galeri.uludagsozluk.com/g/t-bone-steak/

T bone etin en guzel halidir. Et sevmeyen adam bile bayılarak yer.

Yapımı kolaydır. Önce eti zeytinyağı ile güzelce yağlayın sonra uzerine kaya tuzu ile biraz yedirin.
    10-15 dk bekletin et taze ise tabi. Sonra cok iyi kızmış dokum tavaya atın. 2 dk kadar pişirin Pişen yüzünü tavanın çizgilerine göre dikine tekrar yerleştirin yani etin ustundeki çizgiler ile kare oluştun.
    Eti çevirin arka tarafi için de aynısını yapın cok pisirmeyin. Ici hafif kırmızı kalmalı. Tadına doyum olmaz.
    iyi bir t bone icin etin en az 350 gr olması gereklidir. Döküm tava şarttır.

Not: ölçekli olsun diye yanina samsung e1150 telefonu yanina koydum.
    1 ... bado
  9. 9.
    kesiliş ve pişiriliş usullerine riayet edilerek yapılmışının lezzetine kimsenin kapılıp gitmekten kendini alıkoyabileceğini düşünmediğim et. şimdi burada olsa, bana baksa bone bone* ne yerim onu. şöyle az pişmiş, neredeyse hiç pişmemişçesine önümde dursa sulu sulu. ben de ona dalsam ve adeta sevgiliyle on yıl görüşmemişçesine ''seni öylesine özledim ki'' desem..
    ... johannes de silentio
  10. 10.
    koskocaman tabak ile servis edilir. tabakta gereksiz kalabalıklara yer verilmez.
    ... fantazik fantazi