entry'ler (131)

e hose starbuzz elektronik nargile

içerisinde iki adet aroma kartuşu takabildiğimiz, normal nargile marpucu şeklinde tasarlanmış elektronik nargile. şekil şemal açısından çok iyi. elinize aldığınızda en azından fiziksel olarak kalite olduğunu hissettiren bir ürün. paket içeriğinde 10 adet nargile aroma kapsülü, ana ünitesi, şarj aleti ve bir adet sipsi çıkıyor.
*

eğer gerçek nargile ile kıyaslamamız gerekecekse aynı tadı veriyor demek koskocaman bir yalan olur. ama hiç tadı tuzu yok dersek de haksızlık yapmış oluruz. nargileye benzer bir tadı var. dumanı gayet yeterli yoğunlukta. en büyük avantajı ise nargile temin edilemeyen mekanlarda kullanabilmek çok büyük ayrıcalık ve keyif kaynağı. arabada giderken bile nargile içebiliyorsunuz. evde kendi narile hazırlayanlar için avantajı ise hazırlamak için kaybettiğiniz zaman size kalıyor ve közüydü bilmemnesiydi pisliğiyle uğraşmıyorsnuz.

fiyatına gelince zannediyorum ki şuan çok yaygın olmadığından fiyatları oldukça pahalı. şu piyasada karşılığında istenen tutar cebinizi yakabilir. ama ilerleyen zamanlarda daha makul ücretlerle alabileceğimizi düşünüyorum.

tadı kaçmak

Yaptıklarından zevk almama, tadını çıkaramama durumudur. Yapmaktan en çok haz duyduğunuz şeyleri bile istemez olursunuz.

Buna sebep olan durumu biliyorsanız bir aşama önde sayılırsınız. Biliyor ama kurtulamıyorsanız düşünmeye devam edin. Bir çıkış yolu mutlaka vardır.

17 ağustos 1999

gürültü ve beraberinde ayakta durmaya çalışırken karanlıkta devrildiğini zorlukla gördüğüm raflar ve bilgisayar monitörü. çığlıklar. kırılma sesleri. toz kokusu. bir anda başlayıp aniden kesilen insan sesleri. sonrası hava aydınlanana kadar gelen telaşlı konuşma sesleri. sürekli birilerinin artık aramızda olmadığı haberi. üzüntüyü sürekli yaşamak ve hissetmek ama en beterine tepki verememek. konuşmak ve tepki vermeye gücü kalmamak. bir gün bir sonraki günden ancak bu kadar farklı olabilir. anlatılmaz bir olay. yan yana yaşayan iki insanın bile birbirini anlayamayacağı bir olay.

aea

altın elbiseli adam kısaltmasıdır.

gsxr 600

suzuki üretimi, sınıfına göre daha kaliteli, daha dayanıklı olduğu bilinen ve daha pahalı olan yarış motoru. Bu motoru kullananlar mr.gixxer olarak isimlendirilir ve kullanıcıları diğer motor kullanıcılarından hatta diğer yarış motoru kullanıcılarından bile anlamsızca ayrılmıştır. Bu ayrılıktan aea programlarında bile defalarca bahsedilmiştir.

çirkin şansı

elde etmek istediği şeyleri elde edememiş ve kısır döngü içerisine girmiş ek olarak kendini güzel sanan itici insanlar tarafından uydurulmuş ve devamında desteklenmiş saçma düşünce.

ne yani sen güzelsin ama şanssızsın öyle mi ? başka bir eksikliğin yok yani ? her şey tamam yani ? peki canım.

ankaradan kalkip istanbula uçan sevgili

rusya'dan kalkıp bursa'ya inen versiyonları da vardır.

birini özlediğinin anlaşıldığı anlar

ona öğrettiğin saçma sapan türkçe kelimelerden birini duyunca. onun nasıl telaffuz ettiği gelir aklına. "özlemişim lan" dersin... ama çok sallamazsın. duygularını bastırırsın hep yaptığın gibi.

işin içersinde duygu yoksa aldatmak sayılmaz mı

duygu olup olmadığına karar verecek olan kişi yani aldatan yada başka birisiyle birlikte olan, başkasıyla birlikte olduğunu eşine söylüyorsa aldatmak sayılmaz.

fakat kimsenin eşine gidip, "ben bugün bizim yeni tanıştığım bir hatunla seviştim ama tamamen duygusuzca yani rahat ol" diyeceğini düşünmüyorum.

yani eşinin istemeyeceği ve gizli yapılan her şey aldatmaktır.

iyi giden evlilikten memnun olmamak

evliliği çok iyi gitmesine rağmen ve hatta yapılacak daha iyi bir şey olmamasına rağmen evlilik ile birlikte gelen sorumlulukların omuzlarda olmadığını düşünüp "acaba mı?" diye kendi kendine sorma halidir.

olayın temeli bu şekilde olsa da açığa çıkan doyumsuzluk olgusu rahatsız edici ve yanlıştır. hatta mutlu giden bir evlilik için eşe yapılan haksızlıktır.

en son ne çektiniz

ev çektim. evi ben çekip çeviririm.

uzak durulması gereken kızlar

başkalarının fikirlerine ve yaşayışına saygısı olmayan, empati yeteneği sıfır olan, tek doğrunun kendisinin ananelerinden gördükleri olduğunu düşünen, yaşadığı anın güzelliğini gözlerini açıp bakacağına kendisini ve çevresindekileri sıkan kızlardır. bu kızlar hayatlarında bir amaca yönelmişlerdir ve o amaç için harcadıkları çaba kendilerini itici kılıp ters etki yapmaktadır. Bu kısır döngü amaçlarına ulaşmalarına hep engel olacaktır. Onlar amaçlarına ulaşamadıkça çevrelerine kapladıkları kabuk daha da kalınlaşır... Bu durum sadece merkezi amaçlarına değil her şeye bulaşan bir viral rahatsız haline dönüşür. Çevrenizde bu durumda gördüğünüz tüm kızları "uzak durulması gereken kızlar" sepetinize atabilirsiniz.

ama yaptıkları yada yapmadıkları, söyledikleri ve yaşam tarzı hoşunuza gitmiyor, işinize gelmiyor yada sizin istediğiniz gibi değil diye kimse uzak durulması gereken kız yada insan olmaz.

günaydın bayım şeklinde selam veren kız

sabah sabah izlediği eski türk filmlerinin etkisinde kalmış olacak ki, kendini annesinin temizlikçi olarak çalıştığı köşk içinde beni de köşkün sahibinin oğlu zannetti yavrucak.

bir an dalga mı geçiyor dedim ama samimiyetimiz de yok.

sinirlendiğinde çirkefleşen kızlar

tanışırsınız, çok nazik, kibar ötesi, ahlaklı kız işine gelmeyen bir durum olduğunda bir anda canavara dönüşebilir. ister istemez şaşırırsınız. oysa siz bir yanlış yapabilirsiniz, o veya bu sebepten bir anlaşmazlık olabilir. bir anda 180 derece dönmeye utanmıyor musunuz! neyse ki bu tarz durumlar sizin gerçek yüzünüzü ortaya çıkarıyor. okuduğunuz okul, çalıştığınız firma, mesleğiniz, sosyal çevreniz gibi şeylerin tüm etkileri siliniyor...

cadisila

aşırı şüphecidir.

sürekli dünya kurtardığını düşünen basit insan

bu insanlar kendilerini merkezinde sandıkları gezegeni sık sık kurtarma ihtiyacı duyarlar. yaptıkları en basit ve doğal şeyleri çevresindekiler çok önemli ve yapılması zor bir hadiseye imza atmışcasına yansıtmaya çalışırlar.

Günlük yaşamlarında ezikliklerini örtmek için, iş yaşantısında patronlarına yaranmak için olsun çok farklı sebeplerden bu halleri takınabilirler.

Temel olarak sahip oldukları eziklik duygusu onlarda kıskançlık, ego, bencillik gibi çok rahatsız edici özellikler katar ve katlanılmaz olurlar.

Şimdi size bir müjde vereceğim; bu insanlardan çok yoktur ve her ortamda en fazla bir adet barınabilir. Siz bu bir kişiden uzak durmayı başarın, karışmayın, dikkatli olun yeter...

amele yazarlar

inşaatta çalışıp harç hazırlayan, sıva yapan yazarlardır. Duvar da örebilirler. (bkz: ben)

sultana dokunmak

çok sürükleyici ve elinize yapışacak bir kitap.çok geniş bir zamanınız olduğunda okumaya başlayın.

çirkin olanların hayata yenik başlaması

aslında çok karmaşık bir önerme. öncelikle kime göre neye göre çirkin. hadi bunu geçtim yenik başlaması yenik bitirmesi anlamına gelmez. ek olarak kızlar erkeklerde görünüme çok önem verdiğini düşünmüyorum. ayrıca ortalık nefes alsın yetercilerle doluyken... biraz karmaşık bir durum.

ama genellenecek olursa evet bir kız ortalamanın altında bir görselliğe ancak sahip olabilmişse ortamlarda arka planda kalır bu bir gerçek. zamanla bu durum özgüveni sıfırlayabilir. ilişkileri nefes alsın yetercilerle başlar ve biter. bozuk psikolojisi erkeklerle anlaşması için önünde kocaman bir duvar oluşturur. her erkeğe potansiyel gözüyle baktığı için de itici bir hal alabilir. bu durum bu şekilde devam eden bir kısır döngüye dönüşebilir.

çevresindekilerin sıkıntılı olduğunu düşünen insan

çevresindekilerin insanların tamamının sıkıntılı olduğunu düşünen insandır. olasılıklara bakılacak olursa olmayacak bir olay değil ama bu sıkıntılar arkadaş olmanızı, sevgili olmanızı etkileyerek seviyedeyse bu insan önce kendine bakmalıdır.

bu tarz insanlar insan ilişkileriyle ilgili kabuk haline gelmiş olan kendi sıkıntılarını hiç farkında olmadan karşı tarafa yansıtırlar. beklentileri kendileri ne yaparsa yapsın karşı taraf dört dörtlük olsun isterler. karşı taraf değişsin, kendini geliştirsin ama bu insan kabuklarından vazgeçmesin isterler.

imkansızı isterler.

bu bahsettiğim insan gibi karşılaştığım bir kaç insan oldu. bu insanlar sizi ya çok mutlu edebilir ama yerin dibine girmeniz de an meselesidir. kabuklarına takılan bir konu yüzünden sizi bir anda harcayabilirler.

bu tarz insanlardan elinizden geldiğince uzak durmalısınız. patronunuz ise iş aramalısınız, akrabanız ise görüşmemelisiniz. aksi şekilde devam ederseniz kanser hastalığına yakalanma riskiniz %100 artar.